Як позбутися похмілля - всі методи та способи

Як позбутися похмілля - найшвидші методи, народні засоби та сучасні способи. Як не допустити похмілля під час вечірки

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Як позбутися похмілля - всі методи та способи

Як швидко позбутися похмілля

Багатьом людям доводилося стикатися з таким явищем, як похмілля. Це стан, що супроводжується головним болем, сухістю в роті, ломотою в тілі, нудотою та ін. Швидко позбутися похмілля можна в домашніх умовах, володіючи певною інформацією. Щоб поправити здоров’я після тривалого застілля, необхідно нормалізувати водно-сольовий баланс в організмі, вивести токсини і відновити нервову систему, використовуючи як підручні засоби, так і лікарські препарати. Якщо під час спроби самостійно вилікувати похмілля, краще не стало, треба звернутися до лікаря.

Як швидко позбутися похмілля

Багато людей за все своє доросле життя стикалися хоча б раз із таким явищем, як похмілля. Причому стан цей може виникнути не тільки внаслідок зловживання міцними напоями, а й після двох-трьох келихів сухого вина. Головний біль, сухість у роті, нудота, слабкість і ломота в тілі - така реакція організму людини на надмірне вживання етилового спирту. Щоб не провести цілий день у муках від похмілля, корисно знати, як швидко позбутися похмілля в домашніх умовах, маючи в запасі кілька перевірених засобів.

Три ступені

Похмільний синдром є наслідком порушення роботи певних систем організму. Вийти з похмілля можна шляхом нормалізації водно-сольового балансу, виведення токсинів з організму та відновлення нервової системи.

Після алкоголю в організмі спостерігається неправильний розподіл води: тканини набрякають, а судини відчувають дефіцит рідини. Тому необхідно відновити водно-сольовий баланс. Крім води рекомендується вжити що-небудь із такого:

  1. 3-4 склянки солоної мінеральної води (“Боржомі”, “Есентуки”);
  2. склянка огіркового розсолу або капустяного;
  3. склянка теплої води з лимонним соком;
  4. відвар шипшини (не кип’ятити, а заварювати як чай, інакше руйнується вітамін С);
  5. склянка томатного соку з додаванням сирого яйця, солі та чорного перцю.

Також можна пити зелений чай, молоко, кефір. Ці напої зменшують інтоксикацію та допомагають швидше прибрати похмілля. Пити їх слід помірно, за бажанням.

Знеболювальні препарати (парацетамол, спазмолгон, аспірин тощо) приймати за похмілля не можна. Полегшити головний біль можна, поклавши на лоб рушник із загорнутими в нього кубиками льоду.

Три ступені

Вивести швидше токсини з організму і відійти з похмілля допоможуть сорбенти - біле вугілля або активоване, ентеросгель. За відсутності проблем із серцем і судинами, рекомендується прийняти гарячу ванну - разом із потом з організму будуть активно видалятися токсини. Двадцяти хвилин такої релаксації достатньо, щоб відчути полегшення.

Як правило, після запою або неабиякої випитої кількості алкоголю на зміну веселому настрою часто приходить апатія і дратівливість. Спирт негативно впливає на нервову систему, тому фізичні страждання після застілля супроводжуються ще й стражданнями духовними.

Помічниками в цьому разі виступають такі препарати, як гліцин (кілька пігулок протягом дня), какао, пікамілон, пантогам, енергетики з таурином і кофеїном.

Найкращими ліками від усіх недуг є сон. Як швидко зняти похмілля, якщо є можливість побути вдома і не потрібно йти на роботу? Напитися вдосталь води, прийняти теплий душ і лягти поспати. Після тривалого сну стан значно покращиться. Прокинувшись, треба поїсти, випити міцний чай або каву - і оголосити пияцтву бій.

Експрес-методи

Як швидко відійти від похмілля? Щоб позбутися всіх неприємних наслідків надмірного споживання алкоголю, доведеться влаштувати організму справжній струс, діючи згідно з нижчеописаною інструкцією.

Експрес-методи

  1. Контрастний душ - вивести токсини з організму допоможе вода, а від чергування холодної та гарячої води головний мозок прокинеться, що додасть бадьорості.
  2. Гаряча ванна з додаванням ефірних олій - гаряча вода швидше виводить токсини з організму, щоб досягти максимального ефекту, температура води у ванній має бути 37-40 градусів, до неї додають трохи апельсинової, кедрової, евкаліптової або лавандової олії (по 10-15 крапель); процедура повинна тривати не більше 20 хвилин.
  3. Компрес із льодом - сильний головний біль допоможе зняти компрес із льодом, корисно протирати скроні шматочком лимона.
  4. Промивання шлунка - коли симптоми отруєння надто болісні: не минає нудота, блювота та відчувається ломота в усьому тілі, тоді необхідно використовувати більш радикальний метод - промити шлунок. Зробити це можна за допомогою розчину води з нашатирним спиртом, слабенького розчину марганцівки або сольового розчину. Повноцінне промивання шлунка передбачає вживання щонайменше 1-1,5 л розчину та обов’язкове спорожнення шлунка.
  5. Поповнення балансу рідини і солей в організмі - це те, що допомагає від похмілля, і тут без кефіру, розсолу або кисленького соку не обійтися.
  6. Кава або чай з лимоном - одна чашка міцної кави чи чаю з лимоном і цукром підбадьорить і допоможе прокинутися.
  7. Лікарські препарати - одночасне вживання таких засобів, як активоване вугілля, бурштинова кислота, препарат від головного болю і вітаміни - це не надто корисно для організму, зате дієвий спосіб, як позбутися похмілля швидко; вже за 1-2 години симптоми похмілля майже повністю зникнуть, щоправда, потім доведеться розплачуватися головним болем, що повернувся, відчуттям слабкості і розбитості.

Усі ці способи мають стати на замітку тим, хто бажає знати, як швидко зняти похмільний синдром.

Народні засоби

Як вилікувати похмілля в домашніх умовах? Для цього необов’язково використовувати досягнення сучасної медицини, можна використовувати народні, перевірені часом способи.

  • Сік лимона з водою - у склянку холодної води вичавити сік одного лимона, додати 1 ч. л. меду і маленькими ковтками випити напій.
  • Томатний або апельсиновий сік - одна склянка.
  • Вода з нашатирним спиртом - в одній склянці води розчинити 20 крапель нашатирного спирту - дуже неприємний напій, але ефективний.
  • Відвар із вівса - залити 1 склянку вівса 1,5 л гарячої води й варити протягом години, додати потім 1 ч. л. солі й пити маленькими ковтками протягом 1-2 годин.
  • Мацоні або кумис - на Сході, цікавлячись питанням “Як швидко впоратися з похміллям?” знайшли свій спосіб - 1-2 склянки кисломолочного напою - найкраще лікування абстинентного синдрому.

Народні засоби

Сучасні способи

Як швидко позбутися похмілля? Існує кілька сучасних і незвичайних способів зняти похмілля. Як вони працюють, і чому це відбувається незрозуміло, але, все ж таки, вони швидко позбавляють від неприємних симптомів. Кока-кола - або який-небудь інший солодкий газований напій - 1-2 склянки напою з бульбашками знімають головний біль і значно полегшують похмілля.

Апельсиновий сік з льодом і однією таблеткою аспірину - подібний коктейль бадьорить і знімає головний біль, за сильного похмілля необхідно випити дві порції. Банани - 2-3 банани зранку істотно полегшують стан.

Наостанок слід зазначити, що якщо всі поради та рекомендації щодо того, як лікувати похмілля, не допомагають, і легше не стає протягом 6 годин, виникає біль у грудях, шлунку, блювота не минає, тоді краще звернутися до лікаря. Важке похмілля (наприклад, після запою) може минути тільки за 12-24 години, але поступове поліпшення стану обов’язково має спостерігатися. Якщо стає тільки гірше - не варто нехтувати допомогою фахівців.

Як не допустити похмілля

Поки ви п’єте, у вас уже є шанс зробити симптоми похмілля слабшими. Питання в тому, як пити:

  1. Не забувайте закушувати і вибирайте поживну їжу.
  2. Пийте не тільки алкоголь, а й соки та воду. Похмільний біль з’являється через зневоднення, тож просочуйте клітини рідиною. Тільки ніякої газованої води: бульбашки посилять сп’яніння. Це стосується і самих алкогольних напоїв. Тож не налягайте на шампанське.
  3. Не змішуйте напої. Насправді неважливо, скільки різних видів алкоголю ми змішали і що пили спочатку, а що потім. На наш стан впливає тільки загальна кількість алкоголю, але через різницю в міцності та смаках легко заплутатися у відчуттях і перебрати.
  4. Танцюйте. Не вмієте? Вирушайте погуляти. Головне - більше рухатися, щоб трохи протверезіти або хоча б проконтролювати себе: якщо ноги не тримають і стіни хитаються, то вам точно вистачить.