Чи можна пити алкоголь після видалення зуба – все за і проти

Все про те, чи можна пити алкоголь після видалення зуба. Як алкоголь поєднується з анестезією та прийомом антигістамінних препаратів

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Чи можна пити алкоголь після видалення зуба – все за і проти

Алкоголь після видалення зуба – чи можна?

Як відомо, зубний біль, це та ще напасть. Він, як правило, трапляється раптово, і, як завжди, в найбільш невідповідний за часом момент. Наприклад, напередодні якихось свят, на яких вживання алкоголю для декого, мало не обов’язкова умова. І ось уявіть, що знадобилося термінове видалення зуба, якраз перед таким ось днем. Перед детальним розбором, можна сказати одне - абсолютно заборонено. Тепер же, давайте розбиратися, чи можна пити алкоголь після видалення зуба.

Пити, чи не пити

Видалення зуба - досить складна хірургічна процедура і для стоматолога, і для лікаря. Сучасна стоматологія намагається якомога більше уникнути видалення зуба і до останнього зберегти його - жодні імпланти або протези не замінять природний зуб повністю, а крім того, це додаткові хірургічні втручання, яких багато пацієнтів намагаються уникнути. Саме тому зубозберігаючі операції набагато популярніші за видалення зубів.

Однак якщо до видалення все ж доходить - після операції пацієнт у будь-якому разі відчуватиме дискомфорт і біль: це неминуче навіть за найякіснішої процедури. Також і в звичайному житті пацієнт отримує низку обмежень - на короткий термін, але все ж таки.

Одним із таких обмежень є заборона на алкоголь після видалення зуба. Про це варто поговорити окремо, оскільки багато людей вважають алкоголь своєрідною “анестезією” і часто вдаються до нього всупереч заборонам лікаря.

Коли можна пити

Абсолютної тверезості дотримуватися складно. Щоб не почуватися білою вороною на вечірці або сімейному святі, краще не відкладати лікування, а відвідати стоматолога за 1-2 тижні до торжества. Зазвичай лікарі дозволяють пити спиртне не раніше, ніж через 3 доби після видалення зуба.

Для здорових людей з гарним згортанням крові та без запальних процесів у роті цей термін може бути скорочений до однієї доби, але такі випадки вкрай рідкісні. Особливо небезпечно, якщо лікар видалив зуб мудрості: рана розташована у важкодоступному місці, і її складно самостійно оглянути.

Когда можно пить

Ситуації, коли стоматологи рекомендують продовжити термін утримання від вживання алкоголю:

  • якщо рана болить або кровоточить. Біль - ознака запального процесу, навіть якщо він протікає непомітно. Якщо біль не минає протягом 3-4 днів, обов’язково потрібно звернутися до стоматолога;
  • якщо в ротовій порожнині: на яснах, на внутрішній поверхні щік або губ, - є припухлості;
  • у жодному разі не можна пити спиртне після видалення зуба, якщо лікар прописав будь-які ліки. Після закінчення прийому препаратів потрібно утримуватися від вживання алкоголю як мінімум тиждень;
  • якщо на яснах була зроблена операція, пити спиртне дозволяється не раніше, ніж через 3-4 дні після повного загоєння ( зняття швів);
  • якщо паралельно з видаленням одного зуба стоматолог лікував інший зуб, використовуючи пасту на основі миш’яку. Вживання алкогольних напоїв допускається після повного видалення миш’яку з ротової порожнини.

Тривалість періоду, протягом якого не можна пити алкоголь після видалення зуба, обов’язково потрібно обговорити з лікарем. Але в перші 1-2 тижні після повного одужання краще утриматися від пива, шампанського, коктейлів або енергетиків.

Можливі наслідки

Крім перерахованих вище причин, алкоголь (про шкоду алкоголю можна прочитати тут) може спровокувати серйозні ускладнення. Адже не дарма лікарі накладають вето на вживання спиртних напоїв у післяопераційний період.

Возможные последствия

Давайте докладніше розглянемо, до чого може призвести вживання алкоголю:

  • Посилення кровотечі. Спиртні напої мають властивість підвищувати кров’яний тиск, тому навіть мінімальна доза може спровокувати кровотечу. Таке явище може стати причиною відсутності захисної скоринки. У такому разі кров’яний згусток може або зовсім не сформуватися, або випасти. А це підвищує ризик інфікування.
  • Уповільнений процес загоєння. Алкогольні напої дратівливо впливають на слизові ротової порожнини. У такому разі відбувається уповільнення згортання крові, внаслідок чого період загоєння значно затягується. А це створює всі сприятливі умови для розмноження хвороботворних мікроорганізмів.
  • Больовий синдром. Багато хто вважає, що алкоголь знімає біль, тому вживають його як знеболювальний засіб. Але вони дуже помиляються, оскільки спирт, що міститься в алкогольних напоях, потрапляючи в рану, навпаки, посилює больові відчуття. Крім цього, людина може відчувати сильне печіння.

Обговорюючи вплив алкоголю, не можна не згадати і про саму процедуру видалення зуба. Як уже говорилося раніше, оперативне втручання передбачає застосування анестезії. Щоб уникнути алергічних реакцій або анафілактичного шоку, препарати підбираються з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.

Поєднання з препаратами

Крім антибактеріальних препаратів, лікар іноді призначає знеболювальні та антигістамінні ліки. Щоб прискорити загоєння і відновити слизову оболонку, використовуються склади для догляду за лункою. Тому виникає закономірне питання: чи можна пити алкоголь після видалення зуба, спільно з антигістамінними препаратами.

Сочетание с препаратами

Усі ці медикаменти несумісні з алкоголем. Тому слід відмовитися від випивки поки ранка не затягнеться, а потреба у використанні препаратів не відпаде. В іншому разі етиловий спирт може:

  • уповільнити відновлювальні процеси;
  • деактивувати лікарські засоби;
  • стати причиною розвитку печінкових патологій;
  • спровокувати гіпертонічний криз;
  • викликати анафілактичний шок.

Останні два пункти належать до доволі небезпечних побічних явищ, здатних призвести до летальних наслідків, якщо вчасно не надати медичну допомогу.