Електроенцефалографія в Києві

Електроенцефалографія (ЕЕГ) – це об'єктивний метод оцінки функціонального стану мозку. Його перевага полягає в тому, що він безпечний і не викликає болючих відчуттів.

Ціна від 750 грн

Рейтинг: 5.0

093-500-90-85
Індивідуальний підхід до лікування залежності
Індивідуальний підхід до лікування залежності
100% гарантія анонімного лікування
100% гарантія анонімного лікування
Ефективність лікування понад 70%
Ефективність лікування понад 70%
Усі співробітники мають великий досвід роботи
Усі співробітники мають великий досвід роботи

Електроенцефалографія — одна з ключових процедур, яка необхідна для дослідження функціональної складової головного мозку. Суть методу полягає у реєстрації біопотенціалів, які відображаються у вигляді спеціального графіка. За допомогою електроенцефалографії оцінюється фізіологічна зрілість та загальний стан мозку загалом. Процедура також дозволяє визначити наявність уражених ділянок та структур мозку. Крім того, вона дозволяє визначити ступінь виразності наявних розладів головного мозку.

Суть методики

Електроенцефалографія дає важливі відомості про зміни, пов’язані з роботою та функціональним станом головного мозку. ЕЕГ дозволяє диференціювати та точно поставити діагноз на ранній стадії розвитку хвороби. Також на стадії, коли своєчасне лікування може призвести до позитивних результатів.

Електроенцефалографія є одним із найважливіших інструментальних методів дослідження. Вона дозволяє підтвердити чи спростувати наявність епілептичного нападу.

Також допомагає визначити точне місце виникнення нападу. У результаті оцінити стан мозкових структур під час зникнення основних ознак хвороби.

Як проводиться електроенцефалографія?

Електроенцефалографія проводиться з використанням спеціальних електродів. Останні розміщують на спеціальних галузях голови. Таким чином відстежується та фіксуючи активність мозкових клітин. ЕЕГ показує різницю частоти коливання хвиль. На підставі цієї інформації фахівець робить висновок щодо того, в якому стані перебуває головний мозок.

Також у висновку електроенцефалограми відображаються дані про зміну стану мозку в період активності та спокою. Дослідження проводять із застосуванням тестових завдань. Вони здійснюють додаткове навантаження на мозок, фіксують швидкість і інтенсивність реакції у відповідь.

Використовується гіпервентиляція, фотостимуляція та багато іншого.

Деякі групи пацієнтів потребують тривалого ЕЕГ-моніторингу, в якому будуть відображатися фази сну, пробудження, засинання, а також активності ГМ. Проведення процедури підкріплено відеомоніторингом. Це дозволяє зробити висновок про стан мозку, ґрунтуючись на результатах дослідження, зафіксованих на відео чи аудіо. Отримані дані надають фахівцю повнішу інформацію. Ця інформація допомагає встановити правильний діагноз, який згодом визначить правильність схеми лікування.

У чому переваги електроенцефалографії?

До основних плюсів варто віднести наступні:

  1. Змістовність. Електроенцефалограма дозволяє отримати необхідну інформацію про функціональні можливості головного мозку та його електричну активність. ЕЕГ – сигнал допомагає виявити безліч неврологічних, а також психічних хвороб. До таких належать: порушення мозкового кровообігу, розлади сну, дисциркуляторна енцефалопатія, епілепсія, деменція та багато іншого. Також за допомогою ЕЕГ можна відстежувати ефективність лікування, що проводиться, і контролювати стан пацієнта, який перебуває на лікуванні.
  2. Оперативність. Електроенцефалографія один із найбільш швидких діагностичних методів за допомогою якого оцінюється мозкова активність. Результати можна отримати вже через пару хвилин після проведення маніпуляції, це значно економить час і дозволять якнайшвидше прийняти рішення про подальші дії.
  3. Комфортність. Сама по собі процедура абсолютно безболісна і не супроводжується будь-якими дискомфортними відчуттями. Матеріал з якого складаються електроди, за допомогою яких проводиться дослідження, м’який та гнучкий, тому при їх постановці пацієнт нічого не відчуває. Завдяки цьому електроенцефалографія є радше приємним дослідженням у дорослих, а й у дітей.
  4. Доступність. Апаратура для проведення електроенцефалографії є практично у всіх лікувальних закладах. Завдяки своїй компактності та портативності електроенцефалографію можна проводити як в умовах стаціонару так і в екстремальних умовах при виникненні загрози життю.
  5. Безпека. Електроенцефалографія абсолютно безпечна і не має небажаних ефектів. Оскільки при її проведенні немає необхідності застосування лікарських засобів, які здатні викликати алергічні реакції. Також людина не піддається радіоактивному впливу як при інших обстеженнях. Це дослідження вважається абсолютно безпечним навіть для найбільш незахищених груп пацієнтів (дітей, жінок під час вагітності).
  6. Майже повна відсутність протипоказань. Процедура доступна всім віковим групам. Хоч електроенцефалографія і безпечна, проте має певні обмеження. ЕЕГ не проводиться людям, у яких порушена цілісність шкірних покривів області голови. Також за наявності встановлених металевих пластин, оскільки це перешкоджає правильній установці електродів.

За допомогою електроенцефалографії лікарі володіють всією необхідною інформацією щодо мозку, що значно полегшує процес встановлення діагнозу. Це дозволяє відстежувати епілептичні напади, функціональну активність головного мозку в ході проведення операцій або в процесі сну.

За наявності яких захворювань слід проводити електроенцефалографію?

Дана маніпуляція рекомендована пацієнтам у таких станах:

  1. При виникненні судомних локальних і генералізованих нападів або якщо такі є в анамнезі.
  2. Часті напади головного болю чи мігрені.
  3. Вертиго чи невмотивовані втрати свідомості.
  4. Порушення сну, сомнамбулізм.
  5. Наявність психічних відхилень (поведінкових, невротичних, психосоматичних, емоційних та інших).
  6. Провали у пам’яті, зниження концентрації уваги.
  7. Гіпертонічний чи вегетативний криз.
  8. Захворювання ендокринної системи.
  9. ЧМТ.
  10. Наявність новоутворень, кіст, ураження мозку інфекційного характеру, порушення струму крові в судинах, дисциркуляторна енцефалопатія, порушення кровопостачання.
  11. Моніторинг результативності лікування.

Доцільність проведення електроенцефалографії визначається лікарем і ґрунтується на загальному стані здоров’я пацієнта. До речі, ця маніпуляція в обов’язковому порядку показана особам, що керують транспортними засобами (водіям, пілотам, машиністам і т.д.).

Протипоказання до проведення процедури

Незважаючи на те, що методика дуже ефективна вона має і ряд протипоказань до основних з них відносяться:

  • гнійно-запальні хвороби шийного відділу та голови;
  • травми, садна та рани області голови;
  • наявність післяопераційних швів;
  • хвороби серцево-судинної системи, що у стадії загострення.

Електроенцефалографія не протипоказана вагітним жінкам та дітям, проте під час проведення даної маніпуляції цим категоріям осіб функціональні проби не робляться.

Чи потрібна процедура спеціальної підготовки?

Під час підготовки до проведення необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Лікар повинен бути обізнаний про те, які лікарські засоби ви приймаєте, оскільки певні групи препаратів можуть позначатися на результатах ЕЕГ. Це стосується всіх медикаментів як рецептурних так і безрецептурних і навіть біологічно активних добавок. Саме лікар вирішує питання щодо того, чи потрібно скасувати прийом того чи іншого засобу перед процедурою чи ні.
  2. Утримайтеся від кави та інших речовин, що надають стимулюючу дію на головний мозок. Продукти типу чаю, кави, газованих напоїв і навіть шоколадок впливають на мозкову активність та кінцевий результат дослідження. Отже, за кілька годин до процедури від вживання вищезгаданих продуктів краще відмовитись.
  3. Час проведення процедури. Іноді перед ЕЕГ лікар може порекомендувати вам не спати ніч перед маніпуляцією, оскільки це може бути необхідно для того, щоб ви захотіли спати безпосередньо в ході її проведення. В окремих випадках, навпаки, рекомендується повноцінний сон перед процедурою. Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря, чим краще підготовка, тим вище ефективність.
  4. Вимита голова та чиста шкіра. Ці умови необхідно дотримуватись для гарного контакту електродів зі шкірними покривами. Перед маніпуляцією не слід використовувати крем, лосьйони або гелі для волосся. Це пояснюється тим, що вони можуть перешкодити досягти щільного контакту електродів зі шкірою. Як результат вплинути на кінцевий результат процедури.

Дотримання лікарських рекомендацій. Кожна процедура має деякі особливості, внаслідок чого лікар може надати пацієнтові деякі інструкції. Наприклад, обмежити споживання ліків, продуктів харчування або зовсім не їсти перед попередньою маніпуляцією. Також, залежно від конкретної ситуації, список рекомендацій може розширюватися.

Важливо докладно обговорювати з лікарем всі дрібниці, що стосуються майбутньої електроенцефалографії. Це важливо оскільки організм кожної людини індивідуальний, через що вимоги до процедури можуть відрізнятися.

093 500 90 85

Відео

Відгуки

Наталка К...

“Біполярний розлад” мені здавався страшною вигадкою психологів. Ну скаче в людини настрій, що такого? Не можна ж бути постійно милим, усміхненим або зосередженим. Поки не зіткнулася особисто.

Мій син завжди добре навчався, був зібраним та активним хлопчиком. Тому я не одразу звернула увагу на його посилене домосидство та спалахи агресії. Потім з'явилася апатія. Настрій почав змінюватись різко, прямо на очах. Він закинув навчання. Міг нахамити і відразу мало не почати плакати. Замикався у кімнаті.

Як добре, що я звернулася до вашої клініки. Ви так легко порозумілися з хлопчиком, підібрали препарати я досі дивуюся. Нам до повного одужання ще далеко, але я бачу, що син знову захопився навчанням. Велике дякую за допомогу.

Оля М...

Добридень. Хочу подякувати за допомогу у лікуванні.

Коли у мене почались порушення сну, я не надавала цьому особливого значення. Якщо особливо тяжко було, пила снодійне допомагало. Тимчасово. Потім мене перестало цікавити, що відбувається довкола. Така м'яка байдужість до всього. Я пов'язувала це з перевтомою на роботі. Адже працювала консультантом з техніки багато років і постійно спілкувалася з людьми. Потім втратила роботу, замкнулася вдома та взагалі перестала контактувати з людьми. Нікого не пускала у життя. А там і карантин розпочався. Я абияк освоїла віддалену роботу і працювала, щоб було на що жити. Але коли моя працездатність знизилася, я зрозуміла, що зі мною біда.

Звернутися до вас порадила знайома. Вони з чоловіком пройшли схожу проблему у минулому та були задоволені результатом лікування. Не скажу, що мені сподобалася терапія, але я змушувала себе ходити, слухати та говорити. Пити препарати було гидко, особливо ватяне відчуття після. Але тепер, коли я знову активна та з гарною роботою, я розумію, наскільки це було потрібно. Дякую за допомогу, гарного дня.