Алкоголь є предметом частих обговорень і розмов. Існує багато суперечок і міфів на алкогольну тематику. У цій статті ми розберемо кілька популярних міфів і розберемося, що правда, а що брехня.
Міф 1.Вживання алкоголю допомагає зігріватися
Дуже часто можна почути, що алкоголь сприяє зігріванню організму, тому в холодну пору року вживання алкогольних напоїв дуже корисне, проте це не зовсім так. Річ у тім, що розширюють судини перші 50 грамів, організм зігрівається і перестає мерзнути. Однак, якщо людина продовжує вживати алкоголь, то тепловіддача в її організмі збільшується і вона знову починає мерзнути.
Міф 2. Алкоголь допомагає зняти стрес
Почути фразу: “Давай знімемо стрес” можна досить часто. Але нічого спільного зі зняттям стресу та алкоголем немає. Стереотип про те, що можна випити і розслабитися, з’явився через те, що невеликі дози алкоголю допомагають розслабити нервову систему і зняти тривогу. Однак, як правило, вживання невеликих доз алкоголю часто переростає в те, що людина не може зупинитися і сильно напивається, що призводить до запою або важкого похмілля.
Міф 3. Алкоголь здатний підвищити працездатність
Існує думка, що вживання алкогольних напоїв здатне підвищити рівень працездатності та її ефективність. Невеликий ступінь сп’яніння може давати змогу виконувати дії набагато швидше, але їхня якість може бути не ідеальною. Це пов’язано з тим, що концентрація уваги сильно знижена. Людині, яка перебуває у стані сп’яніння, важко сприймати інформацію, робити висновки, правильно ухвалювати рішення, може виникати агресія при спробі зосередитися.
Міф 4. Вживання алкоголю сприяє зниженню тиску
Вживати алкоголь для того щоб знизити тиск є не зовсім правильною дією. Річ у тім, що алкоголь здатен знизити тонус стінок кровоносних судин, однак серцебиття під час вживання алкогольних напоїв збільшується, тому кров’яний тиск знову піднімається і навіть може бути набагато вищим за норму. Саме тому людям з гіпертонією варто з обережністю вживати алкоголь, оскільки він може спровокувати появу гіпертонічного кризу.
Міф 5. Якісний алкоголь можна пити всім, оскільки він нешкідливий
Зловживання будь-якими спиртними напоями є небезпечним для здоров’я. Безумовно, краще віддавати перевагу тим маркам, чий виробник досить відомий, проте вживати алкоголь варто в міру. Варто пам’ятати про те, що всі спиртні напої чинять токсичний вплив на організм людини.
Міф 6. Алкоголь допомагає впоратися із застудою
Навіть сьогодні можна зустріти в інтернеті безліч народних рецептів, які допомагають впоратися із застудою за допомогою алкоголю, зокрема горілки. Люди впевнені в тому, що зможуть вилікувати нежить, кашель, прогріти організм. Але традиційна медицина негативно ставиться до такого роду лікування, оскільки воно небезпечне для організму. Алкоголь негативно впливає на імунітет і явно не сприяє його зміцненню.
Міф 7. Пиво не має нічого спільного з алкоголем
Люди, які страждають на алкоголізм, часто говорять про те, що пиво - це не алкоголь, оскільки воно має мало градусів. Проте це велика помилка, оскільки часте вживання пива може викликати таке ж звикання, як і інший алкоголь. Сьогодні лікарі навіть виділяють такий спеціальний термін як пивний алкоголізм, коли залежність є тільки від пива.
Міф 8. Алкоголь добре впливає на сон
Невелика кількість алкоголю може викликати відчуття сонливості, тому прийнято вважати, що він добре впливає на сон. Проте від алкоголю більше шкоди, ніж користі, тому найчастіше він викликає залежність. І навпаки, у питущих людей яскраво виражене безсоння, що може призвести до появи “білої гарячки”.
Міф 9. Алкоголь чинить позитивний вплив на потенцію
Швидше навпаки, саме вживання алкоголю чинить негативний вплив на чоловіче здоров’я. Може бути відсутня ерекція, бути слабким сім’явиверження та інші статеві проблеми.
Міф 10. Не можна знижувати градус
Градуси алкоголю не впливають на основне самопочуття. Просто якщо спочатку випити коньяк, а потім пиво, то можна набагато швидше сп’яніти. Поступове підвищення градусів ніяк не вплине на важке похмілля і загальне нездужання. Завжди варто контролювати кількість випитого і бути гранично обережними з вживанням алкоголю, що має темні відтінки, бо там концентрація спирту, який має токсичний ефект, досить велика.
Міф 11. Щоб вилікуватися від похмілля, необхідно випити
Коли людина перепила, то наступна порція алкоголю чинить знеболювальну дію і на невеликий проміжок часу може здатися, що це допомагає. Але це не так. Погане самопочуття дасть про себе знати через деякий час, а нова доза алкоголю тільки негативно вплине на організм і погіршить його стан. Знімати похмілля потрібно гарячим чаєм з імбиром і лимоном, або ж іншими гарячими напоями, але без алкоголю.
Міф 12. Одна ложка олії перед випитим алкоголем допоможе підготувати організм
Уже дуже давно існує думка про те, що якщо з’їсти шматочок вершкового масла або випити одну ложку соняшникової олії перед застіллям, то в такому разі алкоголь не буде токсично впливати на організм, тому що масло допоможе захистити шлунок. Спеціальними дослідниками було проведено експеримент, у результаті якого було доведено, що олія ніяк не впливає на засвоєння алкоголю. Він засвоюється так само, як і без олії. Тому найкраще олію використовувати для бутербродів або каші.
Міф 13. Алкоголь здатний захистити від радіації
Нічого спільного між виведенням радіонуклідів і алкоголем немає. Він ніяк не захищає від впливу опромінення, а тільки викликає звикання. Найкраще звернутися до лікаря за медичним лікуванням, який випише вам необхідні медичні препарати.
Міф 14. Не можна пити алкоголь і приймати антибіотики одночасно
Якщо ви приймаєте антибіотики і дозволите собі один келих вина, то це ніяк не позначиться на вашому самопочутті. Є низка препаратів, які під час сумісності з алкоголем здатні викликати запаморочення, нудоту і блювоту. Лікар, який виписує медикаменти, має попередити про те, сумісні препарати з алкоголем чи ні. Однак зловживати випитим все ж не варто.
Міф 15. Алкоголь допомагає поліпшити апетит
Нерідко можна почути, що алкоголь допомагає апетиту розігратися і це благотворно впливає на засвоєння продуктів. Вченими було доведено, що алкоголь посилює апетит, однак це не сприяє поліпшенню засвоєння їжі, а навпаки викликає переїдання. Це часто призводить до появи зайвої ваги, ожиріння, проблем шлунково-кишкового тракту. Дуже часто постійне вживання алкоголю викликає виділення шлункового соку, але через перевантаження їжа може засвоюватися повільно, що спричиняє проблеми із самопочуттям, підвищений тиск. Дуже часто саме вживання алкоголю може спричинити гастрит, виразку шлунка і навіть рак. Алкоголь обпікає стінки шлунка і позбавляє слизову захисної функції.
Міф 16. Алкоголь абсолютно не має калорій
Незважаючи на те, що алкоголь це рідина, він досить калорійний. Жінки, які стежать за фігурою, часто думають, що алкоголь зовсім не має калорій, тому приділяти належну увагу потрібно тільки їжі. Однак, алкоголь має велику енергетичну цінність. Лідером за калоріями є саме горілка. Вино та пиво також мають калорії тому легко можуть додати кілька кг, при частому вживанні.
Міф 17. Якщо добре закушувати, то можна не сп’яніти
Насправді вживання алкоголю здатне викликати сп’яніння в будь-якому разі, просто через наявність у шлунку їжі, він не так швидко всмоктується в кров, що викликає сп’яніння.
Більшість міфів було придумано для того, щоб розвіяти сумніви про те, що алкоголь небезпечний для здоров’я. Однак якщо ви не хочете погано почуватися, мати зайву вагу та психологічну залежність від спиртних напоїв, тоді краще відмовитися від алкоголю.