Чемерна вода від алкоголізму - чи варто?
Родичі осіб, які страждають на алкоголізм, часто сходяться на думці, що в боротьбі з залежністю всі засоби хороші. Багато хто чув пораду, що настойка або чемерична вода від алкоголізму допомагає відвернути людину від випивки, але застосування цієї поради має бути суворо зумовлене дотриманням дозування. Офіційна медицина проти використання цього засобу. Тим не менш, люди продовжують застосовувати чемеричну воду і іноді досягають бажаного результату.
Що таке чемерична вода?
Чемериця — багаторічна трава з родини Лілійних. Це отруйна рослина, тому лікарі не рекомендують використовувати ліки, приготовані на його основі. Зовні рослина характеризується наявністю потужного стебла висотою близько півтора або двох метрів і великого листя. Період цвітіння характеризується появою суцвіть зеленого кольору. Варто відзначити, що всі частини чемериці є отруйними та небезпечними для здоров’я людини. Всього один грам кореня рослини при вживанні призводить до смерті.
Завдяки отруйним властивостям з давніх-давен чемерицю використовували як засіб для боротьби з комахами та гризунами. В даний час про цей ефект не забули і продовжують застосовувати для знищення шкідників комах, а також для захисту домашніх тварин від паразитів. Завдяки відгукам більшості користувачів відзначили її високу протипаразитарну активність. Що стосується лікування алкоголізму, то в даному випадку алкалоїди чемериці у складі води мають кілька ефектів на організм. До них відносяться:
- Загальнотоксична дія.
- Формування блювотного рефлексу у відповідь вживання алкоголю.
- Формування негативної реакції організму на алкоголь.
Чемерична вода від алкоголізму продається у флаконах по 100 мл. При цьому склад представлений 50 мл кореневищ чемериці, настояних на спирту, а половина, що залишилася, — це очищена вода.
Дія
Відвар з коріння чемериці при вживанні з алкоголем викликає вироблення стійкого рефлексу відторгнення алкоголю. Алкоголік після вживання чемеричної води відчуває найважчі прояви отруєння: тут і блювота, запаморочення, і сильна нудота. До того ж, змінюються смакові відчуття. Іншими словами, алкоголіку все здається несмачним, причому дуже неприємним стає алкоголь.
Коли алкозалежний щоразу відчуває такі симптоми після вживання алкоголю, у ньому виробляється стійкий рефлекс відторгнення спиртного. Пити він не може навіть слабоалкогольних напоїв.
Ефект цього методу в тому, що застосовувати його можна потай від алкоголіка, адже, як говорилося вище, дуже рідко алкоголік горить бажанням кинути пити. Головне у цьому лікуванні, щоб чемеричну воду хворий приймав разом із алкоголем, тоді рефлекс відторгнення алкоголю виробиться досить швидко.
Побічні ефекти
Чемериця від алкоголізму є дуже дієвим і при цьому доступним засобом, проте самостійний розрахунок оптимального дозування є завданням не з простих. У разі вживання чемеричної води в кількості 9-10 крапель і вище можуть виникнути тяжкі наслідки аж до смерті.
Наступні ознаки свідчать про передозування та потребують негайної медичної допомоги:
- блідість шкіри;
- виникнення судом та м’язової слабкості;
- безперервні блювотні позиви;
- гордість;
- Зниження рівня АТ.
Використовувати подібний засіб заборонено особам, які страждають на різні захворювання серцево-судинної системи. Через високу токсичність препарату використовувати його потрібно з величезною обережністю, оскільки попадання чемеричної води на слизові оболонки дихальної системи може спровокувати їх пошкодження та сильну інтоксикацію. Засіб настійно не рекомендується вживати на порожній шлунок, інакше воно здатне викликати блювання, що не припиняється, та інші симптоми отруєння.
Інструкція по застосуванню
Суть лікування полягає в тому, що при вживанні напоїв, до яких була додана нічна вода від алкоголізму, хворий відчуває серйозне погіршення самопочуття – блювання, спазми в епігастральній ділянці, підвищення ЧСС, розріджується випорожнення, з’являється озноб. В наявності всі симптоми сильної інтоксикації.
Завдання того, хто намагається у такий спосіб відвадити людину від спиртного, у тому, щоб переконати, що причиною всього став саме алкоголь. Таким чином через негативні асоціативні ряди формується підсвідомий страх повторення цієї ситуації та, відповідно, огида до спиртного.
Приготування
Якщо людина вирішила зайнятися приготуванням рукотворних ліків, то, швидше за все, вона вже витратила чимало коштів.
Рецепт води не такий складний. Чайну ложку сухого коріння чемериці треба залити половиною склянки окропу. Настоювати засіб потрібно приблизно годину, після чого процідити через сито. Готова вода повинна зберігатись у прохолодному темному місці. Варто зазначити, що настій не можна використовувати більше тижня. І, до речі, щоразу потрібно готувати нову порцію настою. Щодня хвора людина повинна приймати тричі по дві краплі настою, причому її підмішують у їжу. Якщо дозу не підвищувати, пацієнт не помітить присутності настою в їжі.
Застосування
Якщо допустима доза цього засобу перевищується, високим є ризик виникнення незворотних наслідків. Тому необхідно пильне спостереження за людиною, яка приймає препарат. У період лікування чемерицею, залежна людина піддає свій організм досить сильній інтоксикації.
Інструкція із застосування чемеричної води:
- пацієнт приймає настій разом із алкогольними напоями;
- забороняється додавати чемеричну воду в спиртовмісні напої;
- починати курс лікування потрібно з 2 крапель настойки 3 рази на день;
- вживати після їди;
- чемерицю слід додати до рідини, яка не містить алкоголю або рідкої їжі;
- кореневище рослини містить велику кількість отрути, тому заборонено перевищувати добову дозу (10 крапель);
- якщо хворий припинив вживати алкоголь, необхідно призупинити додавання відвару в його їжу, доки потреба у спиртному не виникне знову;
- подібний спосіб лікування слід використовувати виключно у випадках, коли хворий відмовляється лікуватися добровільно.
При цьому методі лікування за допомогою чемеричної води виникає огида до продуктів спирту. Найчастіше формується байдужість до алкоголю.
У багатьох відгуках колишніх алкозалежних підкреслюється, що після використання такої методики бажання вживати алкоголь швидко зникає.
Чемеричну воду, що продається в аптеках, не можна застосовувати внутрішньо через отруту, що міститься в кореневищі рослини. Отрута веде до сильного отруєння. При правильному використанні настоянки та додаванні її в їжу хворий нічого не зрозуміє і думатиме, що стан здоров’я погіршився в результаті вживання продуктів, що містять спирт.
Настоянка починає проявляти себе лише після вживання алкоголю, людина відчуває, що отруїлася. Ліки ефективні лише через несумісність чемеричної води з алкоголем.
На свій страх і ризик
Використовується цей метод від алкоголізму лише у народній медицині, та й то не завжди. Люди не розуміють всієї небезпеки вживання такого засобу, але навіть незначне передозування може спричинити смерть людини.
Популярність засобу полягає в тому, що чемерична вода від алкоголізму є найдешевшим методом лікування, адже медичні препарати коштують дорого, та й рідко вони допомагають. Вдаються до цього методу переважно жінки, чиї чоловіки безпробудно п’ють. У них не залишається іншого способу, як покращити своє життя.
Застосування при алкоголізмі чемеричної води може призвести до серйозних наслідків, адже точно розрахувати дозування, яке б не викликало інтоксикацію організму, практично неможливо.
Особливо це важко зробити тим людям, які беруться за лікування народними засобами, але при цьому не мають медичної освіти. Допомогти вам із визначенням дозування відмовиться будь-який лікар, оскільки такий засіб заборонено традиційною медициною.
Ознаки інтоксикації
Поява ознак інтоксикації та передозування залежить від стану людини та від того, що він вжив до та після отримання лікування. Зазвичай перші симптоми виникають приблизно за півгодини після вживання настоянки. Якщо людина водночас вжила чемеричну воду з алкогольним продуктом, вона може відчути себе погано вже через 20 хвилин. Якщо в їжі були продукти, що містять крохмаль, ознаки отруєння можуть з’явитись лише через тривалий час.
Клінічна картина отруєння включає такі прояви:
- рясне та часте блювання;
- сильна спрага;
- збільшене слиновиділення;
- нудота та пронос;
- різке зниження артеріального тиску;
- втрата свідомості;
- сильні головні болі;
- посилене потовиділення;
- відчуття печії та подразнення у стравоході;
- біль в епігастральній ділянці (в ділянці шлунка);
- утворення газів та бурчання у животі;
- напади кашлю;
- задишка, утруднене та важке дихання.
Симптоми отруєння посилюються при зміні положення тіла, що може викликати запаморочення, потемніння в очах та непритомність. Якщо не отримати необхідну медичну допомогу, смерть може настати протягом 3-12 годин після вживання настойки або відвару чемериці.
Що робити?
Надання допомоги при отруєнні дуже важливе. Ось деякі рекомендації щодо надання допомоги та речі, які не варто робити:
Що потрібно робити:
- Негайно викликайте швидку медичну допомогу або вирушайте до найближчого медичного закладу.
- Поки очікуєте на прибуття медичної допомоги, допомагайте постраждалому прийняти зручне становище, переважно сидячи або напівсидячи.
- Не залишайте постраждалого на самоті, щоб у разі непритомності або погіршення стану ви могли надати додаткову допомогу.
- Якщо постраждалий приходить до тями і здатний пити, запропонуйте йому невелику кількість води для усунення спраги.
- Дотримуйтесь інструкцій медичного персоналу, коли вони прибудуть на місце або ви опинитеся в медичній установі.
Чого не варто робити:
- Не намагайтеся викликати блювання самостійно, якщо це не рекомендовано медичним фахівцем. Неконтрольоване блювання може спричинити додаткові проблеми.
- Не пропонуйте потерпілому їжу або напої, які можуть збільшити отруєння.
- Не давайте лікарських препаратів або інших хімічних засобів без вказівки медичного фахівця.
- Не залишайте постраждалого без нагляду, особливо якщо у нього є ознаки непритомності чи погіршення стану.
- Не намагайтеся самостійно лікувати отруєння. Важливо пам’ятати, що отруєння потребує професійної медичної оцінки та лікування.