Алкогольний калькулятор
Алкогольний калькулятор онлайн дасть вам змогу обчислити ступінь алкогольного сп’яніння залежно від кількості і типу випитого спиртного, вашої ваги і часу, що минув після випивки. Алкогольний калькулятор проводить розрахунок того, в якому стані можна сісти за кермо в Росії, Європі та Америці, щоб не позбутися прав за водіння в нетверезому вигляді.
Інструкція. Щоб скористатися алкогольним калькулятором, потрібно ввести: стать, вагу, зріст людини, ступінь наповненості шлунка, міцність і кількість випитого спиртного. Потім натиснути на кнопку “Обчислити”. Калькулятор розрахує максимальну концентрацію етилового спирту, ступінь сп’яніння і час до повного виведення алкоголю з організму.
Ступені сп’яніння людини
Легкий (0,5-1,5 проміле) - настає в перші хвилини після вживання алкоголю. М’язи розслабляються, поліпшується настрій, з’являється відчуття комфорту. Людина стає товариською, сміливою, надмірно активною.
Середня (1,5-2,5‰) - мова монотонна, іноді невиразна. Порушується координація рухів. З’являється дратівливість, грубість до оточуючих або незнайомців, агресія. За середнього ступеня сп’яніння більшість людей готові затіяти сварку або бійку. Трапляються короткочасні провали пам’яті.
Сильний (2,5-3,0‰) - координація повністю втрачається, мова невиразна, часто супроводжується повною втратою пам’яті. Найчастіше при сильному сп’янінні людина втрачає свідомість, може спостерігатися мимовільне сечовипускання.
Алкогольне отруєння (3-5‰) - загрожує втратою здоров’я або летальним результатом. Концентрація вище 5‰ вважається смертельною дозою алкоголю, за якої врятувати потерпілого можна тільки в медичному закладі.
Якщо у вас виникли запитання щодо роботи нашого калькулятора виведення алкоголю з крові, ви можете поставити їх у коментарях.
Опис стадій простого сп’яніння
Легкий ступінь супроводжується психічним комфортом, прагненням до діяльності та бажанням говорити. Рухи стають рвучкими і розмашистими, координація рухів - порушеною, а мовлення - гучнішим. Мислення стає прискореним, поверхневим і непослідовним. Спостерігається посилення апетиту, почастішання пульсу з гіперемією шкірних покривів. Поступово піднесений настрій змінюється байдужістю і млявістю, рухова активність - розслабленістю, мислення стає більш уповільненим.
За середнього ступеня сп’яніння спостерігаються більш грубі зміни поведінки. Міміка стає невиразною і мізерною, мовлення - дизартричним (менш членороздільним) і ще більш гучним. Часто людина в цій стадії повторює одні й ті самі фрази. Знижується здатність критичної оцінки дій. Рухи стають більш невпевненими. Уявлення - одноманітні й утворюються насилу. Ускладнено перемикання уваги. Можливе виникнення конфліктів, які посилюються переоцінкою власної особистості. Через кілька годин після припинення вживання алкогольних напоїв виникають сухість у роті, спрага, неприємні відчуття в ділянці шлунка, серця і печінки, відчуття дискомфорту і розбитості.
Важкий ступінь характеризується появою різних за глибиною станів порушення свідомості - аж до коми. Часто виникають епілептиформні напади, мимовільні дефекація і сечовипускання. На період сп’яніння виникає наркотична амнезія. Після важкого ступеня сп’яніння протягом кількох днів зберігаються вегетативні коливання, адинамія, а також дизартрія й атаксія.
Змінені форми алкогольного сп’яніння
Змінені форми алкогольного сп’яніння зазвичай трапляються на II стадії алкоголізму.
За наявності у людини супутньої психічної патології або певних особистісних і характерологічних рис алкогольне сп’яніння може набувати таких форм як за I стадії алкоголізму, так і за випадкового одноразового вживання алкоголю:
- Епілептоїдне сп’яніння (дисфоричний варіант) - навіть за легких ступенів сп’яніння на місце ейфорії приходять риси важчих стадій сп’яніння - пригніченість, схильність до агресії та пошуків сварки, злість, прискіпливість, невдоволення, афективна в’язкість. У подібному стані сп’яніння людина схильна вести одноманітні за змістом, неприємні для оточуючих довгі розмови. Зустрічається, як правило, після черепно-мозкових травм, в осіб із розладами особистості, на пізніх стадіях алкоголізму.
- Сп’яніння з параноїдною налаштованістю (параноїдний варіант) - за якого спостерігається підозрілість до оточуючих, недовірливість, неадекватність у тлумаченні вчинків і висловлювань оточуючих. Зустрічається за імпульсивного і параноїдного розладів особистості (раніше званих епілептоїдною і паранойяльною психопатіями), у примітивних особистостей (особливо якщо вони страждають на алкоголізм). Рідко виникають несистематизовані ідеї ставлення. Можливі окремі вербальні (слухові) ілюзії.
- Сп’яніння з параноїдною налаштованістю (параноїдний варіант) - за якого спостерігається підозрілість до оточуючих, недовірливість, неадекватність у тлумаченні вчинків і висловлювань оточуючих. Зустрічається за імпульсивного і параноїдного розладів особистості (раніше званих епілептоїдною і паранойяльною психопатіями), у примітивних особистостей (особливо якщо вони страждають на алкоголізм). Рідко виникають несистематизовані ідеї ставлення. Можливі окремі вербальні (слухові) ілюзії.
- Сп’яніння з рисами пустотливості (гебефренний варіант) - спостерігається пустотливість, дитячість поведінки, кривляння, блазнювання, стереотипії, недоречні жарти, буйство тощо. Зустрічається у підлітків і при латентних шизофренічних розладах.
- Сп’яніння з істеричними рисами (істеричний варіант) - демонстративні спроби самогубства, імітація божевілля, поведінка від пустотливої до навмисно збудженої, бурхливі сцени відчаю, прояв театралізованих сумних емоцій. Надмірне самовихваляння може різко змінюватися самозвинуваченнями. Можуть бути присутніми примітивні моторні реакції: астазія/абазія, істеричні напади. Спостерігається в осіб з істеричним розладом особистості (раніше званим істероїдною психопатією).
- Сп’яніння з переважанням депресивного афекту - ейфорія на початку сп’яніння нетривала або зовсім може бути відсутня. Переважає пригнічений настрій різних відтінків - з почуттям безвиході, похмурістю, тривогою, відчуттям гострої туги. Висока ймовірність суїциду в сп’янілому стані.
- Сп’яніння з експлозивністю - після недовгого періоду ейфорії через нікчемний привід раптово відбувається вибух невдоволення, роздратування і гніву, з відповідними змінами висловлювань і поведінки. Подібні стани нетривалі й змінюються відносним заспокоєнням і навіть благодушністю.