Краплі від алкоголізму інструкція до застосування та протипоказання

Краплі від алкоголізму – свідчення та протипоказання, єханізм дії. Інструкція із застосування та найефективніші препарати

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Краплі від алкоголізму інструкція до застосування та протипоказання

Приховане лікування алкоголізму краплями

Складність лікування алкоголізму полягає в тому, що люди, які п’ють, здебільшого, не вважають свою пристрасть захворюванням і впевнені, що здатні в будь-який день і без сторонньої допомоги кинути пити. Однак на практиці все значно складніше. Регулярне вживання спиртного призводить до появи залежності, яку нелегко тримати під контролем і якої самостійно позбутися практично неможливо. Родичам у такій ситуації нічого не залишається, як проводити лікування без відома питущого, з чим і допоможуть краплі від алкоголізму.

Краплі від алкоголізму - опис

Насправді можна виділити мільйон причин, що провокують у людини розвиток алкогольної залежності. Іноді пристрасть до алкоголю виникає внаслідок важкого стресу, викликаного емоційним конфліктом, смертю рідної людини, негараздами вдома або на роботі. До розвитку алкоголізму більш схильні особи з депресивним типом характеру, з недостатньою самооцінкою, глибоким невдоволенням своїми вчинками або діями. Важливу роль у розвитку алкоголізму відіграє спадковість, негативні фактори довкілля та культурні цінності.

Найефективніші препарати

Усі антиалкогольні препарати мають різний склад. Найбільш популярними визнані ліки, основною діючою речовиною яких є дисульфірам (Тетурам, Еспераль, Левіталь). Він перетворює алкоголь на ацетальдегід - органічну речовину, що викликає інтоксикацію організму. Подібні властивості мають ліки на основі ціанаміду (активний компонент крапель Колме).

Медики рекомендують до застосування ці ліки:

 • при лікуванні алкоголізму першого/другого ступеня медикаментозним способом;
 • для полегшення виходу із запою тривалістю 2 тижні і більше;
 • щоб уникнути можливих рецидивів захворювання.

Деякі протиалкогольні препарати виробляються на основі рослинних компонентів (пасифлора, блювотний горіх, копитник, полин гіркий), які також чинять токсичну дію на організм під час вживання алкоголю.

колме

Тим часом результати численних досліджень, проведених з метою визначення безпечності препаратів для лікування алкоголізму, свідчать, що дисульфірам і ціанамід є найефективнішими в боротьбі з недугою.

Протипоказання

Самостійне і безконтрольне застосування крапель для лікування алкоголізму заборонено! Необхідно попередньо проконсультуватися з лікарем-наркологом, оскільки є низка протипоказань. Прийом лікарських препаратів не підходить людям, які страждають на такі захворювання:

 • гіперчутливістю;
 • атеросклерозом мозкових судин;
 • бронхіальною астмою;
 • цукровим діабетом;
 • виразкою шлунка і 12-палої кишки;
 • важкою формою туберкульозу;
 • нервово-психічними захворюваннями.

Вирішивши одного разу вилікуватися від залежності, важливо пам’ятати, що вживання ліків паралельно з прийомом алкоголю загрожує настанням сильної реакції організму аж до зупинки серця. Реакція при цьому можлива навіть на алкоголь, що міститься в малих дозах у медичних препаратах і продуктах харчування. Тому лікарі не рекомендують займатися самолікуванням. Незважаючи на те, що будь-які ліки випускаються з інструкцією, в якій вказуються дози, підібрати безпечне дозування і схему лікування може тільки лікар.

Тим часом наркологи сходяться на думці, що приховане лікування алкоголізму без згоди хворої людини позначається не найкращим чином на стані її здоров’я. Подібні методи боротьби із “зеленим змієм” дуже ризиковані, у зв’язку з наявними побічними ефектами. Іноді побічні реакції бувають дуже сильними, що послаблює і без того хворий організм алкозалежного.

Механізм впливу

Дія всіх крапель проти алкоголізму для алкоголіків ґрунтується на аверсивній терапії, яка використовується для усунення згубної тяги до спиртного. Лікування передбачає поєднання двох протилежних відчуттів: насолоди і відрази. Для людини, яка вживає алкоголь у великих кількостях, безсумнівно, приємним відчуттям стане велика порція зілля. Неприємним - стане ефект основної діючої речовини певного лікарського препарату або БАДа.

Дисульфірам - інгібітор ацетальдегіддегідрогенази, ензиму печінки, який може розщепити ацетальдегід до оцтової кислоти. При цьому у хворого виникає маса неприємних відчуттів через інтоксикацію організму. Таку реакцію в медицині називають дисульфірам-етанолова проба. Вона широко використовується в лікуванні алкогольної залежності, включно з кодуванням.

Дія крапель проти алкоголізму

Фармакологічна дія ціанаміду також заснована на принципі блокування ацетальдегіддегідрогенази. Не дозволяючи печінці метаболізувати етиловий спирт до нешкідливих для організму складових інгредієнтів, ціанамід сприяє підвищенню рівня ацетальдегіду в крові.

При поєднанні етилового спирту з активними компонентами ліків від алкоголізму спостерігаються такі симптоми:

 • нудота, блювота;
 • почервоніння шкіри обличчя;
 • тривале блювання;
 • зниження артеріального тиску;
 • прискорене серцебиття;
 • збільшення числа серцевих скорочень;
 • загальне нездужання.

Прийом крапель, підмішаних у їжу, незабаром виробляє в алкозалежного стійкий рефлекс: вживання улюбленого напою вже не приносить задоволення, а навпаки, стає причиною неприємних і хворобливих відчуттів. Методика терапії базується на зміні зразка поведінки пацієнта, створенні умовно-рефлекторної відрази в нього під час запаху або навіть вигляду спиртного.

Інструкція до застосування

Перед тим як використовувати антиалкогольний препарат, рекомендується відвідати фахівця (лікаря-нарколога), який допоможе підібрати оптимальний засіб з урахуванням можливих протипоказань.

Якщо ж родичі вирішили використовувати краплі від алкогольної залежності без відома п’яниці, вони повинні дотримуватися всіх запобіжних заходів!

Небезпека таємного зцілення полягає в ризику виникнення важкої інтоксикації організму в разі споживання алкоголю у великих дозах. А наявність у алкоголіка захворювань таких органів, як серце і нирки, не виключає летального результату.

За відсутності серйозних патологій стандартний курс лікування від алкоголізму становить 3 місяці. Приймають препарат двічі на добу по 15-30 крапель (відповідно до інструкції). Часовий інтервал між прийомами - 12 годин. Лікарі рекомендують додавати краплі в їжу і будь-які напої, крім алкогольних.

Інструкція до застосування

Ефект від ліків настає практично з першого прийому. Тривалість курсу лікування пов’язана з необхідністю формування у пацієнта психологічного неприйняття алкоголю, а також вироблення “хімічного захисту” організмом.

Короткий огляд сучасних препаратів

На сьогодні сучасна фармацевтика пропонує три види крапель від алкогольної залежності:

 • що викликають огиду до алкоголю;
 • що знижують потяг до спиртних напоїв (вони допомагають і в боротьбі з похмільним синдромом);
 • ті, що формують непереносимість алкоголю.

У цій категорії ліків найкращим засобом від пияцтва визнано краплі Колме. Низька токсичність препарату, відсутність будь-якого запаху і смаку дозволяють застосовувати краплі від алкоголізму без відома пацієнта, хоча виробник ліків не підтримує такий підхід до терапії залежності. Колме починають діяти через 45-60 хвилин після прийому спиртовмісного напою, ефект триває приблизно 12 годин. Слід зазначити, що цианамід, який міститься в краплях, не має гіпотонічного ефекту. При регулярному використанні Колме виробляється стійка умовно-рефлекторна відраза і до смаку, і до запаху алкоголю, завдяки чому залежний кидає пити.

Лавиіталь

 • Пропротен 100. Застосування крапель допомагає знизити тягу до алкоголю. Їх зазвичай використовують при лікуванні алкоголізму 1 або 2 стадії, а також при абстинентному синдромі. Пропротен характеризується ледь вловимим запахом спирту, тому їх рекомендується змішувати з ароматними напоями. Приймають препарат по 10 крапель 2 рази на день протягом 3-х місяців.
 • Лавіталь. Гомеопатичний препарат, створений для лікування від алкоголізму без відома хворого. В основу препарату входять екстракти рослин. Рекомендований до застосування на ранніх стадіях розвитку алкоголізму, оскільки лише знижує тягу до спиртного. Краплі Левіталь належать до БАДів, тому мають не таку сильну дію, як інші ліки. Приймають краплі 2 рази на день (по 15 крапель).
 • Копринол - це біологічно активна добавка, яка застосовується в комплексній терапії пияцтва та алкоголізму. Однак багато хто вважає, що окремо препарат не справляється із захворюванням, оскільки є вітамінною добавкою. Ефект цього препарату полягає в стійкій відразі до спиртних напоїв, але тривале його використання може порушити функцію печінки.
 • Краплі Алкопрост від алкоголізму - біологічно активна добавка, яка застосовується з успіхом для лікування алкогольної залежності. Секрет зцілення в унікальному складі препарату. Він зроблений з компонентів рослинного і тваринного походження.

Алкопрост

Основними інгредієнтами крапель є:

 • Дудник лікарський, пекучий смак ефірної олії якого викликає огиду до алкоголю.
 • М’ята перцева, що заспокоює нервову систему залежного.
 • Рододендрон викликає стійке неприйняття етилового спирту.
 • Любисток, ефірна олія рослини здатна назавжди відвернути від спиртного.
 • Чебрець повзучий заспокоює в разі алкогольного збудження.
 • Золототисячник має жовчогінні та протизапальні властивості, зміцнює організм хворого.

Краплі від алкоголізму містять: лавровий лист, гриб копринус, екстракт артемії, бобровий мускус.