Амоксиклав і алкоголь – чи можна пити разом?
Інфекційні захворювання, тим паче застудні, можуть застати в будь-який невідповідний момент. І буває таке, що людина хворіє напередодні свят. І у хворого виникає доволі гарне запитання: амоксиклав і алкоголь - це гарне поєднання?
Амоксиклав - опис
Амоксиклав - це антибактеріальний препарат із групи пеніцилінів. До його складу входять два компоненти: амоксицилін і клавулонова кислота. Амоксицилін відповідає безпосередньо за знищення бактерій. А клавулонова кислота зі свого боку захищає амоксицилін від руйнування ферментами мікроорганізмів.
Випускають Амоксиклав у декількох лікарських формах: таблетках і порошках для суспензії. Амоксиклав призначають для лікування таких захворювань:
- Інфекції ЛОР-органів (тонзиліти, синусити, отити); Інфекції органів дихання (бронхіти, бронхопневмонія);
- Інфекції сечових органів (пієлонефрит, цистит, уретрит);
- Інфекції в гінекології;
- Інфекції шкіри та м’яких тканин.
Тривалість лікування препаратом становить у середньому 5-14 днів.
Амоксиклав і алкоголь
Поєднання цього антибіотака і алкоголю - досить таки складне питання. І навіть багато фахівців у медичній галузі не можуть дати єдиної відповіді на це питання. Однак постараємося розібратися в складі цього антибактеріального препарату і зробити з цього відповідні висновки.
По-перше, алкоголь має досить токсичний вплив на організм, тим більше на печінку. Амоксиклав як антибактеріальний препарат чинить серйозне навантаження на органи, зокрема на печінку. Тобто виходить, що на печінку йде подвійний удар, що може призвести до сильного виснаження хворого.
По-друге, розширення судин за рахунок алкоголю веде до зменшення концентрації препарату в тканинах. До того ж, розпад етанолу, на основі якого виготовлено алкогольні напої, чинить нейтралізуючу дію на антибіотик, тим самим роблячи його марним для організму. Амоксиклав, думаючи, що алкоголь - це чужорідний організм, перемикається на боротьбу з ним, ігноруючи віруси і бактерії.
Сумісність
Незважаючи на те, що взаємодія Амоксиклаву з алкоголем в анотації до антибіотика описана слабко, прийом його під час вживання алкогольних напоїв не рекомендовано. Відсутність докладної інформації про це питання свідчить про не до кінця виявлені побічні ефекти. Чи можна Амоксиклав разом з алкоголем? Для того щоб відповісти на питання необхідно заглибитися детально в протипоказання і побічні ефекти препарату.
Амоксиклав протипоказаний при ураженнях печінки - органу, який бореться з алкогольною інтоксикацією. Тому слід враховувати такі фактори:
- Незалежно від якості алкогольного напою, він містить спирт, який отруює організм людини. Навіть у малому дозуванні алкоголь впливає на природні біохімічні процеси. Основний орган, який протистоїть інтоксикації - це печінка.
- Одночасний прийом Амоксиклаву та алкоголю чинить на неї подвійне навантаження. Побічні ефекти при цьому більш яскраво виражені, що провокує погіршення стану пацієнта;
- Оскільки алкогольні напої порушують процес кровообігу в організмі, рівень діючих речовин Амоксиклаву в крові може змінюватися, що знизить ефективність препарату в боротьбі з інфекцією;
- Під впливом алкогольних напоїв пацієнт може помилково відзначити поліпшення стану і перервати курс лікування. У підсумку захворювання не виліковується остаточно, бактеріальний агент може виробити стійку резистентність до антибактеріального препарату;
- Антибіотик впливає на організм як антабус - ліки, що викликають неприйняття алкоголю. У підсумку спільне вживання Амоксиклаву та алкоголю призводить до тяжкої інтоксикації.
Наслідки
При одночасному вживанні Амоксиклаву і спиртних напоїв відбувається негативний вплив на весь організм людини.
Інфекційне захворювання і прийом сильнодіючого антибіотика - це саме по собі важке випробування для організму. І споживання в цей час алкоголю провокує погіршення самопочуття.
Навіть невелика доза спиртного може спричинити неприємні побічні дії.
Антибіотик змінює процес переробки етанолу, що провокує сильне отруєння організму. При цьому збільшується час виведення ліків з організму.
Спільний прийом з антибіотиком Амоксиклав або АмоксиклавКвіктаб алкоголю може спровокувати:
- посилення припливу крові до голови;
- анафілактичний шок;
- утруднення дихання;
- зниження артеріального тиску;
- тахікардію;
- шум у вухах;
- нудоту і блювоту;
- запаморочення і непритомність.
Крім перерахованих симптомів у хворого може виникнути сильний страх смерті.
Тривалість побічної дії залежить як від кількості спиртного і дози антибактеріального препарату, так і від стану здоров’я людини. Якщо в неї виявлено захворювання серця, легенів або печінки, то наслідки будуть сильнішими та важчими.
Алкоголь сприяє тому, що людина неправильно оцінює своє самопочуття. Під дією спиртного хворому здається, що його здоров’я істотно покращилося, і він перестає приймати антибіотик. У цьому випадку все лікування втрачає свою ефективність.
Немає такої дози алкоголю, прийом якої можливий разом з антибіотиком. Під час прийому антибіотиків слід уважніше ставитися до свого харчування і способу життя.
Після закінчення лікування антибіотиком Амоксиклав не варто вживати спиртне ще протягом кількох днів.
Безпечна доза
Будь-яка порція спиртного, прийнята під час курсу, впливає на перебіг лікувального курсу Амоксиклавом. Лікар має знати навіть про одночасний прийом препаратів, що містять етанол, щоб відкоригувати лікувальний курс. Хоча тяжкість отруєння залежить від кількості алкоголю, Амоксиклав і спиртне - небезпечне поєднання. Ви можете не відчути явних наслідків, але ефективність амоксициліну і клавуланової кислоти знизиться, а час їхнього виведення збільшиться, разом із цим зросте навантаження на внутрішні органи, насамперед постраждають нирки і печінка.
Алкоголь з його знеболювальним і розслаблювальним ефектом створює ілюзію одужання. Людина, яка відчуває прилив сил, забуває про обережність, інколи відмовляється від ліків, вважає, що одужала завдяки народним засобам - спиртовій настоянці цілющих трав чи “терапевтичному пітінню” після неабиякої порції міцного напою. Коли ілюзії випаровуються, головний біль нагадує не тільки про вчорашні пиятики, а й про хворобу.
Призначення Амоксиклаву зазвичай пов’язане з досить серйозними діагнозами - в інших випадках лікарі не виписують подібні препарати. Сумісність Амоксиклаву і пива, можливо, буде не такою проявленою, як наслідки від поєднання з горілкою, але організм обов’язково відреагує на подібне варварство.
Коли можна пити
На запитання, коли можна пити алкоголь після антибіотиків, лікарі дають однозначну відповідь: не раніше, ніж відбудеться виведення активних сполук препарату з організму. Тут важливо згадати, що Амоксиклав чинить свою лікувальну дію протягом 8 годин, після чого його концентрація в крові та тканинах значно знижується.
Остаточний час, через який можна без побоювань випити спиртне, залежить від багатьох факторів:
- від наявності побічних ефектів від ліків - у разі прояву інтервал між антибіотиками та алкоголем слід збільшити до 2 діб;
- від дозування препарату та лікарської форми - у разі використання таблеток і суспензії з максимальним дозуванням термін очікування становить не менше 48 годин;
- від стану печінки - особливої уваги потребують пацієнти з проблемами гепатобіліарного тракту, у них інтервал між прийомом антибіотиків і спиртного має бути не меншим за 3-5 діб.
Незважаючи на те, що спеціальні дослідження, які вивчають, наскільки сумісні амоксиклав і алкоголь, не проводилися, потрібно враховувати, що взаємодія між ними неминуча. І далеко не завжди вона проходить безслідно для організму. Це досить чітко простежується при одночасному вживанні етилового спирту з антибіотиком.