Чому може статися зрив кодування від наркотичної чи алкогольної залежності?

Рецидив алкогольної чи наркозалежності та як з ним боротися

Закодований від залежності людина може зірватися. Проблема, якої, здавалося, ви позбулися, повертається з потрійною силою.

Чому? Розглянемо докладніше.

Причини зриву кодування від алко або наркозалежності

Насамперед слід проаналізувати проблему загалом. З'ясувати точку відправлення, з якої почалася залежність. І прибрати подібні ситуації із життя.

Далі потрібно переглянути своє коло спілкування. Виключити людей, які можуть спровокувати рецидив. Залежні друзі, співробітники, члени сім'ї або просто близькі люди часто пропонують людині, що пройшла кодування, спробувати знову. Це можуть бути маніпуляція, агресія, загрози. Навіть просто "а тобі слабо".

Наступний пункт – місця кайфу. Заклад, у якому подобалося вживати алкоголь чи наркотики. Спогади про минуле можуть викликати ностальгію та, як наслідок, бажання повторити.

Також важливо переглянути обстановку навколо і позбавитися предметів, що нагадують про залежність. В даному випадку кожна людина має свій тригер. Це може бути одяг, диван, фото. Будь-яке речове нагадування про залежність має вирушити в брухт.

Заходи, на яких точно буде алкоголь чи наркотики – табу. Принаймні на перші півроку після кодування. Не варто зайвий раз піддавати себе спокусі.

Минулому кодуванню людині варто задуматися про свій внутрішній стан. Курси у психолога стануть чудовою розрядкою, коли захочеться виговоритись. Але важливо звернутися до професіонала зі справжнім дипломом, а не чергового шарлатану з курсів.

І найважливіше. Спочатку після кодування варто уникати будь-яких стресових ситуацій. Скандали, робочі негаразди, навіть просто сумні фільми дуже сильно діють на психіку. Важливо зберігати душевну рівновагу.

Стрес може стати причиною зриву кодування від нарко або алкозалежності

Нервова напруга – найчастіша причина зриву закодованої людини. Не варто намагатися задушити стрес.

У нашій клініці працюють професійні психологи, які добре знайомі з проблемами зриву. Ви можете звернутися особисто або по телефону – гаряча лінія працює цілодобово.

Бережіть себе.