Розлади психіки – як розпізнати наявність недуги у близької людини і як потрібно поводитися
Якщо в сім’ї у когось діагностують психічне захворювання, допомога потрібна не лише самому хворому, а й тим, хто живе з ним. Головне завдання психолога провести розмову з родичами хворого про те, як правильно реагувати на недугу близької людини. Але якщо раніше нападів не траплялося, далеко не всі знають, що треба робити у такому разі.
Як визначити наявність психічних розладів?
Діагностувати недугу повинен лікар після проведення діагностики. Але якщо відвезти людину на прийом зараз немає можливості, необхідно самостійно розібратися зі ступенем неадекватності поведінки.
Найчастіше хворі починають шукати у будинку тварин, які ніколи не жили в сім’ї. У деяких випадках людину переслідують якісь сторонні голоси або вона чує музичну мелодію. При цьому погані симптоми може помічати і сам хворий, і в такому разі він самостійно відвідує лікаря. Але іноді психоз розвивається дуже швидко, і близька людина може стати небезпечною для тих, хто живе поряд із нею.
Але перед тим як тягнути когось до психіатрів, варто розібратися, чи є виявлене поведінкою чимось незвичайним або воно трапляється час від часу. Справа в тому, що кожен із нас по-різному реагує на стрес. У деяких випадках люди можуть сильно плакати, кричати або навпаки закриватися в собі і просто весь час спати внаслідок сильного хвилювання. У таких випадках досить просто відвідати психотерапевта, який допоможе хворому впоратися зі стресом та повернутися до нормального життя.
Коли потрібна екстрена допомога?
Якщо поведінка людини не покращується, і вона продовжує поводитися неадекватно, то потрібно негайно викликати швидку допомогу. Щоб не нервувати хворого до приїзду лікарів, необхідно відволікати його розмовами. В даному випадку підійде будь-яка тема, головне, щоб пацієнт не відчув ніякої каверзи. У процесі розмови варто з’ясувати, що саме відбувається з людиною. Важливо зрозуміти, чи відчуває він тривогу та напругу, що його непокоїть.
Щоб не нашкодити собі і близькій людині, яка зіткнулася з психічним розладом, не потрібно починати сперечатися або сміятися з нього. Головне завдання родича – привернути до себе і переконати, що йому можна довіряти. Хворий має бути впевненим у тому, що йому хочуть допомогти, а не нашкодити. У цьому погоджуватися не варто, як і висловлювати сильну емоційну реакцію.
Слід детально вивчити приміщення та прибрати всі предмети, якими людина може нашкодити собі та своїм близьким. Під час розмови не треба грубити, правильніше переконати хворого, що цей стан тимчасовий і скоро все минеться. Якщо є побоювання завдання удару, варто підходити до пацієнта з боку. Для нормалізації нервової системи можна дати хворому заспокійливе. Якщо спеціальних препаратів немає, можна використовувати рослинні ліки, наприклад, собача кропива. У разі виникнення небезпеки, з боку хворого, потрібно знерухомити його.