Препарат від інтоксикації Сорбекс – інструкція та показання

Препарат від інтоксикації Сорбекс - інструкція із застосування, показання та можливі побічні дії. Унікальність препарату, його плюси та мінуси

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Препарат від інтоксикації Сорбекс – інструкція та показання

Сорбекс – перша допомога від похмілля

Сорбекс - опис препарату

Ви, напевно, чули приказку: “Якщо вранці погано, значить, увечері було добре”. Ця фраза знайома багатьом людям, особливо тим, хто перебрав з алкоголем. Однак, щоб уникнути похмілля після веселої вечірки, не обов’язково страждати на ранок. Сорбекс - це препарат, створений для боротьби з наслідками вживання алкоголю. У цій статті ми розглянемо, як саме він працює і як правильно його застосовувати.

Активоване вугілля

Якщо вам зранку, все таки, не вдалося запобігти похміллю - доведеться йому протистояти. А оскільки ворога слід знати в обличчя, спершу розберемося, що це таке. По суті, похмілля - це реакція організму на алкогольну інтоксикацію. Продукти розпаду етилового спирту, поки перебувають у організмі, продовжують його отруювати. Відповідно, їх слід якнайшвидше позбутися. У цьому допоможуть ентеросорбенти, які добре поглинають шкідливі, отруйні речовини і не дають їм всмоктуватися в кров.

Серед найбільш відомих - сорбенти на основі активованого вугілля. До таких належить і названий раніше Сорбекс. Від звичайного активованого вугілля він вирізняється більш тривалою дією та значно більшою поглинаючою здатністю. Це пов’язано з особливою структурою гранул, які схожі на губку з безліччю пор. У ці пори, як у пастки, потрапляють шкідливі речовини. До речі, цього року Сорбекс був удостоєний “Української народної премії” і професійної премії “Панацея”, ставши найкращим сорбентом 2017 року. А це вже багато про що говорить .

Показання

“Сорбекс” рекомендують як добавку до дієтичного раціону харчування. Він допомагає знизити рівень інтоксикації в організмі. Це досягається завдяки зв’язуванню і виведенню екзо- та ендотоксинів з тіла. Крім того, “Сорбекс” сприяє оптимізації функції печінки та нирок:

  • у разі отруєнь побутовими та промисловими отруйними речовинами, неякісними харчовими продуктами;
  • у разі хронічної інтоксикації, зокрема алкогольної;
  • у разі проживання в несприятливих екологічних умовах
  • за схильності до алергічних реакцій.

Його використовують для покращення загального стану організму та зниження ризику розвитку захворювань.

Побічні ефекти

Серед найпоширеніших побічних ефектів при застосуванні Сорбексу можуть бути:

  • порушення травлення, такі як діарея, закрепи, нудота, блювання, болі в животі;
  • алергічні реакції, що проявляються у вигляді шкірного висипу, свербежу, ангіоневротичного набряку або анафілактичного шоку;
  • запаморочення, втома, безсоння;
  • зниження артеріального тиску;
  • порушення обміну речовин і функції печінки.

Якщо у вас виникли будь-які побічні ефекти під час застосування Сорбексу, необхідно негайно припинити його використання і звернутися до лікаря. Лікар зможе оцінити стан вашого здоров’я і призначити необхідні заходи для усунення побічних ефектів.

Як приймати Сорбекс?

Дозування і режим прийому Сорбексу залежать від віку, ваги і стану здоров’я пацієнта, а також від причини інтоксикації. Зазвичай дорослим рекомендується приймати 1-2 таблетки Сорбексу тричі на день після їди. Дітям дозування має бути розраховане індивідуально і визначається лікарем.

Таблетки Сорбексу слід запивати достатньою кількістю води. Не рекомендується розжовувати таблетки, оскільки вони можуть залишати на зубах і язиці чорний наліт.

Тривалість лікування Сорбексом визначається лікарем залежно від причини інтоксикації. Зазвичай курс лікування становить 3-5 днів, але може бути продовжений до 15 днів за необхідності.

Під час прийому Сорбексу необхідно дотримуватися режиму харчування та уникати вживання алкоголю та інших шкідливих речовин.

Сорбекс не “очищає” печінку, а лише зв’язує токсини, звільняючи печінку від навантаження?

Так, це правда. Сорбекс є сорбентом, тобто препаратом, який зв’язує токсини та інші шкідливі речовини, що потрапили в організм, і виводить їх із нього. Він не очищає печінку безпосередньо, але дає їй змогу справлятися з її функціями, оскільки тимчасово зменшує навантаження на неї, зв’язуючи і виводячи токсини і шкідливі речовини.

Чи можна схуднути за допомогою Сорбексу?

Неможливо схуднути, використовуючи активоване вугілля. Хоча вугілля може адсорбувати деякі жири з їжі, які потім не будуть засвоюватися, але така кількість буде незначною і не матиме видимого впливу на вагу. Натомість його вживання може спричинити запор, особливо якщо ви споживаєте велику кількість препарату в надії на схуднення.

Сорбекс позбавляє від прищів?

Прищі Сорбексом не лікують. Тобто, можна приймати його серед інших препаратів під час комплексного лікування. Але не варто сподіватися на те, що, ковтаючи пару-трійку капсул на день, ви скоро будете мати ідеальну шкіру. Також усі вади шкіри не зникнуть завдяки Сорбексу, який вам, можливо, “ненав’язливо порадив” лікар.

Унікальність препарату

Перше це те, що він здатний сорбувати молекули різного розміру і маси. Це відбувається завдяки активованому вугіллю, що входить до його складу. Вугілля ж має рослинне походження - його отримано з екологічно чистої сировини: шкаралупи кокосового горіха. І що важливо, багато переваг препарату забезпечує саме його капсульна форма. Ця особливість робить Сорбекс ефективним під час лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, таких як гастрит або виразкова хвороба. Завдяки цій дії препарат знижує біль і покращує загальний стан пацієнта. Також важливо відзначити, що прийом Сорбексу рідко викликає побічні ефекти, що робить його безпечним для більшості пацієнтів. А також підвищує біодоступність речовини, оскільки вугілля в капсулі не спресоване.

Слід пам’ятати, що при отруєнні потрібно дуже швидко ввести в організм цю речовину. Якщо людина не знає, чим вона отруїлася, то в її аптечці завжди має бути “сорбент три в одному”. Цей препарат має сильний сорбційний потенціал, не всмоктується в кров і швидко виводиться з організму. Крім того, він здатний швидко розрізняти і нейтралізувати різні токсичні молекули різного розміру.