Антибіотики та пиво – сумісність та наслідки

Чи можна вживати антибіотики та пиво спільно. Чим це загрожує та які наслідки для організму несе вживання безалкогольного пива

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Антибіотики та пиво – сумісність та наслідки

Антибіотики та пиво – краще не ризикувати

Чи варто змішувати антибіотики і пиво: таке питання любителі хмільного напою ставлять собі дуже часто. Різноманітні хвороби, біль від яких можуть зняти тільки антибіотики, можуть стати на заваді веселому проведенню часу з друзями і кухликом улюбленого пива.

Антибіотики і пиво

Численні запитання щодо одночасного вживання пива та антибіотиків змусили мене вивчити це питання і написати цю статтю. Як відомо, пиво - спиртовмісний напій. Незважаючи на те, що в більшості сортів вміст алкоголю не перевищує 5%, за надмірного вживання напою, концентрація спирту в організмі може досягти значних позначок. Більшість розуміють, що алкоголь і антибіотики взаємовиключають вживання один одного, проте чому так відбувається, знають лише одиниці. Давайте спробуємо розібратися з цим питанням.

Наукова медицина абсолютно чітко заявляє про те, що пиво й антибіотики - продукти несумісні, оскільки алкоголь безпосередньо впливає на всі процеси засвоєння лікарських препаратів нашим організмом. Завдяки алкоголю, діючі речовини можуть виводитися з організму набагато довше, ніж треба, тим самим отруюючи його.

З чим не можна

С чем нельзя

Не всі антибіотики однаково діють у поєднанні з пивом. Зазвичай в інструкції до препарату вказується, чи можна під час його вживання вживати алкоголь і які будуть наслідки такого вчинку. Приміром, наслідком вживання пива під час прийому антибіотиків, що призначаються для лікування гнійних ран, часто стає гангрена. Деякі препарати, змішуючись із пивом, здатні спровокувати напад алергії, інфаркт або інсульт.

Вчені встановили, що найсерйозніші наслідки (аж до летального результату) спричиняє вживання пива під час прийому таких антибіотиків:

  • левоміцетинової групи;
  • кетоконазолу;
  • нітроімідазолової групи;
  • макролідної групи;
  • лінкозамідної групи;
  • тетрациклінової групи;
  • аміноглікозидної групи;
  • ко-тримоксазолу;
  • блеоміцину;
  • цефалоспоринової групи;
  • протитуберкульозних препаратів.

Як правило, в інструкції до препарату вказується, протягом якого часу після закінчення його прийому потрібно відмовитися від вживання алкоголю. Зазвичай цей термін становить від одного до десяти днів. Додаткові рекомендації лікаря допоможуть точніше визначити тривалість періоду повного утримання від усіх видів спиртного (зокрема, і від безалкогольного пива).

Наслідки

Більшість шанувальників пінного напою впевнені, що пиво, особливо безалкогольне, в малих дозах не здатне завдати шкоди організму людини, навіть у випадках лікування антибіотиками. Але це, повірте, абсолютна брехня.

Якщо ви засумніваєтеся в правдивості цих слів, не станете відмовлятися від будь-якого виду пива, то наслідки можуть бути найсерйознішими:

  1. Пиво значно уповільнює виведення антибактеріальних препаратів, що може призвести до посиленої інтоксикації організму.
  2. Етиловий спирт, що впливає на вироблення ферментів розщеплення, може звести нанівець результати антибіотикотерапії.
  3. Лікування антибіотиками і бажання випити пива несумісні. Якщо знехтувати цим правилом, може проявитися нудота, підвищення артеріального тиску, головний біль, а в деяких випадках різко зростає ризик летального результату. Симптоми можуть виникнути хвилин через п’ятнадцять, але про себе потім нагадувати ще навіть через кілька тижнів.
  4. У разі одночасного вживання пива й антибіотиків збільшується навантаження на печінку, відчувають надмірне навантаження нирки.
  5. Поєднання пива й антибактеріальних препаратів можуть спровокувати сонливість, депресію, апатію.
  6. Можуть спостерігатися і збої в роботі кровоносної системи, які проявляються у стрибках артеріального тиску, що, своєю чергою, може спричинити колапс або призвести до гострої серцевої недостатності.
  7. Не важливо, яке пиво ви дозволили собі вжити (алкогольне чи безалкогольне) у поєднанні з антибіотиками, все одно це призведе до порушення роботи шлунково-кишкового тракту, вираженої нудоти, блювоти, різкого болю в ділянці шлунку, що свідчить про загострення виразки або її кровотечу.
  8. Досить часто розвиваються й алергічні реакції, оскільки і пиво, і антибіотики самі по собі є алергенами.

Безалкогольне пиво

Можливо, “нулівка” стане адекватною заміною нормальному пиву? Ні, і справа тут зовсім не в смаку чи ароматі. Безалкогольне пінне все одно має якийсь градус (зазвичай від 0,2 до 2, залежно від бренду), а отже, містить у своєму складі спирт, нехай і в менших кількостях. Його концентрація в півлітровій пляшці досягає 10 мл. А це означає, що виникають проблеми під час взаємодії напою і ліків, подібні до вже описаних.

Тож відповідь на запитання про те, чи можна пити безалкогольне пиво з антибіотиками, буде негативною. Ні, не можна.

Поєднання 0,2-2-градусного напою з сильнодіючими медикаментами небезпечне для організму. Така комбінація загрожує неприємними наслідками, можливо, не настільки серйозними, як у випадку з міцнішим спиртним, але експериментувати на власному здоров’ї не варто.

Хімічні реакції теж відбуваються. Прискорюючи всмоктування антибіотиків, безалкогольне пінне стимулює вироблення ендогенного (тобто продукованого самим організмом) спирту. Пропорція - 1 мг на кожні 10 кг живої ваги.

Безалкогольное пиво

Завдяки настільки ефективному виробленню всього одна півлітрова пляшка “нульовки” призводить до продукування ендогенного спирту в кількості, достатній для збільшення нормального алкогольного фону в 0,5-1,5 раза. Така зміна цілком здатна спричинити проблеми зі здоров’ям.

Ось тут уже є залежність від того, скільки градусів у безалкогольному пиві - і який антибіотик призначено. Але в загальному випадку при їх поєднанні спостерігаються такі негативні наслідки:

  • Прописані й раніше дієві препарати не виліковують (оскільки їхні активні компоненти руйнуються молекулами алкоголю), через що хвороба прогресує.
  • Уповільнюється вироблення ферментів, що розщеплюють токсини, внаслідок чого шкідливі речовини довше затримуються в організмі, завдаючи йому більшої шкоди.
  • Збільшується навантаження на печінку, відповідальну за швидке виведення негативних сполук, що сприяє її передчасному зносу та різкому погіршенню здоров’я.

Ба більше, якщо ви запитаєте будь-якого лікаря про те, чи можна з антибіотиками пити безалкогольне пиво, він відповість вам “ні!” ще й тому, що прекрасно розуміє, які побічні ефекти можуть виникнути за такого поєднання. Причому одні неприємні наслідки настають одразу після келишка “нульовки”, а інші - загострюються і потім проявляються в повній “ красі”, тобто значними ускладненнями здоров’я.

Пити, чи не пити

Лікарі попереджають: антибіотики та пиво небезпечні для здоров’я та життя. Під заборону потрапляють усі види пінного напою, як алкогольні, так і безалкогольні. Фраза “якщо дуже хочеться, то можна” тут не діє, якщо, звісно, не бажаєте опинитися в реанімації.

Якщо готові пити пиво на шкоду здоров’ю, це може бути симптомом алкогольної залежності. Впоратися з такою проблемою допоможуть препарати нового покоління, що продаються в інтернеті. Вони знижують тягу до випивки і дбайливо очищають печінку від токсичних речовин, відновлюючи пошкоджені етанолом клітини.