Уся правда про легкі наркотики – Пальміра Плюс

Яку реальну небезпеку являє собою куріння маріхуани✴️ Чому *легкі наркотики* не такі безпечні, як про це люблять говорити❓ Корисна інформація від фахівця.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Уся правда про легкі наркотики – Пальміра Плюс

Що варто знати про легкі наркотики?

Досить важливою темою, якій варто приділити увагу, є значущість легких наркотиків. Сьогодні саме вони є тими небезпечними засобами, які можуть спробувати підлітки та навіть діти. Розібратися в цій темі більш детально ми вирішили зі спеціалістом із залежностей Євсеєнком Ярославом.

Легка доступність наркотиків визначає ризик для кожної людини спробувати заборонену наркотичну речовину. Іноді це відбувається заради інтересу або, для того щоб підтримати компанію, підняти собі настрій. Однак мало хто знає про те, що наркотик не тільки викликає залежність у людському організмі, а й чинить поступово руйнівний вплив.

Людині хочеться приймати наркотики знову і знову, доза при цьому з кожним разом збільшується. Це і є порочне коло наркотичної залежності, коли бажання отримати ейфорію стає сильнішим за здоровий глузд і розуміння наслідків прийому таких речовин.

Як зрозуміти, що наркотики “легкі”?

Зазвичай до “легких наркотиків” відносять ті речовини, які не потрібно колоти, оскільки це не сприймається чимось серйозним. Проте будь-які наркотичні засоби є небезпечними, викликають залежність і негативно впливають на здоров’я. Існує думка, що марихуана взагалі не має жодного стосунку до наркотиків, а звикання здебільшого виникає залежно від того, як часто вживати заборонені речовини. Але варто зазначити, що звикання може виникати до будь-якого наркотику незалежно від того, як часто ви його вживаєте.

Коли виникає звикання?

Звикання до наркотичних речовин може виникати по-різному. Усе залежить від індивідуальних особливостей організму. В одних воно може з’явитися після 1 прийому наркотиків, деяким може знадобитися набагато більше часу. Дуже великий вплив на виникнення залежності має саме психологічний стан.

Наприклад, людина, яка перебуває в депресії, стикається з нерозумінням серед близьких, страждає від нерозділеного кохання, їй легше піти неправильним шляхом. Вона починає вживати наркотики, бо хоче позбутися страждань і шукає можливість, як це можна зробити. Як правило, перебуваючи в пригніченому стані, з’являються “хороші друзі”, які пропонують закурити, спробувати той чи інший наркотик.

Підліток може втратити відчуття сорому, провини або повного розуміння, що це не вихід. У період пригніченості він може подумати, що саме наркотик допоможе йому розв’язати всі проблеми, однак це докорінно не так. Відчувши одномоментне полегшення, вона відразу ж захоче продовжити цей стан. Надалі шукатиме, де завгодно можливість отримати ще дозу.

Теж саме трапляється і з уже дорослою людиною, яка може страждати від своїх будь-яких проблем. Людина може зазнавати труднощів у сімейному житті, на роботі, що також підштовхує на розслаблення за допомогою вживання наркотиків у легкій обстановці серед знайомих або друзів. На якийсь час людині здається, що вона повністю вільна від обставин і проблем, що обтяжують, однак це оманливі думки.

З одного боку, людина розуміє, що наркотики є чимось поганим, але той ефект, який вони дають, змушують вживати їх знову і знову, бо це дає змогу хоч на якийсь час забути про проблеми.

Коли настає час “важких наркотиків”?

Спочатку прийом таких речовин як:

  • амфетамін;
  • мефедрон;
  • первентин.

Може викликати ейфорію та гарний настрій. Здається, що мозкова активність стала кращою, але з часом це починає сходити нанівець. Прийом наркотиків викликає ломку, загальний стан погіршується і здається, що все погано. Доти, доки не з’явиться можливість вжити нову дозу, саме так і формується залежність.

Насправді історії людей, які почали вживати наркотики, дуже схожі. Спочатку з’являються друзі або ж цілі компанії, де заведено проводити вільний час приймаючи заборонені препарати. Потім хочеться повторити, а пізніше просто неможливо вже жити без вживання наркотиків.

Варто також зазначити, що з’явилася нова мода вживати одразу “важкі наркотики” такі, як:

  • героїн;
  • метадон;
  • екстазі.

Ні до чого доброго такі експерименти не приведуть. Таке захоплення може бути дуже небезпечним і відразу спровокувати летальний результат.

Легалізація марихуани: чи варто це робити?

Легалізація наркотиків відкриє двері в наркоманію. Це зробить наркотики чимось прийнятним і доступним, тим, що не тільки можна, а й потрібно вживати. Зупинити або якось боротися із залежністю буде дуже складно, набагато складніше, ніж зараз.

Безумовно вживання медичної марихуани може принести суттєве полегшення хворим на рак. Однак перш ніж вводити такі зміни, необхідно ретельно продумати всю систему. Важливо, щоб речовини дійсно отримували люди, які страждають від важких захворювань із нестерпним больовим синдромом. Для цього необхідний суворий облік. Хорошим прикладом є метадонова програма.