Алкогольне отруєння – лікування в домашніх умовах

Алкогольне отруєння – це складне випробування для людського організму. Стан характеризується нудотою, блюванням, головним болем, ломотою в тілі.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Алкогольне отруєння – лікування в домашніх умовах

Алкогольне отруєння – лікування в домашніх умовах

Алкогольна інтоксикація - це складне випробування для людського організму. Стан характеризується нудотою, блювотою, головним болем, ломотою в тілі - проявами, спричиненими надмірним споживанням спиртних напоїв. У такій ситуації людина потребує надання термінової допомоги. Інакше виникає ризик розвитку небезпечних наслідків для здоров’я. Щоб здійснити лікування алкогольного отруєння в домашніх умовах, необхідно знати, що собою являє алкогольна інтоксикація і яких заходів необхідно вживати для її усунення.

Алкогольне отруєння в побуті

Термін “алкогольна інтоксикація” говорить сам за себе - отруєння організму алкоголем, а точніше, етиловим спиртом. Невелика кількість етанолу не є небезпечною для організму, печінка знешкоджує його без тяжких наслідків. Але зловживання спиртом порушує так звану “детоксикаційну” функцію печінки, отрута проникає в головний мозок і провокує порушення вищої нервової діяльності, що виражаються почуттям ейфорії, затьмаренням свідомості та порушенням координації.

Смертельною дозою алкоголю вважається 300 г чистого спирту. У перерахунку на вагу тіла смертельна доза становить 8 г етанолу на один кг ваги.

У побуті отруєння алкоголем усім відоме, як зміни, які супроводжуються погіршенням самопочуття внаслідок вживання алкогольних напоїв. Проявлятися вони можуть одразу ж після вживання великої дози (запаморочення, блювання, втрата свідомості) або наступного ранку у вигляді похмільного синдрому. Загальний принцип лікування цих двох станів однаковий, хоча все ж є деякі нюанси. Фаза гострого отруєння ознаменована впливом етанолу на шлунково-кишковий тракт і головний мозок, тоді як похмілля спровоковане зокрема продуктом розпаду етилового спирту - ацетальдегідом.

Лікування алкогольної інтоксикації в домашніх умовах

Як лікувати алкогольне отруєння? Самостійне лікування такої недуги побудоване на таких діях:

  • нейтралізації та видаленні залишків етилового спирту і продуктів його розпаду з організму шляхом застосування ентеросорбентів і обволікаючих засобів (Ентеросгель, Полісорб, Смекта, Фільтрум, Активоване вугілля);

  • відновлення водно-сольового балансу в організмі - одними з найефективніших засобів є: Регідрон, Гідровіт і Цитраглюкосолан;

  • відновлення мікрофлори кишківника - приймання пробіотиків (Лінекс, Ентерол, Біфіформ, Бактісубтіл, Лактобактерії, Ентерофурил, Фосфалюгель) під час лікування алкогольного отруєння просто потрібне, бо спирт вбиває корисну кишкову мікрофлору;

Алкогольное отравление

  • проведення симптоматичної терапії (зняття больових відчуттів, підтримання діяльності серця та інше) - за необхідності застосовують вітаміни - піридоксин або нікотинову кислоту, а також серцеві препарати, хлорид калію або магнезію.

Отруєння, часом, супроводжується сильними нападами блювоти. Якщо людину вирвало один-два рази - це тільки на користь, з огляду на її поточний стан, так організм намагається природним шляхом позбутися отрути. Якщо ж блювотні позиви тривають і після спорожнення шлунка, тоді необхідно вжити відповідних заходів.

Перша допомога в разі отруєння

Полегшити стан пацієнта в разі алкогольного отруєння допоможе своєчасне надання першої допомоги. Якщо хворий при свідомості, потрібно вжити заходів, описаних нижче.

Алкогольное отравление

  1. Покласти прохолодний компрес на лоб.
  2. Промити шлунок, давши випити хворому кілька склянок води, потім спровокувати блювоту, натиснувши на корінь язика пальцем. Таку процедуру потрібно виконувати 3-5 разів до повного очищення шлунка і поліпшення стану.
  3. Приготувати хворому міцний чорний чай.
  4. Використовувати згідно з інструкцією будь-який сорбент - Фільтрум, Полісорб, Ентеросгель.

Щоб уникнути непритомного стану, потерпілому потрібно дати 5-10 крапель нашатирного спирту, розбавивши їх попередньо в склянці води.

Коли хворий перебуває в несвідомому стані, треба терміново викликати швидку допомогу. А до приїзду лікарів, необхідно зробити наступне:

  • піднести до носа потерпілого ватку, змочену в нашатирному спирті;
  • покласти хворого на бік, поклавши під голову валик;
  • розстебнути одяг;
  • відкрити вікна, забезпечивши приплив свіжого повітря;
  • стежити за тим, щоб людина не переохолодилася або не перегрілася;
  • не залишати без нагляду хворого.

Якщо стан погіршується, відбувається зупинка серця або дихання, слід переходити до реанімаційних дій, що включають штучне дихання і непрямий масаж серця.

Народні методи лікування

Усунути або полегшити алкогольну інтоксикацію можна за допомогою дієвих народних засобів. Нижченаведені рецепти допоможуть відповісти на запитання, що робити в домашніх умовах у разі алкогольного отруєння.

  1. Чай з алтеї. Дві столові ложки листя рослини залити двома склянками окропу. Настоювати протягом 5 годин. Приймати 4 рази на добу, додаючи мед.
  2. Імбирний чай. Одну столову ложку меленого сушеного імбиру залити однією склянкою окропу. Остудити і приймати по столовій ложці протягом дня.
  3. Кропова вода з медом. Одну столову ложку сушеного кропу залити однією склянкою окропу і варити на повільному вогні 20 хвилин. Трохи остудити засіб, додати ложку меду, приймати по 20 мл за півгодини до їди.
  4. Настій пижма і ромашки. Одну ложку сушених квіток ромашки і три ложки сушеного пижма залити літром гарячої води. Прокип’ятити на повільному вогні 10 хвилин. Остудити і приймати протягом дня по 100 мл.
  5. Картопляний крохмаль. Одну столову ложку продукту розчинити в склянці теплої води. Отриманий розчин випити за один раз при отруєнні алкоголем.

Алкогольное отравление

Чого при отруєнні робити не слід

У лікуванні алкогольної інтоксикації існують деякі застереження, нехтування якими може тільки погіршити стан і призвести до ускладнень.

У разі алкогольного отруєння не рекомендується:

  • викликати блювоту в людини, яка перебуває в несвідомому стані;
  • викликати блювоту у людини, яка страждає на хвороби серця або судомний синдром;
  • вживати газовані напої;
  • приймати проносні препарати;
  • лежати або спати на спині, щоб не захлинутися блювотними масами;
  • приймати дуже гарячий або холодний душ;
  • багато рухатися.

Алкогольне отруєння, як видно, є доволі серйозним порушенням, яке може призвести не лише до небезпечних наслідків, а й навіть до летального результату. Щоб не зіткнутися з подібною проблемою і не ламати й без того хвору голову над дилемою, чим лікувати алкогольну інтоксикацію, слід контролювати споживання спиртних напоїв.