Чому може статися зрив кодування від наркотичної чи алкогольної залежності?

Причиною рецидиву може бути стрес, нервова напруга, скандали в сім'ї. Закодованій людині потрібно уникати напружених ситуацій. Також рекомендується повністю змінити обстановку - знайти нову роботу, переїхати, переглянути коло спілкування. І звернутися за допомогою до професійних психотерапевтів.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Чому може статися зрив кодування від наркотичної чи алкогольної залежності?

Рецидив алкогольної чи наркозалежності та як з ним боротися

Однією з найважливіших істин, що стосуються алкогольного рецидиву, є те, що це обов’язкова частина перебігу захворювання та процесу реабілітації. Рецидив може статися з ким завгодно і будь-коли, навіть у період лікування, у людини яка націлена на одужання, проводить над собою колосальну роботу і прагне повноцінного життя.

Це абсолютно не означає, що лікувати алкогольну залежність марнування часу. До рецидиву варто ставитися як до очікуваного явища, так, в більшості випадків він станеться, але це не страшно, головне, що вже є план дій, якого варто слідувати, щоб уникнути подібних результатів у майбутньому.

Рецидив не звалюється на алкозалежного з нізвідки. Це далеко не та ситуація, коли ви лягаєте спати щасливим і умиротвореним, а вранці наступного дня ви прокидаєтеся дратівливим, нервовим і з гострим бажанням вжити чогось міцного, а боротися цим бажанням сил немає. Рецидивом можна назвати процес, який відбувається певний час. Тобто це не трапляється раптово, повернення до колишніх моделей поведінки триває якийсь час і може призвести до того, що залежний знову скуштує алкоголь. Але, варто відзначити, що далеко не завжди рецидив закінчується прийомом алкоголю. Якщо ви відчуваєте певні зміни в організмі, тоді варто вдатися до тих способів, які ви дізналися в процесі терапії, тоді існує велика ймовірність того, що ви не зірветесь.

Чому відбуваються зриви у залежних?

Для початку потрібно вивчити наявну проблему, визначитися з тим, в результаті чого ви стали залежним і постаратися надалі уникати подібних ситуацій.

Зверніть увагу на людей з якими спілкуєтеся, постарайтеся мінімізувати або припинити контактувати з тими, хто здатний спровокувати рецидив. Адже часті випадки, коли в колі хворого є такі ж залежні люди і саме вони наполягають на повторному вживанні алкоголю. Залежна людина легко піддається маніпуляціям з боку, не здатна протистояти агресивній поведінці та загрозам.

Наступною можливою причиною зриву є знакові місця, тобто ті, в яких найчастіше людина випивала або вживала наркотики. Повернувшись у таке місце, будучи ремісією, може виникнути гостре бажання згадати минуле.

Очистіть свій простір від речей, які асоціюються із залежністю. Як відомо, кожен алкоголік/наркоман має певний пусковий елемент. Це може бути будь-що, будь-яка річ (меблі, фото, одяг). Так ось, цих речей необхідно позбутися якнайшвидше.

Свята, де присутні алкоголь і наркотичні речовини, слід обходити десятою дорогою, хоча б спочатку після процедури кодування. Не спокушайте себе.

Після кодування важливо приділити увагу внутрішньому стану. Психотерапія — невід’ємна частина реабілітації, в ході якої можна отримати розрядку і поговорити про все, що накопичилося на душі. Однак у таких справах варто віддати перевагу людині з вищою освітою, оскільки існує ризик бути ошуканим.

І до найважливішого. Після процедури постарайтеся убезпечити себе від стресу. Усі розбіжності, що стосуються роботи чи побуту, мають сильний вплив на психічну складову здоров’я. Намагайтеся підтримувати внутрішній баланс.

Стрес є однією з найпоширеніших причин зриву після кодування. Якщо залежна людина постійно у нервовому напрузі, то ризик зірватися зростає у рази. Не намагайтеся придушити стрес.

До складу нашої клініки входять лише фахівці вищої категорії, які розуміють, що таке зрив і як з ним боротися. Тому, якщо ви потребуєте консультації, її можна отримати очно або за номером телефону, вказаним на сайті клініки.

Небезпечні ситуації

Найчастіше виникають у залежних особистостей у період зриву і залежать від багатьох факторів:

  • виду споживаної речовини (наркотик/алкоголь);
  • від людини та індивідуальних особливостей її організму;

До найбільш небезпечних ситуацій, що супроводжують періоди зриву у алко або наркозалежних, можна віднести:

  1. Споживання граничної дози забороненої речовини (передозування), що може мати неприємні наслідки або навіть спричинити смерть.
  2. Отримання поранень чи травм перебуваючи під впливом алкоголю чи наркотиків. Це відбувається через те, що у стані сп’яніння реакція людини уповільнена, а координація рухів порушена. Внаслідок цього людина більш схильна до нещасних випадків, дорожньо-транспортних пригод, травм, падінь та багато іншого, що хоч якось позначається на його фізичному благополуччю.
  3. Агресивність, схильність до насильницьких дій. Залежний у стані сп’яніння втрачає над собою контроль, стає агресивним, що призводить до виникнення конфліктних ситуацій, насильства та інших протизаконних дій щодо інших людей, інколи ж і самого залежного.
  4. Зростає ризик інфекційних захворювань. При ін’єкційному вживанні наркотичних речовин існує висока ймовірність зараження такими небезпечними інфекціями, як гепатит або ВІЛ. Призводить до таких станів спільне використання голок та інших пристроїв, необхідних для здійснення ін’єкцій.
  5. Неконтрольована поведінка. Перебуваючи під впливом наркотичних речовин, залежний здатний втратити контроль над собою і схильний до дій на які він не наважився б бути тверезим (незахищений статевий акт, злочинні дії, життєзагрозлива поведінка).
  6. Порушення психіки. Схильність до нанесення каліцтв. Залежні часто схильні до депресії, тривозі та інших психічних проблем, які нерідко стають причиною суїциду.
  7. ДТП. У нетверезому стані алко та наркозалежні становлять небезпеку не тільки для себе, а й для інших водіїв та пішоходів. У подібному стані можливість уникнути аварії значно зменшується.

Отже, якщо вчасно звернутися за допомогою до висококваліфікованих лікарів, отримати доступ до реабілітаційних програм, можна значно знизити ймовірність зриву і вплинути на якість життя залежного.

План дії у небезпечних ситуаціях

Спілкуючись з нарко або алкозалежними ви наражаєтеся на небезпеку. Як убезпечити себе, перебуваючи в компанії залежних людей?

  1. Зберігати спокій. Самовладання це чудовий помічник у небезпечних ситуаціях.
  2. Не розпалюйте ситуацію. Намагайтеся не говорити нічого, що могло б викликати неприємні емоції у наркомана чи алкоголіка. Намагайтеся поводитися спокійно, шанобливо, не вступайте у конфлікт.
  3. Бережіть себе. Якщо ситуація в якій ви опинилися є дійсно небезпечною, постарайтеся якнайшвидше з неї вийти. Сховатись у безпечному місці – це найкраще рішення.
  4. Слідкуйте за особистими речами, особливо за цінними. Не залишайте їх під наглядом наркоманів/алкоголіків.
  5. Звертайте увагу на зовнішній вигляд залежних. Якщо ви регулярно бачите одних і тих же наркоманів/алкоголіків, то постарайтеся запам’ятати їхні особи і надалі не потрапляти в ситуації, які можуть становити небезпеку для вас.
  6. Не бійтеся просити допомоги. Якщо ситуація загострилася і ваше життя під загрозою, то негайно звертайтеся за допомогою до відповідних органів. Не намагайтеся вирішити все самостійно, оскільки наслідки можуть бути жахливими.

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що найкращим способом для вирішення небезпечних ситуацій з алко або наркозалежними це повне запобігання прямому контакту з ними. Якщо у вашому оточенні є такі люди, то, по можливості, мінімізуйте спілкування, це дозволить уникнути попадання в неприємні ситуації надалі.

Передвісники зриву

До передвісників зриву у алко та наркозалежних людей належать:

  1. Абстиненція чи неповний терапевтичний курс. Це, мабуть, найчастіша причина зриву. Залежний всіляко намагається переконати оточуючих і себе, у тому що здоровий і потребує медичної допомоги, проте, у його голові назріває план як би скоріше взятися за старе.
  2. Емоційний сплеск чи перевтома. Події життя залежного супроводжуються сплеском позитивних чи негативних емоцій, це призводить його нервову систему у стан виснаження, викликаючи дискомфорт. Таким чином, щоб все врівноважити алкоголік/наркоман прагне відчути, які були присутні в його колишньому житті.
  3. Невпевненість у собі, власні сили, відсутність мотивації. Надмірний контроль залежного, постійні підозри оточуючих у сукупності з його низькою самооцінкою та відсутністю мотивації призводять до швидкого зриву.
  4. Відсутність зайнятості. Після терапії життя залежного значно змінюється. Це стосується і робочої сфери та звичного кола спілкування. З’являється велика кількість вільного часу, а разом з ним і нудьга, яка може спровокувати зрив.
  5. Некоректний вибір лікувального закладу та реабілітаційної програми. Через те, що проблема наркоманії та алкоголізму з кожним роком набирає обертів, то в геометричній прогресії зростає і кількість сумнівних клінік, які пропонують свої послуги. Для того, щоб заманити пацієнтів, вони обіцяють все й одразу, проте при цьому не мають в арсеналі жодного профільного фахівця (психіатр, нарколог), ані навіть ліцензії на діяльність.
  6. “Взяти на слабо”. На жаль, звичним для нашої країни є вживання алкоголю з приводу і без нього. Коли залежний мимоволі виявляється у такій ситуації, то мимоволі стає жертвою оточуючих, які не розуміючи його проблем зі здоров’ям наполягають на тому, що він обов’язково має випити.
  7. Звичні зв’язки. Часто трапляється, що після проходження реабілітаційного курсу людина не в змозі докорінно змінити своє оточення, навіть якщо останнє спричинило недугу, що виникла. «Звичний» друг із «заборонкою» може звести роки лікування до нуля.

Зриви у залежних не завжди є можливим передбачити та попередити. Виходячи з цього, після виписки родичам хворого настійно рекомендується фільтрувати його знайомих і друзів, а також постаратися максимально створити сприятливу обстановку в емоційному плані.

Чи можна передбачати рецидив у нарко чи алкозалежних?

Рецидив не буває в одну мить. Йому передує певна симптоматика. Отже, дуже важливо контролювати психоемоційний стан у відновлювальному періоді, щоб вчасно розпізнати загрозу.

Статистика свідчить про те, що факторами, що грають роль у настанні ремісії, є:

  1. Самостійне та щире бажання пацієнта стати на шлях одужання. Від виразності бажання залежить подальший відновлювальний процес.
  2. Критика щодо наявної недуги. Декому властиво недооцінювати всю серйозність залежності і часто хворі не вірять у те, що з ними може статися щось. Однак, якщо людина усвідомлено ставиться до поставленого діагнозу, то у швидкості у неї сформується мотивація, яка й задасть належний темп лікування.
  3. Епізодичне вживання наркотиків/алкоголю. Імовірність виникнення зриву вища у людей, які регулярно вживають, ніж у тих, хто робить це періодично.
  4. Тривалість відновлювальної програми. Досвідчені лікарі знають, що позбутися фізичної залежності це 50% успіху. Що стосується психічної залежності, то на боротьбу з нею піде чимало часу. Чим вираженіший позитивний ефект, тим більше ймовірність того, що він збережеться на тривалий час, тим самим знижуючи ймовірність можливого зриву.
  5. Підтримка з боку родичів та сприятливий вплив соціального середовища загалом. Це один із найважливіших пунктів. Адже будь-який залежний відчуватиме недовіру з боку інших людей, тому в ці моменти як ніколи необхідна підтримка рідних та близьких. Залежному необхідно вчитися жити заново, обзаводитися новими знайомствами, шукати нове хобі, можливо пробувати себе у новій сфері діяльності, адже набагато простіше, коли в цей період життя люблячі люди поруч.

Виходячи з досліджень, які проводилися фахівцями щодо причин можливих зривів, встановлено, що спровокувати такий стан може відсутність постійного режиму в житті людини. Найчастіше залежність впливає на кар’єру, призводячи до втрати роботи, відносини з оточуючими, яким властиво псуватися. Через це з’являється набагато більше часу, який нема куди витрачати, відповідно нудьга і є однією з основних причин відновлення згубної звички.

Яких заходів вжити для того, щоб запобігти рецидиву?

Вирішити таку непросту проблему як рецидив у алко або наркозалежного досить непросто. Наша реабілітаційна клініка спеціалізується на застосуванні саме комплексних методик лікування залежності, що дозволяє знизити ймовірність виникнення зривів.

Також в процесі терапії слід виключити конфлікти та стреси, які можуть несприятливо позначатися на відновленні.

Мотивація з боку пацієнта – запорука щоденних перемог над залежністю.

Щоб перенаправити емоції у правильне русло слід знайти заняття до душі (спорт чи творчість). У процесі відновлення важливо встановити контакт не лише з лікарями, а й з оточуючими та навчитися приймати їхню допомогу.

Безперечною перевагою програми «12 кроків» є ефективність терапії, що проводиться. Також вона дозволяє родичам хворого позбутися емоційної та психічної залежності та повернути колишні стосунки у родинному колі.

Що робити під час зриву?

Зрозуміло, лікування такої непростої недуги як залежність передбачає зриви, що виникають на етапі реабілітації. Вилікувати наркотичну залежність непросто, особливо якщо обрана лікувальна програма недопрацьована або це спроби лікування в домашніх умовах. Перед проведенням процедури важливо підготуватися морально та фізично і бути налаштованим на позитивний результат. Якщо ви відзначили зміну стану і у вас з’явилися думки про зрив, слід якнайшвидше проконсультуватися з фахівцями і намітити подальший план дій.

Досвідчені лікарі допоможуть розібратися з причинами, які спровокували зрив і успішно їх ліквідувати. Переконання, погрози, прохання не дадуть належного результату, тому немає сенсу витрачати на них дорогоцінний час, краще відразу звернутися за висококваліфікованою медичною допомогою. Двері клініки “Пальміра Плюс” завжди відчинені для вас. Ми допоможемо впоратися з алкогольними та наркотичними зривами.

Звернувшись за допомогою до «Пальміру Плюс» ви гарантовано отримаєте висококваліфіковану допомогу та зможете уникнути рецидивів. У нашій команді фахівці вищої категорії, які мають достатній багаж знань та досвід у питаннях реабілітації після залежностей різного генезу.

Індивідуальний підхід, уважний та дбайливий персонал – це все про клініку «Пальміра Плюс». Вас детально обстежать, визначать причину зриву та намітять план вирішення наявної проблеми.