Секс з похмілля – опис та причини такого бажання

З медичної точки зору секс із похмілля просто необхідний. Він позитивно впливає на ослаблений організм, активізуючи важливі фізіологічні процеси

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Секс з похмілля – опис та причини такого бажання

Секс при похмілля – порятунок чи мука?

За добре проведений вечір завжди доводиться розплачуватися - похміллям. На ранок після застілля людину мучить головний біль, спрага, нудота, вона почувається пригніченою і розбитою. Однак за такого огидного самопочуття у деяких чоловіків відзначається дике бажання зайнятися сексом. Чому ж секс із похмілля так сильно поширений?

Секс при похміллі - опис

На ранок після рясних пиятик людям хочеться різних речей: кислого молока, розсолу, міцного бульйону, любові й турботи. З легкої руки бразильських медиків, які на початку XXI століття обстежили понад 200 подружніх пар, народилася теорія про те, що ранковий секс із похмілля значно покращує самопочуття. Для того, щоб зрозуміти, кому підходить такий метод реабілітації, а кому - протипоказаний, розглянемо, яким чином пов’язані похмілля і статевий потяг.

Особливості похмілля

Потрапляючи в організм, алкоголь запускає безліч складних біохімічних процесів, зокрема:

  • той, хто випив, відчуває ейфорію через те, що відбувається різкий викид у кров гормонів радості - ендорфінів. Вранці запас ендорфінів вичерпано, а чоловіка мучить головний біль і нудота. Гормони радості - природні опіати, здатні приглушити біль і поліпшити самопочуття. Стимулювати вироблення ендорфінів найпростіше за рахунок смачної їжі або сексу;
  • печінка, яка у звичайних умовах переробляє надлишок чоловічого статевого гормону тестостерону, після вечірніх надмірностей всю ніч зайнята нейтралізацією токсичних продуктів розпаду етанолу. У результаті вранці чоловік прокидається з поганим самопочуттям, але підвищеним рівнем тестостерону, що провокує сексуальне збудження. Алкоголь притупляє розумову активність, натомість посилюється дія інстинктів;
  • щоб прискорити метаболізм і швидше вивести шлаки і токсини, організм потребує збільшених доз кисню. Отримати їх можна за рахунок будь-якого фізичного навантаження. Секс допомагає з похмілля так само, як зарядка, пробіжка або заняття в тренажерному залі.

Романтики вигадали версію про те, що організм чоловіка, який відчуває похмільні муки, нібито готується до загибелі і намагається наостанок зайнятися розмноженням. Теорія не витримує критики: чомусь у смертельно хворих або тих, хто просто отруївся несвіжою їжею, ніякої особливої активізації інстинкту розмноження не спостерігається.

Причини загостреного бажання сексу з похмілля часто мають психологічний характер. Чоловік, якому насправді найбільше хочеться прийняти таблетку “Цитрамону” і заснути, намагається довести собі та подрузі, що він - справжній “мачо”. Певну роль відіграють і розповіді друзів про подвиги в подібних ситуаціях.

Чи захоче жінка мати справу з таким героєм, залежить від тяжкості похмілля. Якщо в чоловіка лише злегка паморочиться в голові, то він здатний доставити насолоду дамі. Однак блідий страждалець, що виділяє запах перегару, з мішками під очима, нудотою і печією пробуджує в жінки не сексуальний потяг, а в кращому разі материнський інстинкт.

Секс із жалості або з примусу стає початком серйозного розладу в стосунках. До того ж під час похмілля статеві органи не завжди чітко сприймають сигнали мозку, через що, незважаючи на бажання інтимної близькості, ерекція може так і не настати.

Є дві серйозні загрози, про які обов’язково мають замислитися любителі сексу з похмілля:

  • при похміллі й без того збільшується артеріальний тиск, секс провокує його подальше підвищення. Навіть для здорової людини це серйозне навантаження, гіпертоніки ж наражаються на неабияку небезпеку інсульту або інфаркту;
  • токсичні продукти розпаду етанолу негативно впливають на стан сперматозоїдів. Щоб уникнути п’яного зачаття, необхідно використовувати засоби бар’єрної контрацепції.

Причини збудження

Основний інстинкт. Найпопулярнішою і найсумнівнішою версією виникнення спраги статевої близькості є інстинкт розмноження. Впливаючи на головний мозок, алкоголь вбиває клітини, включно з тими, що відповідають за гормональний статус. У результаті людина починає відчувати пригніченість, тугу і печаль, їй дуже хочеться чогось позитивного. Стан при похміллі сприймається мозком як загроза для життя, тому спрацьовує один із найпотужніших інстинктів - інстинкт розмноження. Так, організм людини готовий до “останньої” місії - термінового відтворення нащадків.

Тільки от питання: чому інстинкт розмноження не дає про себе знати при смертельних захворюваннях або харчових отруєннях? Чому в цьому разі не виникає сильного сексуального збудження?

Дефіцит ендорфінів. Після зловживання спиртними напоями, як зазначалося раніше, людина почувається просто огидно. Організм шукає шляхи порятунку, щоб поліпшити стан. За емоції відповідають такі гормони, як ендорфіни. Рівень їх під час сексу значно підвищується, покращуючи тим самим стан людини. Звідси й відповідний “запит” організму. Тут усе просто і зрозуміло, тому розглянемо наступну причину.

Гормональний збій. Надлишок гормонів у чоловічому організмі (зокрема тестостерону) транспортується в печінку, де відбувається їх подальша переробка. Якщо чоловік вжив спиртне, цю роботу (розщеплення гормонів) печінка відкладає на потім, розпочинаючи виведення алкоголю. У цей час продовжують накопичуватися в організмі.

Причини збудження

Метаболізм. Для поліпшення стану організму необхідний посилений метаболізм. Ось чому так сильно хочеться пити, з’їсти гарячого супу або постояти під прохолодним душем. Усі ці дії допомагають підвищити рівень метаболізму, вивести швидше залишки алкоголю і токсини. Прискорює обмін речовин і будь-яка фізична активність, і статевий акт не виняток. Алкоголь і токсини при цьому виводяться з організму разом із потом.

За сексуальний потяг і в чоловіків, і в жінок відповідає статевий гормон тестостерон. Однак цього гормону більше у представників сильної статі, що часто стає причиною нестримного бажання сексу.

Секс як порятунок

З медичної точки зору секс під час похмілля просто необхідний. Він позитивно впливає на ослаблений організм, активізуючи важливі фізіологічні процеси. Статева близькість покращує роботу серцево-судинної системи. Нестача рідини в організмі може стати причиною зниження артеріального тиску. Серцево-судинна система людини працює інтенсивніше під час статевого акту, змушуючи кров рухатися швидше по венах, що нормалізує артеріальний тиск.

Секс активізує всі системи організму, зокрема й імунну, підвищуючи імунітет людини. Під час сексу організм насичується киснем, через те, що людина дихає інтенсивніше, легені вентилюються повною мірою. Секс приносить відчуття щастя і пригнічує дратівливість і стресовий стан. Все це завдяки виробленню гормону ендорфіну, який дарує нам відчуття радості та задоволення.

вплив на ослаблений організм

Секс сприяє виведенню зайвої рідини з організму. За алкогольної інтоксикації спостерігається нестача води в крові, тоді як у тканинах вона присутня в надмірній кількості. Під час статевого акту надлишок рідини входить через потові залози не гірше, ніж це відбувається під час прийому сечогінних засобів.

Гормон ендорфін здатний усувати головний біль, знижувати нудоту, усувати дратівливість і апатію.

Під час статевого акту відбувається прискорення метаболічних процесів. Організм людини являє собою нерозривний ланцюжок пов’язаних між собою процесів. Так, курсуючи судинами, кров прискорює обмінні процеси, завдяки чому печінка активніше нейтралізує ферменти алкоголю, а імунна система бореться з продуктами розпаду. Можна перерахувати і багато інших бонусів, але саме ці дають змогу зрозуміти, чому з похмілля організм вимагає сексу.

Чому секс із похмілля небажаний

Організм під час похмілля потребує спокою і відпочинку для відновлення. Зайві фізичні навантаження йому ні до чого. Секс може принести полегшення, а може й погіршити і без того погане самопочуття. Краще відлежатися трохи, прийняти душ і прогулятися парком. Це забезпечить приплив кисню в змучений організм і допоможе йому впоратися з отруєнням.

Статева близькість під час похмілля не завжди доречна з психологічної точки зору. У нормальних пар це відбувається за обопільною згодою. Секс має бути в радість обом партнерам, тільки тоді ендорфіни працюють на повну силу. Якщо жінка зрозуміє, що її використовують замість розсолу, інтимні радощі партнер відчує нескоро.

Організм під час похмілля

Навіть за величезного бажання напередодні напідпитку чоловіка секс може не відбутися. Усе тому що далеко не кожну жінку п’яний або похмільний чоловік може зацікавити, як сексуальний партнер.

Бо виникає запитання: А чи може чоловік, який перебуває під впливом похмільного синдрому, гарантувати якісний секс?

Сексуальне збудження під час похмілля - стан оманливий: спочатку ерекція аж зашкалює, а потім раптово все опускається, оскільки алкоголь сприяє лише короткочасній стійкій ерекції. А потім починає діяти з точністю навпаки - пригнічує потенцію.

І на завершення, пам’ятайте, що статева близькість може призвести до зачаття, тож варто подумати про якість генетичного матеріалу під час похмілля. Адже вчорашня гулянка може позначитися на здоров’ї майбутньої дитини? Ніяка нормальна жінка і нормальний чоловік такого результату не хочуть.

Таким чином, секс із похмілля - це палиця з двома кінцями. Тому, орієнтуючись на свій стан, тільки сама людина має вирішувати, бути сексу чи не бути.