Запах перегару - що це і як його позбутися

Щоб не відштовхувати оточуючих і уникнути неприємностей на роботі, необхідно знати, як усунути запах перегару і швидко привести себе в порядок

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Запах перегару - що це і як його позбутися

Як прибрати запах перегару - практичні поради

Практично жоден урочистий захід чи свято не обходиться без вживання алкогольних напоїв. Як наслідок, після бурхливого проведення часу залишається лише огидний запах від спиртного. Щоб не почуватися ніяково і не бентежити оточуючих, треба розуміти яка етіологія перегару.

Яка причина появи перегару?

Неприємний запах (перегар) виникає внаслідок розщеплення алкоголю, а точніше кінцевих продуктів розпаду.

Перегар и запах алкоголя

Дехто помилково вважає, що перегар і алкогольне амбре - це одне й те саме. Насправді, це різні явища! Вони можуть бути в людини одноразово, водночас каталізуючи прояви одне одного.

Існує думка, що джерелом неприємного запаху є рот або шлунок. З чим і пов’язані безліч запитань на кшталт: “Як усунути неприємний запах з ротової порожнини?”. Насправді першопричиною перегару є оцтова кислота. Вона елімінується з організму здебільшого легенями, меншою мірою - нирками та шкірними покривами.

Виразність алкогольного амбре, здебільшого, залежить від кількох чинників:

  • кількості випитого алкоголю;
  • різноманітності вживаних напоїв;
  • наявності або відсутності закуски та її якості.

Ненависний запах зберігається до моменту, поки остаточно не елімінуються токсичні продукти етилового спирту. Період повного зникнення запаху коливається від 3 до 36 годин. Багато залежить від того, скільки було вжито спиртного напередодні. Тому швидко вирішити проблему з алкогольним амбре не вийде. Можна тільки зробити його менш вираженим за допомогою різних продуктів і аптечних препаратів.

Перегар не становить небезпеки для організму, він просто завдає дискомфорту оточуючим. Людині напідпитку не варто перебувати, а тим більше ночувати в одному просторі з немовлям. У дітей нервова система несформована до кінця, тому неприємний запах спиртного порушує сон дитини та викликає занепокоєння у малюка.

Перегар і алкогольний запах

Як згадувалося раніше - це не одне і теж. Найчастіше вони існують у симбіозі й “вигідно” доповнюють одне одного. Алкогольний запах прямолінійний, тобто, зберігається, перебуваючи в ротовій порожнині (враховуючи ясна, щоки, зуби), в стравоході або шлунку. Прибрати його можна просто почистивши зуби і якісно прополоскавши рот.

Однак із перегаром, на жаль, не все так просто. Адже причина його виникнення - ті самі продукти розпаду етилового спирту. Вони з’являються в організмі людини після того, як печінка візьметься за виконання своєї функції, що стосується переробки алкоголю, а це 1-1,5 години. Так звані продукти розпаду, здебільшого оцтова кислота, має дуже неприємний аромат. Весь неперетравлений шлак виводиться організмом за допомогою легенів, нирок і шкірних пор.

Впоратися з перегаром просто жуйкою не вдасться, оскільки запах виходить не з рота, а від тіла загалом.

Швидкість “випаровування”

Испарение алкоголя

Швидкість “випаровування” спирту, що надходить всередину організму з різноманітними алкогольними напоями, сильно різниться:

  • після вживання пів літра пива, алкогольний запах зберігається кілька годин;
  • після вживання 100 мл ігристого, алкогольний запах буде присутній приблизно стільки ж;
  • випивши 200 мл сухого вина, “аромат” буде присутній приблизно 3,5 години;
  • після 100 мл вина міцних сортів, запах алкоголю зберігається приблизно 4,5 години;
  • вживши 100 мл горілки, алкогольний аромат після неї буде присутній також 4,5 години;
  • найбільш виражений і стійкий запах перегару зберігається після вживання 100 мл коньяку і становить близько 5,5 годин.

Як вирішити проблему перегару?

Ці методи підійдуть, коли ви щойно вжили алкоголь і не хочете, щоб оточуючі відчули запах. Однак, зверніть увагу, що поліцейський алкотестер за допомогою цих способів вам обдурити не вдасться. Наші поради не здатні ліквідувати випари спирту, а можуть лише на короткий проміжок часу замаскувати неприємний запах.

Експрес методи

Діють від 15 до 40 хвилин і добре підійдуть для ситуацій, коли вкрай потрібно позбутися ненависного перегару або алкогольного запаху.

Быстрые методы

  1. Жуйка - простий і доступний метод. Гумка добре справляється із запахом перегару, щоправда не довше ніж на 15 хвилин. Більшість віддає перевагу м’ятному смаку, але це помилка. Через яскраво виражений м’ятний запах разом з перегаром ситуація може лише погіршитися. У таких випадках краще працюють ягідні та фруктові жуйки.
  2. Чищення зубів. Допоможе швидко вирішити проблему неприємного запаху, хоч і ненадовго. Наприкінці чищення скористайтеся ополіскувачем або спеціальним балончиком для усунення неприємних запахів ротової порожнини. Ефект триватиме не більше 15 хвилин. Однак, користуватися ополіскувачем без чищення зубів не варто, оскільки бажаного ефекту не буде досягнуто.
  3. Підручні ароматизатори. З того що є вдома можна використати петрушку, пожувавши її кілька хвилин. Також добре підійде м’ята, мускатний горіх, гвоздика, лавровий лист, кава або насіння соняшнику. Цей метод усуне аромат на пів години, максимум на годину. Мінусом цього способу є те, що зазначені продукти самі по собі мають специфічний запах.

Дієві методи

Эффективные способы

Хочете позбутися перегару остаточно? Тоді потрібно елімінувати з організму весь алкоголь, що залишився. Методи, які перераховані нижче, діють не швидко, проте через 6-8 годин ви відзначите їхню ефективність.

Вживання великої кількості рідини

У таких випадках добре працюють напої, що мають сечогінну дію, до таких належать: кава, чорний або зелений чай. Стимуляція нирок призводить до виведення з організму алкоголю, що залишився. Цей метод дієвий для людей, які не мають проблем із серцево-судинною системою і не страждають на гіпертонію. У зворотній ситуації краще обмежитися кількома чашками.

Також ефективно побороти перегар допоможе мінеральна вода, трав’яні відвари з ромашки, вівса або кульбаби, фруктові фреші. Усі ці рідини нормалізують баланс кислот і мінералів в організмі. Це допомагає не просто замаскувати неприємний запах, а остаточно його викорінити.

Правильна їжа

Добре нормалізує самопочуття свіжий овочевий суп або борщ. У них міститься величезна кількість вітамінів, білок, якого бракує, заповнить яєчня, до складу якої входить безліч амінокислот. Вони підтримують печінку, яка переробляє залишки етанолу. Як десерт краще віддати перевагу фруктам і ягодам.

Невелике фізичне навантаження

Не зайвим буде прогулятися в парку, 30 хвилинної прогулянки на свіжому повітрі буде достатньо. За бажання можна додати легкі фізичні вправи.

Дихальні практики.

Для активації роботи легенів потрібно підключати дихальні вправи. Суть цих вправ полягає в глибоких вдихах і максимальних видихах протягом кількох хвилин. Гіпервентиляція очищає легені, тим самим послаблюючи неприємний запах.

Купання

Очистити шкірні пори допомагає прийняття ванни або контрастного душу. Ця процедура значно прискорює процес виведення токсичних речовин.

Народні методи

Народные рецепты

Пару ложок сушеного полину слід залити крутим окропом, приблизно 130-150 мл. Дати настоятися протягом 20 хвилин, потім прополоскати ротову порожнину. Для поліпшення ефекту можна ковтнути трохи відвару.

20 грам листя вільхи залити 200 мл окропу, дати настоятися 30 хвилин. Потім прополоскати ротову порожнину і наприкінці процедури зробити невеликий ковток відвару.

Заварити міцний м’ятний чай і дати йому настоятися. Полоскати рот цим відваром щогодини і 1 раз на 4 години випивати по чашці.

Як попередити появу перегару?

Щоб не страждати від похмільного синдрому і не гадати, як позбутися неприємного запаху, постарайтеся заздалегідь обмежити кількість спиртного. Або ж, якщо такий варіант вам не підходить, то напередодні ужийте усіх заходів, які швидко допоможуть вам прийти до тями після заходу.

Для зниження ймовірності неприємного запаху після вживання алкоголю, варто підготуватися заздалегідь. Перш ніж сісти за стіл, випийте 200 мл молока. Також можна замінити молоко 20 мл соняшникової олії або мискою наваристого супу. Заздалегідь прийняте активоване вугілля стане гарною підмогою для подальшого хорошого самопочуття. Достатньо прийняти 1 таблетку вугілля на 10 кг маси тіла. У процесі застілля намагайтеся обмежити вживання занадто калорійної їжі. Щоб вас оминули наслідки у вигляді перегару, краще віддати перевагу солоним або кислим закускам на кшталт цитрусових і солінь.