Чи можна вагітним безалкогольне пиво - вся правда і міфи

Все про те, чи можна вагітним безалкогольне пиво. Як вляє безалкогольне пиво на організм вагітної жінки та на розвиток плоду

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Чи можна вагітним безалкогольне пиво - вся правда і міфи

Чи можна вагітним безалкогольне пиво?

Під час вагітності в організмі відбувається гормональна перебудова, жінці доводиться страждати від раптового бажання вжити щось незвичайне. Якщо дівчина до вагітності розслаблялася за допомогою спиртних напоїв, їй буде складно бути присутньою в компанії, де всі вживають спиртні напої, а їй доводиться пити сік. Вона почуватиметься нещасною та ущемленою. Деякі жінки в цей період дуже хочуть пива і відмовитися від нього на цілий рік їм буває важко. Чи можна вагітним безалкогольне пиво? Давайте розбиратися.

Безалкогольне пиво

У далеких 70-х роках XX століття на прилавках магазинів вперше з’явилося безалкогольне пиво. Воно було створено для боротьби з алкоголізмом, проте до нашого часу помітно розширило свою споживчу аудиторію.

Безалкогольне пиво стали обирати всі, хто любить пиво, але не має змоги його пити: водії, вагітні жінки, віряни від різних релігій.

Суперечки про те, чи можна вважати безалкогольне пиво справді безалкогольним, так і не вщухають. Для відповіді на це запитання насамперед з’ясуймо, що таке безалкогольне пиво, і яку чорну магію використовують виробники, щоб змусити алкоголь зникнути.

Мінуси

Безалкогольне пиво багато хто схильний відносити до категорії нешкідливих напоїв. Прихильники цієї точки зору пояснюють таку позицію тим, що в цьому продукті практично повністю або повністю зовсім відсутній спирт. Адже саме алкоголь вважається головним негативним фактором, через який лікарі рекомендують утриматися і не вживати спиртні напої в період вагітності. Тому за поверхневого погляду на проблему може здатися, що додавати безалкогольне пиво в раціон вагітних жінок цілком допустимо.

Безалкогольне пиво

Але варто глибше вивчити тему, і з’ясовуються нюанси, з урахуванням яких остаточний висновок стає вже не таким однозначним. Так, медики виділяють чотири вагомі аргументи на користь того, щоб відмовитися вживати безалкогольне пиво:

  1. Вміст спирту. Поширена думка про те, що такий пінний напій зовсім не містить алкоголю, помилкова. Спирт у більшості сортів присутній. Щоправда в дуже малих кількостях - не більше 0,5%.
  2. Можливий вміст у складі напою різноманітних штучних речовин - підсилювачів смаку, консервантів, стабілізаторів тощо.
  3. Вплив пивних дріжджів на жіночий організм.
  4. Висока концентрація вуглекислого газу, який може мати негативний вплив на стан шлунково-кишкового тракту.

Пиво і хвороби

За наявності захворювань лікарі настійно рекомендують відмовитися від вживання безалкогольного пива. Ось тільки невеликий список недуг, які можуть бути спровоковані частим вживанням напою:

  • гастрити, печія, виразка;
  • патології печінки та нирок;
  • напади головного болю аж до мігрені;
  • ожиріння (провокує його не саме пиво, а супутні закуски - сухарики, чіпси);
  • серцева недостатність;
  • зниження репродуктивної функції.

До речі, деякі фахівці наполягають на тому, що регулярне вживання пива може вплинути на гормональний фон чоловіка і викликати імпотенцію.

Пиво і хвороби

Не рекомендується безалкогольне пиво і тим, хто вже страждає на деякі захворювання - панкреатит, простатит, діабет, подагру, епілепсію, цистит, геморой, а також у разі приймання антидепресантів і антибіотиків.

Під час вагітності

Під час вагітності часом настає момент, коли раптом дуже хочеться чогось, що любив раніше, але відмовився заради здоров’я малюка. Мабуть, найяскравіший тому приклад - гостре бажання випити пива, особливо якщо на вулиці стоїть спекотна погода і так часто мучить спрага.

Розсудливі жінки розуміють, що алкоголь може згубно вплинути на розвиток малюка і від пива відмовляються. Однак тут починає точити черв’як сумніву - а чи можна вагітним безалкогольне пиво? Адже, якщо вірити самому словосполученню, алкоголю в цьому напої немає. Давайте розбиратися, чи дійсно це так.

Безалкогольне пиво під час вагітності

Річ у тім, що твердження про відсутність алкоголю в безалкогольному пиві не цілком істинне. Частка алкоголю в ньому присутня, нехай і найменша - від 0,5 до 1,5%. Але й цього достатньо, щоб розвіяти міф про безпеку безалкогольного пива. Адже навіть такий маленький відсоток алкоголю, безпечний для дорослого організму, може чинити негативний вплив на дитячий організм, що формується.

Плід і алкоголь

Крізь плаценту алкоголь дуже швидко потрапляє в організм дитини, ще не готової до таких “потрясінь”. У крові малюка міститиметься стільки ж алкоголю, скільки в крові матері, а це непропорційно. Спиртовмісний напій може стати причиною фізичних і психічних відхилень у дитини в майбутньому, які можуть навіть не бути виявлені відразу. Якщо фізичне порушення швидко проявить себе, то психічне може “вичікувати” довгі роки, перш ніж з’явитися. Невідомо, що може виявитися страшнішим: ослаблене здоров’я малюка, розумові відхилення або психопатія.

Під час вагітності варто утриматися від регулярного вживання будь-яких спиртовмісних напоїв. Враховувати необхідно і психологічний фактор: якщо до вагітності ви часто вживали алкоголь, а тепер дуже тягне, то умовно безалкогольний аналог не стане порятунком. Навпаки посприяє поглибленню взаємин зі спиртним, призведе до повноцінного алкоголізму.

Плід і алкоголь

У рідкісних випадках навіть лікар може “дати добро” на невелику кількість такого умовно безпечного пінного напою. Але заздалегідь таке рішення варто обговорити з ним, а не одразу піддаватися пориву і йти до найближчого вино-горілчаного.

Обираючи напій, необхідно звертати увагу на:

  • Кількість консервантів і харчових добавок.
  • Відсоток алкоголю, що міститься в напої.
  • Термін придатності продукту.
  • Наявність компонентів, які можуть викликати алергічну реакцію у майбутньої матері.

Категорично під час вагітності безалкогольне пиво, а з ним і вино, не забороняються. Це не означає, що ними можна сміливо зловживати: зрідка можна, коли дуже тягне або не хочеться почуватися зовсім зайвою на святі зі своїм стаканчиком соку.

Вплив на організм

Деякі жінки задаються питанням, чи можна вагітним безалкогольне пиво. Здавалося б, безалкогольне означає нешкідливе. По-перше, безалкогольне пиво містить спирт у малих кількостях - не більше 0,5%.

По-друге, щоб надати напою смаку і кольору, як у справжнього пива, виробникам доводиться використовувати барвники, смакові добавки, стабілізатори та інші речовини, які завдають значно більшої шкоди, ніж живий, натуральний пінний напій.

Вплив на організм

Для матері вживання алкоголю під час вагітності загрожує такими ускладненнями, як:

  • стрімкий набір ваги;
  • набряклість кінцівок;
  • порушення гормонального фону;
  • порушення пологової функції з усіма наслідками, що випливають.

Можна, чи не можна

Захоплюватися вживанням безалкогольного пива під час вагітності не варто не стільки через алкоголь, який присутній у ньому в малих дозах, скільки через додаткові компоненти, що додають до складу напою. Як правило, до складу пива входять такі інгредієнти: вода, хміль, дріжджі, солод. Нічого особливо шкідливого в цих продуктах немає. Але найчастіше як стабілізатор піни виробники застосовують кобальт, який має токсичну дію. Концентрація кобальту в напої в кілька разів перевищує добову норму.

Краще відмовитись

Спеціальних досліджень щодо вирішення питання про вплив безалкогольного пива на перебіг процесу вагітності або вплив на здоров’я майбутньої дитини не проводилося. Досить часто вагітні жінки дозволяють випити безалкогольне пиво в невеликих кількостях. Але йдеться саме про малі дози. Не більше літра безалкогольного пива на місяць. Хоча більшість приходить до думки, що ліпше виключити його споживання зовсім на період вагітності та на час годування дитини грудьми.