Ентеросгель - надійний помічник при алкогольному отруєнні
Ентеросгель - лікарський засіб, що належить до групи ентеросорбентів, який здатний зв’язувати етанол. Цей препарат застосовують при алкогольній інтоксикації з метою виведення токсинів зі шлунка. Також для профілактики ентеросгель вживають перед застіллями.
Засіб зручно вживати, а також він має безліч позитивних характеристик.
Ентеросгель: опис препарату
“Ентеросгель” складається з органічної речовини полігідрату поліметилсилоксану, що має пористу структуру. Вона значно прискорює процес елімінації токсичних речовин з організму. Ентеросорбент селективно поглинає токсини минаючи при цьому вітаміни, мікроелементи, а також мікрофлору шлунково-кишкового тракту.
Процес ентеросорбції із застосуванням Ентеросгелю протягом декількох днів має такий самий потужний детоксикаційний ефект, як і процедура позаниркового очищення крові (гемосорбція).
Механізм дії Ентеросгелю в разі отруєння алкоголем
Завдяки тому, що основна складова лікарського засобу має пористу структуру, частинки спиртного, а також продукти його розпаду негайно захоплюються. Це запобігає процесу їхнього всмоктування в шлунково-кишковому тракті.
Унаслідок цього процесу вміст алкоголю всередині організму знижується і вся клінічна картина інтоксикації та похмілля поступово зникає.
Ще одним із корисних ефектів ентеросорбенту є його вміння розбухати всередині шлунка. А слідом і всередині кишківника, що сприяє обволіканню їхньої слизової оболонки.
Вживання великої кількості спиртного загрожує виникненням рефлюксу і нудоти. Вони чинять подразнювальну дію на травні органи. “Ентеросгель” протектує слизову оболонку від їжі, тим самим перешкоджаючи її подразненню і пошкодженню внаслідок проходження твердих частинок. Це значно покращує загальне самопочуття при синдромі похмілля. Люди, які під час похмілля користувалися цим лікарським засобом, залишили велику кількість позитивних відгуків щодо ефективності його дії.
Як діє препарат “Ентеросгель”?
- Ентеросорбент необоротно зв’язує етиловий спирт, а також продукти його розпаду в шлунково-кишковому тракті. Знижує концентрацію токсичних речовин у кровоносному руслі за рахунок механізму ендогенної рециркуляції. Завдяки таким діям препарату ацетальдегід і етанол безперервно виводяться в просвіт кишечника.
- Застосування “Ентеросгелю” знижує прояви загальної інтоксикації, якій властиво наростати при отруєнні спиртним. Як наслідок, токсини не чинять негативного впливу на печінку та інші органи і системи.
- Дія “Ентеросгелю” захищає печінку від токсичних речовин, а також сприяє швидкому відновленню її функції.
- Використання “Ентеросгелю” з метою детоксикації максимально сприятливо позначається на відновленні уражених ділянок шлунково-кишкового тракту.
- Дисбактеріоз, який часто виникає після зловживання спиртним, добре коригується “Ентеросгелем”. Оскільки сорбент чинить прямий вплив на хвороботворну мікрофлору кишківника. А також сприяє відновленню бар’єру між шлунково-кишковим трактом і кров’ю.
- “Ентеросгель” звільняє центральну нервову систему від токсичних речовин. Що в кінцевому результаті позитивно позначається на фокусуванні уваги, а також інших когнітивних функціях.
Застосування препарату “Ентеросгель”
Щоб уникнути п’янкої дії алкоголю, слід приймати “Ентеросгель” за 10-15 хвилин до початку вживання. У співвідношенні 1: 3, відштовхуючись від кількості випитого спиртного.
Для запобігання похмільного синдрому, препарат “Ентеросгель” слід приймати після закінчення вживання алкоголю. Таким чином з організму утилізуються залишки спирту та ацетальдегіду. У зв’язку з цим ентеросорбент застосовується в дозуванні мінімум 45 грам і рясно запивається водою. На ранок наступного дня слід повторити маніпуляцію.
Для лікування важкого отруєння алкоголем необхідно провести процедуру промивання шлунка водою з “Ентеросгелем”, потім випити ще 45 грамів препарату. Повторно застосувати 15 - 30 грам препарату через 4 - 8 годин.
Протипоказання до застосування препарату “Ентеросгель”
Даний лікарський засіб дозволено застосовувати як дорослим, так і немовлятам. Оскільки, виходячи з результатів клінічних досліджень, цей препарат вважається абсолютно безпечним для організму людини. Однак, як і будь-який інший медичний засіб, “Ентеросгель” має певні протипоказання. Перш ніж почати прийом препарату, слід ознайомитися з інструкцією із застосування, яка зазвичай йде в упаковці з ліками.
Не слід приймати цей ентеросорбент у таких випадках:
- при підвищеній індивідуальній чутливості до основної діючої речовини - поліметилсилоксану полігідрату;
- при наявності гострих або хронічних патологій печінки;
- при наявності гострих або хронічних захворювань нирок;
- при атонії кишечника.
Також рекомендовано утриматися від прийому особам з наявними алергічними реакціями до препарату. Перш ніж почати прийом “Ентеросгелю”, необхідно проконсультуватися із сімейним лікарем або терапевтом.
Зверніть увагу, що під час лікування алкогольного отруєння ентеросгелем, він має властивість знижувати ефективність дії інших лікарських засобів, які ви прийняли одномоментно з ним. Це стосується не тільки препаратів від похмільного синдрому, а й будь-яких інших. Тому, якщо ви на постійній основі приймаєте медикаменти, то краще дотримуватися кількагодинного інтервалу між прийомами. Застосування Ентеросгелю спільно з алкоголем вітається.