Як вийти з пивного запою - 10 кроків

Що таке пивний запою? Як він починається і як із нього вийти? Як розпізнати симптоми пивного запою

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Як вийти з пивного запою - 10 кроків

Як вийти з пивного запою або 10 кроків на шляху до тверезого життя

Сильне захоплення алкогольними напоями може поступово і непомітно для самої людини призвести до запою. Запоєм називають стан, що виникає внаслідок вживання алкоголю тривалий час (від двох-трьох днів до трьох місяців). Головною причиною подібної залежності є спроба позбутися некомфортного душевного та фізичного стану за допомогою нової порції спиртовмісного напою. Останнім часом широкого поширення набуло таке явище, як “пивний запій”, з яким може зіткнутися будь-який шанувальник пінного напою, який не страждає (на перший погляд) від алкоголізму.

Виходити із запою найкраще (і правильніше) за все в спеціалізованих клініках під наглядом лікарів. Але різні обставини, зокрема фінансове становище, позбавляють багатьох людей, які потрапили в залежність, такої можливості. У такому разі вирішити проблему можна спробувати самостійно, використовуючи наведені нижче методи та засоби.

Як людина потрапляє в пивну залежність?

Як людина потрапляє в пивну залежність?

Щоб знати, як вийти із запою, потрібно зрозуміти, як людина потрапляє в цю пастку “залежності від пива”. Відомо, що харчова залежність у людини виникає внаслідок надмірного споживання того чи іншого продукту харчування або напою, що має шкідливий вплив на організм.

Багато людей через різні причини не вважають пиво алкоголем. Безумовно, між 1 л пива і 1 л горілки існує величезна різниця. Проте безконтрольне споживання цього хмільного напою може призвести до розвитку алкоголізму. А пивний алкоголізм значно підступніший за “горілчаний”.

На відміну від горілки та інших міцних напоїв, пиво, на думку деяких споживачів, можна пити, коли захочеться, з приводу і без нього. Пиво п’ють для втамування спраги, від нудьги, для настрою, щоб збільшити задоволення від перегляду фільму або футболу. Людина іноді просто не помічає, як потребує постійної релаксації, яка настає з кожною наступною склянкою пива.

Таким чином, пивний запій триває “вічно”. Любитель пива перебуває в постійному сп’янінні. Згодом “літраж” збільшується, тоді кількість випитого вже обчислюється не в грамах, а в літрах. Як правило, система така: у будні людина починає споживати від 1,5 до 3 літрів пива (ще зупиняє робота та інші обов’язки), а у вихідні - “відривається” на повну, кількість випитого може сягати 10 літрів.

І ось перед вами типовий пивний запій.

Це може тривати роками! Але настає момент, коли зупинитися вже неможливо: приходить понеділок, а взяти себе в руки немає сил. Перед нами одна зі стадій пивного алкоголізму - довгі запої. Вони тривають зазвичай тиждень, два, а то й місяць, доки людина сама не відчує огиду до пива або ж не потрапить у відділення реанімації з важкою формою алкогольної інтоксикації.

Чому пивний запій небезпечніший за “горілчаний”?

Фахівці в галузі наркології стверджують, що пивний алкоголізм з усіма його проявами несе більше загрози для людини, ніж звичайний. Причин на це кілька.

По-перше, визначити наявність пивної залежності на ранніх стадіях досить складно, більш очевидні показники хворобливої тяги до напою з’являються пізніше, коли вже потрібна невідкладна допомога лікаря.

Позбутися потягу до пінного напою значно складніше. Пивний алкоголізм наркологи розглядають як “напівнаркоманію” через вміст у пиві наркотичних речовин. Так, обсяг необхідної допомоги, якої потребує хворий, істотно зростає, призначається курсове лікування.

Похмільний синдром унаслідок вживання пива схожий на той, що настає від міцних спиртних напоїв, але позбутися його проявів (сильних головних болів, постійної діареї та поганого самопочуття) набагато складніше.

І, нарешті, сучасні виробники пива часто люблять додати в напій певні хімічні добавки з метою економії, консервації, для поліпшення смаку тощо. Сьогодні ні для кого не є таємницею, що деякі марки пива вироблені на основі спеціальних порошків. Таким чином, крім спирту організм людини, зазнає ще й негативного впливу від невідомих хімічних речовин.

Як розпізнати симптоми пивного запою?

Як розпізнати симптоми пивного запою?

Прикмети пивної залежності схожі з “горілчаною”, оскільки справа не в самому напої, а в етиловому спирті, який присутній у ньому. Але пацієнти, які перебувають у пивному запої, зазвичай вирізняються важчим станом. Зовні вони характеризуються:

  • пухким тілом;
  • надмірною масою тіла;
  • шумним, важким диханням;
  • мішками під очима;
  • синюшним кольором обличчя;
  • наявністю непереборного специфічного запаху, схожого із запахом мочених яблук або ацетону, що свідчить про порушення роботи підшлункової залози, підвищення рівня цукру в крові.

У жінок голос стає грубішим, на тілі з’являється зайва рослинність, у чоловіків через появу в організмі жіночого гормону починають рости груди, стегна стають ширшими, часто виникають проблеми з потенцією.

До симптомів психологічної залежності відносять:

  • потреба у збільшенні дози напою з метою отримання початкового ефекту;
  • пиво починають вживати часто і у великих кількостях;
  • через відсутність напою хворий стає дратівливим і агресивним;
  • під час сп’яніння відбувається втрата пам’яті;
  • втрачається контроль над ситуацією, вживати пиво людина починає незалежно від місця, часу і компанії;
  • безсоння - вночі, сонливість - вдень;
  • бажання похмелитися вранці;
  • розслабитися і підняти настрій без пива вже не вдається;
  • нездатність знизити кількість випивки, що поступово перевищує літр на день.

Якщо у вас наявні два і більше пунктів, це може сигналізувати про наявність захворювання.

Вихід із запою: 10 кроків

  1. Бажання вийти із запою. Залежна людина сама має усвідомити проблему і прийняти тверде рішення. Жодні аргументи, докори і навіть сльози рідних зазвичай не допомагають. За відсутності сили волі та бажання самого пацієнта безсилі навіть лікарі.
  2. Поступове зменшення дози спиртного. Різко відмовлятися від алкоголю під час запою небезпечно не тільки для здоров’я, а й для життя. Можливі тяжкі наслідки - один з найгірших смерть.. Організм, раптово позбавлений алкоголю, опиняється в стані шоку. Стан цей можна порівняти з ломкою у наркоманів. Щодня об’єм пива, що випивається, має бути меншим, приблизно вдвічі.
  3. Великі перерви між прийомами. Намагайтеся не випивати всю дозу відразу. Робіть це з перервою в одну, дві години. Весь інший час потяг до пива заглушайте водою, газованими і підкисленими напоями, відварами, настоями тощо. Вода потрібна в цей період не тільки як замінник пива, а й як засіб детоксикації. Вона “вимиває” з організму всі отрути і токсини, що потрапили разом із пивом.
  4. Нашатирний спирт. Під час виходу із запою перші 2-3 дні пацієнт має випивати склянку води з додаванням 4-5 крапель нашатирного спирту (до їди). Це захищає від розладів шлунково-кишкового тракту.
  5. Процес виведення із запою передбачає використання активованого вугілля, есенціале, вітамінів і деяких препаратів, що викликають відразу до алкоголю. Усі препарати потрібно приймати згідно з інструкцією. Що стосується активованого вугілля, його приймають по дві таблетки тричі на день. Усі медикаменти допомагають очистити організм від токсинів і підтримують його в тонусі.
  6. Тимчасова зміна обстановки. У цей момент рекомендується змінити обстановку й оточення.
  7. Седативні засоби. При відмові від алкоголю можливі напади сильної дратівливості. Впоратися з нею допоможуть відвари і чаї із заспокійливих трав (валеріани, меліси та ін.).
  8. Щадний режим для організму. У цей період протипоказані важкі фізичні та розумові навантаження. Організм залежної людини перебудовується на здоровий лад, а це процес не з легких. Енергію слід витрачати раціонально: читання книг, перегляд фільмів, недовгі прогулянки на свіжому повітрі.
  9. Допомога організму. Організм хворого довгий час зазнавав шкідливого впливу алкоголю, що підірвало його здоров’я. Настала пора відновлення. А для цього необхідні вітаміни, мінерали та інші корисні речовини, які удосталь містяться в овочах, фруктах та інших корисних продуктах.
  10. Яскраві враження і постійна зайнятість. Коли пацієнти виходять із запою, лікарі рекомендують відволіктися від думок про потяг до спиртних напоїв. Для цього треба постійно знаходити якісь справи і заняття, виконання яких не вимагає особливого розумового і фізичного навантаження, але відволікає від нав’язливих думок.

Під час самостійного позбавлення від залежності деякі фахівці радять підняти рівень адреналіну в крові, стрибками з парашутом або іншими екстремальними видами спорту. Однак цей спосіб прийнятний винятково для людей, що мають міцне здоров’я, які не страждають на серцево-судинні захворювання.

Наведені поради цілком можуть допомогти людині, яка впала в залежність, вийти із запою самостійно. Але не кожен, хто п’є, може мати достатню мотивацію і силу волі, щоб пройти цей важкий шлях до кінця. Якщо спроби вийти із запою самотужки не приносять бажаних результатів, і ситуація не покращується, тоді краще, не гаючи часу, звернутися по допомогу до фахівців.