Навіщо лікування залежному – от у чому питання...

Навіщо лікування залежному від чого-небудь? Щоб отримати відповідь, варто обговорити, що собою являє залежність та залежний загалом...

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Навіщо лікування залежному – от у чому питання...

Чи варто лікуватися залежному?

Питання про те, навіщо лікуватися залежному і чи варто це взагалі робити, насправді залежить від того, як ви ставитеся до людини, яка потрапила в біду, наприклад, пристрастилася до алкоголю і наркотиків. Існує думка, що навіщо лікувати наркомана, адже він однаково прийматиме далі, це все утопія. Але насправді величезну роль відіграє як бажання самого хворого, так і підтримка родичів або близьких людей. Для того щоб більш детально розібратися з питанням про залежність, необхідно визначити що це таке.

Що собою являє залежність?

Існує багато припущень про те, що таке залежність:

 • Слабка сила волі.
 • Неможливість впоратися з конфліктами та стресовими обставинами.
 • Недостатнє виховання.
 • Відсутність поняття “норми” в прийомі наркотиків або алкоголю.

Однак залежність є досить серйозним захворюванням, яке потребує медичного втручання.

Коли людина страждає на залежність, то в неї змінюється спосіб мислення, загальний розвиток, з’являються проблеми зі здоров’ям. Це захворювання повністю змінює життя людини. Залежність може впливати на такі аспекти життя як:

 • Виникнення розбіжностей у сім’ї.
 • Проблеми на роботі.
 • Починає підводити здоров’я.

Річ у тім, що залежність виникає не у всіх, наприклад, якщо людина страждає на онкологічне захворювання. Іноді пацієнту просто необхідно призначити наркотичні знеболювальні, що не завжди переростає в залежність. Річ у тім, що є люди, які мають схильність до прояву залежності, а інші ні.

Стереотипні думки

У нашому суспільстві існує величезна кількість стереотипних думок з приводу як залежності, так і залежного:

 • Якщо навіть один раз спробував наркотики - значить “наркоман”.
 • Має перспективну роботу з хорошим окладом. Багатий, значить не вживає наркотики.
 • Наркотична залежність набагато гірша, ніж алкогольна.

Насправді всі ці твердження не мають нічого спільного з реальним розумінням залежності. Адже залежність є складною хворобою, яка може виникати як від алкоголю, так і від наркотиків у людини будь-якого соціального статусу.

Залежний: хто він?

Насправді залежний - це людина, яка не може існувати без свого предмета залежності, наприклад, наркотиків чи алкоголю. Начебто її все влаштовує в житті, але саме відсутність фактора залежності може викликати дуже гостру реакцію і просто “ зламати” все життя.

Феномен залежної людини

Річ у тім, що залежний може чітко розуміти, що йому потрібна допомога в тому чи іншому життєвому питанні, але аж ніяк не в боротьбі із залежністю. Він вважає, що в нього все гаразд і лікуватися йому зовсім не потрібно. Бо за власним бажанням вона як почала, так і кине вживати наркотики або алкоголь, так би мовити, все під контролем. І ця думка дуже помилкова, оскільки сама по собі хвороба дуже смертельна.

Для чого ж залежному лікуватися?

Річ у тім, що наркотична або ж алкогольна залежність - така ж смертельна хвороба, як і, наприклад, інфаркт або пневмонія. Ці захворювання прогресують, якщо їх не лікувати, і призводять до летального результату. Якщо люди не в змозі самі впоратися із залежністю, а вони не в змозі, то відсутність лікування може спричинити лише погіршення стану і смерть у кінцевому результаті.

Саме близькі люди, які перебувають поруч, можуть надати потрібну підтримку і допомогти впоратися з проблемою, своєчасно звернувшись до лікаря. Іноді хворим здається, що все, якщо вони вирішили, то впораються з недугою самостійно. Однак у разі провалу своїх спроб, вони, звісно ж, знову стають на той самий смертельний шлях. Саме тому важливо вчасно звернутися до фахівців.

Як отримати професійну допомогу?

Якщо ваш родич або знайомий страждає від залежності, то саме ви можете допомогти йому впоратися з цим. Клініка “Пальміра Плюс” надає безкоштовну консультацію, де ви можете поговорити з фахівцями і визначити як можна вивести людину з цього стану. Безумовно, неможливо отримати позитивний ефект без втручання лікаря. Тому якщо вам не вдається умовити хворого лікуватися, тоді ви можете звернутися до клініки “Пальміра Плюс”, де психологи зможуть умовити пацієнта відмовитися від своєї згубної звички та серйозно взятися за своє здоров’я і, звісно, ж життя.
Лікарі психіатри та психотерапевти нададуть допомогу:

 • медичну;
 • психологічну;
 • соціальну.

Також психологічну підтримку можуть отримати і родичі залежного. Насправді дуже важливим етапом є період, коли людина отримала медичну допомогу і проходить реабілітацію. Їй необхідно відчувати себе потрібною, відчувати що близькі в неї вірять. Тільки комплексне лікування і підтримка родичів може допомогти людині повернутися до колишнього нормального життя.