Зорекс – препарат від похмілля, як приймати і що робити

Препарат від похмілля Зорекс – опис, механізм дії, показання та протипоказання. Інструкція із застосування препарату Зорекс

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Зорекс – препарат від похмілля, як приймати і що робити

Зорекс – вбивця похмілля з побочками

Зорекс - це препарат, який випускається в капсулах для перорального прийому. Його можна використовувати у разі отруєння організму алкоголем та іншими речовинами.

Зорекс - опис препарату

Зорекс - препарат, що належить до класу комплексоутворювальних детоксикаційних засобів. Це комбінований засіб, до складу якого входить пантотенат кальцію та унітіол. Унітіол - універсальний антидот. Він здатен зв’язуватися з різними токсичними речовинами. Це призводить до їхньої дезактивації. Потім вони виводяться з організму.

Ефективність унітіолу, а відтак Зорексу, особливо висока щодо алгоколю та продуктів його розпаду. Препарат Зорекс має дві дії. По-перше, він збільшує активність ферменту алкогольдегідрогенази в печінці. Це прискорює метаболізм алкоголю. По-друге, Зорекс зв’язується з ацетальдегідом і дезактивує його. Ацетальдегід - вкрай токсичний продукт метаболізму етанолу. Зорекс містить пантотенат кальцію, який посилює його детоксикаційну здатність.

Зорекс - один з ефективних препаратів для боротьби з похмільним синдромом. Він знижує концентрацію шкідливих речовин, які й спричиняють симптоми похмілля. Зорекс має гепатопротекторну дію. Він захищає печінку від токсичних впливів. Крім того, Зорекс ефективний у комбінації з ентеросорбентом Ентеросгелем. Ентеросгель уповільнює всмоктування алкоголю і сприяє виведенню токсичних речовин з кишечника.

Механізм дії

Однією з головних причин появи похмільних симптомів та алкогольної інтоксикації є накопичення в організмі ацетальдегіду, токсичного метаболічного продукту етилового спирту.

Зазвичай, етиловий спирт окислюється в печінці до ацетальдегіду, який потім перетворюється на оцтову кислоту, а потім на воду і вуглекислий газ.

Однак, при надмірному споживанні алкоголю, ферментні системи не можуть повністю обробити ацетальдегід до оцтової кислоти, внаслідок чого він накопичується в організмі.

Після вживання алкоголю, ацетальдегід може залишатися в організмі впродовж кількох тижнів, пошкоджуючи мозок, серцево-судинну систему та печінку.

Тому, за появи похмільних симптомів, важливо очистити організм від токсинів, спричинених алкоголем.

Найактуальнішими є препарати, які не тільки усувають симптоми похмілля, а й борються з основною причиною. Зорекс відмінно справляється з цим завданням.

Побічні ефекти та протипоказання

Препарат може викликати алергічні реакції, але це відбувається нечасто. Шкірний свербіж, кропив’янка, висипання на шкірі, набряк слизових оболонок, генітальний свербіж та стоматит можуть з’явитися у рідкісних випадках. Ангіоневротичний набряк і синдром Стівенса-Джонсона - дуже рідкісні прояви алергії на препарат. Симптоми можуть включати підвищення температури тіла, нездужання, висипання на шкірі, слизових оболонках статевих органів, порожнини рота та ділянки заднього проходу. Якщо у вас виникли подібні симптоми, припиніть прийом препарату і зверніться за допомогою до лікаря. Люди з бронхіальною астмою або алергією в анамнезі схильні до більш високого ризику розвитку алергічних реакцій. Застосування надто високих доз може спричинити нудоту, запаморочення, тахікардію та блідість шкіри.

До основних протипоказань належать:

  • тяжкі захворювання печінки в період стадії декомпенсації;
  • тяжкі захворювання нирок у період стадії декомпенсації;
  • вік менше 18 років;
  • підвищена чутливість до речовин, що входять до складу препарату.

Препарат потрібно приймати обережно, якщо знижений артеріальний тиск.

Передозування

Ознаки передозування з’являються у випадках перевищення потрібної дози в 10 разів і більше.

До симптомів, поява яких можлива при передозуванні, відносять:

  • задишку;
  • розвиток гіперкінезів;
  • загальмованість;
  • млявість;
  • появу короткочасних судом.

У разі передозування необхідно промити шлунок, прийняти активоване вугілля, проносні препарати.

У деяких випадках показана симптоматична терапія. Якщо випадок передозування складний, може знадобитися проведення оксигенотерапії. Рекомендується також введення декстрози.

Спосіб застосування

Перед прийомом Зорекса рекомендується ознайомитися з інструкцією. У ній вказана детальна інформація про дозування. Це стандартна процедура перед застосуванням будь-яких ліків. Читання інструкції допоможе уникнути небажаних наслідків.

Препарат випускається в желатинових капсулах. Розміри капсул різняться. Для лікування алкоголізму слід застосовувати капсули №0. Вони містять 150 мг + 7 мг активних речовин. Для профілактики та лікування похмілля використовують капсули №00. Вони містять 250 мг + 10 мг активних речовин. Капсули №00 більші за розміром, ніж капсули №0.

Для профілактики похмілля потрібно прийняти одну капсулу Зорексу. Це слід робити ввечері, перед сном. Тобто після прийому алкоголю. Для лікування похмілля слід приймати по 1 капсулі 1-2 рази на добу. В інструкції вказана можливість збільшення кратності добового прийому до 3 разів. Також можливе збільшення добової дози до 750 мг ( димеркаптопропансульфонату натрію). Капсули необхідно запивати достатньою кількістю води і ковтати не розжовуючи. Вони досить великі за розміром, але загалом ковтаються нормально.

Алергія на прийом Зорексу

Будьте обережні! Зорекс може викликати алергію. Порівняно з іншими засобами детоксикації, це відбувається набагато частіше. Причина полягає у вмісті унітіолу в Зорексі. Унітіол має дві сульфгідрильні групи (SH), готові до вступу у зв’язок. Ці групи можуть утворювати стійкий комплекс із тіоловими отрутами (після від’єднання водню). Таким чином, Зорекс чинить антидотну дію.

Унітіол взаємодіє з білками організму, що містять сірковмісні амінокислоти в пептидному ланцюзі. Це призводить до зміни конформації білкової молекули. Іноді це може спричинити відкриття антигенних детермінант. Зв’язування цих ділянок із рецепторами імунокомпетентних клітин призводить до імунної відповіді. Алергія являє собою реакцію імунітету на змінений власний білок.

Опис препарату “Зорекс” на цій сторінці - спрощена версія інструкції. Перед використанням препарату слід проконсультуватися з лікарем. Також необхідно ознайомитися із затвердженою виробником анотацією.

Це дасть змогу уникнути можливих проблем і непередбачуваних ефектів.

Інформація про препарат надана виключно з ознайомчою метою. Препарат не призначений для самолікування. Тільки лікар може ухвалити рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.