Навіщо лікування залежному- от у чому питання...

Навіщо лікування залежному?

Навіщо лікування залежному? Гарне питання… Адже, певно, Ви задавали собі його, чи не так? Щоб зрозуміти навіщо, варто розглянути з чим же ми маємо справу.

На жаль, у нашому суспільстві величезна кількість неправильно сформованих стереотипів про дану проблему. Люди просто не знають, що вона собою являє. Вони дуже часто вдаються до помилкових суджень про те, що таке залежність і хто такий залежний.
Це, до речі, до питання з чим же ми маємо справу. Якщо ми цього не розуміємо, то відповісти на питання «навіщо?» ми не зможемо точно…

Що таке залежність?

Що ж таке залежність? Наше суспільство має ой як багато різних теорій з цього приводу:

 • просто погана звичка;
 • недостатньо розвинена сила волі;
 • некоректне виховання;
 • невміння «культурно» вживати.

Таке враження, що це щось просте та його легко можна виправити. Як Ви думаєте, чи це справді так? А ні! Не так все безхмарно, як здається…
Вопрос- зачем лечение зависимомуВи знали, що залежність – це серйозна хвороба? Ні? Тоді звернемося до офіційних джерел… Вона, до речі, входить у список міжнародної класифікації хвороб МКБ-10.
Залежність, або ж синдром залежності, зачіпає кожну частину життя людини: від стану здоров’я до поведінки, мислення, спілкування, загального розвитку… Тобто вона, по суті, повністю поглинає все її життя.
В основному дана хвороба – це причина багатьох проблем, а не їх наслідок. З них:

 • різні непорозуміння на роботі;
 • безперервні конфлікти у сім’ї;
 • неприємні питання, пов’язані з правоохоронними органами;
 • руйнування загального стану здоров’я.

Чому вона не є наслідком? Розберімо ситуацію, коли, наприклад, людям призначають наркотичні препарати для лікування серйозних хвороб. Скажімо так, далеко не всі після цього стають залежними від них.
Тому про те, що це могло стати причиною – можна посперечатися. Якщо у людини є схильність до залежності, то вони можуть стати механізмом запуску, але не є джерелом формування хвороби.
Ну і неможливо змовчати про те, що залежність – хвороба не тільки всепоглинуща, а й смертельна…

Наші стереотипи

Знаєте у чому «сіль»? У нас дуже багато стереотипів, пов’язаних з тим, хто такий залежний… Ми переходимо з однієї крайнощі в іншу:

 • спробував речовину один раз, але не продовжив вживати – все одно «наркоман»;
 • добре виглядає, працює, але постійно вживає – отже не залежний;
 • вживає наркотики, тоді так, точно хворий, ну а алкоголь – це таке, не страшно.

Дивне у нас сприйняття, панове…

Хто такий залежний?

Так хто такий залежний? Попросту – це людина, яка не може уявити життя без предмета свого задоволення. Неважливо, що це: гра, алкоголь, їжа, шопінг, наркотик…
Річ у тім, що вона начеб-то задоволена, коли у неї все це є… Тоді й робота наче працюється, і життя живеться, і все начебто «на мазі». А якщо забрати предмет залежності? Ой… Тоді починається… Одним словом – безвихідь.

Парадокс залежної людини

Найпарадоксальніше, якщо в будь-який інший ситуації людина розуміє, що у разі хвороби їй потрібна допомога, то тут не завжди так виходить… У більшості випадків залежний вважає, що у нього «все чудово». А це згубно, адже, як уже писалося, хвороба ж смертельна…

Повертаючись до нашої теми

Так навіщо лікування залежному? Ми з’ясували, що залежність – це недуга. Який висновок тут напрошується? Ну, напевно, як мінімум, що вона чарівним чином не випарується.
Розгляньмо на прикладі: уявіть собі, що Вам поставили діагноз – пневмонія. Що трапиться, якщо Ви, вважаючи це дрібницею, залишите її без уваги? Як варіант – різні ускладнення або ж летальний кінець.
У випадку із залежністю, знову ж таки, – те саме. За недбалим ставленням та відмовою розуміння наявності проблеми йдуть важкі наслідки – помирають люди…
Якщо залежний вже робив купа марних спроб позбутися будь-якого шкідливої поведінки, чи не причина це замислитись? Якщо самостійні спроби увінчалися провалом, то, мабуть, варто змінити тактику?
В принципі, ніхто нікому не забороняє й надалі продовжувати ігри зі смертю, але як довго вони триватимуть?…

Ви не одні

Реабілітаційні центри «Пальміра Плюс» надають лікування наркоманії, алкоголізму, ігроманії та інших залежностей. Так, Ви не одні й у Вас є можливість звернутися за допомогою! Вибір за Вами…