28 днів без алкоголю - які метаморфози на нас чекають

Як почуватиметься людина, якщо не питиме 28 днів?

Людина зі звичайним середньостатистичним доходом може випити до 10 л спиртних напоїв на рік. Таку людину не можна назвати алкоголіком, оскільки вона вживає невелику порцію алкоголю з друзями, у свята або просто для того, щоб позбутися стресу. Доза алкоголю дорівнює приблизно одному-двом келихам.

Що буде з людиною, якщо вона зовсім не питиме алкоголь протягом місяця?

Існує думка, що якщо людина відмовиться від алкоголю, то їй захочеться більше їсти і це може вплинути на зайву вагу. Це дійсно так. Після того як людина відмовляється від спиртного, у неї з’являється бажання заповнити психологічну порожнечу, яка утворюється після відмови від алкоголю. Однак, щоб зберегти фігуру, можна не вживати жирну їжу, яка перевантажує роботу шлунка, а перейти на правильне харчування.

Оскільки в алкоголі велика концентрація цукру, то після відмови від спиртних напоїв виникає спрага і бажання пити велику кількість солодких газованих напоїв. Однак, якщо у людини спостерігаються стрибки цукру в крові або є діабет, то рівень цукру навпаки може знизиться.

Якщо людина звикла вживати певну дозу алкоголю перед сном, то в такому разі відмова від нього може спричинити безсоння. Перший час будуть проблеми із засинанням, оскільки організму потрібно буде перебудуватися. Спочатку сон буде поверхневим, можуть мучити кошмари.

Що про це думають учені?

У Лондоні було проведено дослідження, де вчені з’ясували, що відмова від алкоголю тривалістю 3-4 тижні сприяє детоксикації організму. Після того як організм очиститься, особливо печінка, людина почувається бадьорою, у неї з’являються нові сили. Це пов’язано з тим, що тепер органи не використовують свою енергію для того, щоб впоратися з алкогольним отруєнням.

Особливий вплив алкоголь чинить на мозок. Починають відбуватися незворотні процеси і клітини потихеньку відмирають. Вченими було доведено, що після того, як людина місяць не вживала алкоголь, рівень її концентрації уваги підвищувався на 18% і людина швидше справлялася з поставленими завданнями. Мислення при цьому стає більш ясним, відсутня туманність.

Фахівці з американського інституту, які займаються питаннями алкоголізму, підтверджують, що 30 днів без алкоголю позитивно впливають на роботу травної системи. Коли людина вживає алкоголь, то в шлунку виділяється велика кількість соляної кислоти, яка провокує гастрит, а надалі виразку шлунка.

Постійне вживання алкогольних напоїв негативно впливає на зуби. Емаль стирається, стає тонкою, що провокує появу карієсу. Якщо не вживати алкогольні напої, то протягом місяця спостерігається поліпшення кольору зубів, перестають кровоточити ясна.

Особливу увагу варто приділити прийому їжі, людина починає більш тонко відчувати смак їжі та її аромати. Люди, які зовсім не вживають алкоголь, рідше страждають від ожиріння, головного болю і целюліту.

Який вплив має алкоголь на зовнішність?

Часте і систематичне вживання алкоголю негативно позначається на зовнішності як чоловіків, так і жінок. У молодому віці від 20 до 30 років імунна система досить міцна і дає змогу організму швидко відновлюватися. Однак із віком вживання алкоголю все виразніше залишає сліди на зовнішності людини. Ближче до 30-40 років стає дедалі важче прибрати набряклість, синці та інші ознаки похмілля за допомогою косметики і спеціальних масок.

Представниці прекрасної статі після того як припиняють вживати алкоголь здивовані результатами. Їхня зовнішність змінюється в позитивний бік, оскільки зникають синці та мішки під очима. Коли жінка вживає алкоголь, то він чинить негативний вплив на судини. Кровообіг порушується, починається нестача кисню, що сприяє появі синців і набряків, і, звісно, ж зморшок.

Відмова від алкоголю допомагає запобігти раку

The National Toxicology Program of US Department of Health and Human Services опублікували свої дані, згідно з якими алкоголь є канцерогеном для людини. Збільшення його споживання з часом підвищує ризик виникнення онкології.

Доведено, що вживання алкоголю може впливати на розвиток колоректальної онкології, раку мозку і шиї, стравоходу, печінки і грудей.

Дані за 2013 рік свідчать про те, що в США близько 3,5% смертей були пов’язані зі споживанням алкоголю.

Чи можна отримати користь від алкоголю?

Незважаючи на велику кількість шкоди, яку завдає організму алкоголь, все ж виникає питання, чи може алкоголь чинити корисний вплив на організм? Кореспондент BBC Future більш детально розбирався в цьому питанні. Для тих, хто любить пригубити кілька келихів спиртних напоїв, досить радісно буде почути новину про те, що алкоголь у невеликій кількості може бути корисним. Проте встановити чи так це досить складно.

Вчений Арчі Кокрейн разом зі своїми співробітниками вирішив дізнатися, від чого залежить смерть пацієнтів від хвороб серця. Дослідження проводилося у 18 країнах. У результаті дослідження було з’ясовано, що існує зв’язок між вживанням вина та його впливом на зниження серцево-судинних захворювань, зокрема ішемічної хвороби серця. Спираючись на дослідження, які були проведені раніше, було встановлено, що є взаємозв’язок між вживанням алкоголю і відсотком зниження захворювань серця, таких як інфаркт. Вчені припустили, що такий результат дають саме ароматичні речовини, які входять до складу алкоголю і мають такий ефект, а не сам алкоголь.

Дослідження проводилося для розуміння позитивного і негативного впливу алкоголю. У 1986 році було проведено анкетування більш ніж 50 тис. лікарів зі США. Усі питання були спрямовані на з’ясування звичок, загального стану здоров’я, ставлення до прийому їжі, медичних показників протягом двох років. У результаті було встановлено, що чим довше досліджувані вживали алкоголь, тим менше було ризиків захворіти на хвороби серця, причому незалежно від їхніх харчових звичок. Варто зазначити, що є напої, наприклад, такі як червоне вино, які покращують роботу серцево-судинної системи. Але цей ефект можна отримати лише при помірному вживанні.