Лідевін – інструкція щодо застосування та особливості

Лідевін - інструкція щодо застосування препарату з лікування алкоголізму. Показання, протипоказання та механізм дії лідевіна

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Лідевін – інструкція щодо застосування та особливості

Лідевін, скажи алкоголізму - "НІ"

Сьогодні існує безліч препаратів, спрямованих на лікування алкоголізму. Більшість із них, так чи інакше, впливають на здатність організму переносити алкоголь. Один із таких препаратів - Лідевін. Про цей препарат і його ефективність є різні відгуки - і негативні, і позитивні. Спробуємо розібратися, чи дійсно цей засіб допомагає в лікуванні алкогольної залежності

Лідевін - опис

Препарат Лідевін призначений для лікування хронічного алкоголізму, а також наркоманії та токсикоманії. Цей лікарський засіб являє собою поєднання Тетурама з вітаміном В. Завдяки його активним компонентам блокується печінковий фермент, і відбувається алкогольне отруєння, що супроводжується неприємними відчуттями. Таким чином, у хворого поступово виробляється відраза до спиртного. Застосовують Лідевін як з метою профілактики алкоголізму, так і безпосередньо в лікуванні.

Дисульфірам - інгібітор різних ензимів. Унаслідок інгібування дегідрогенізованого ацетальдегіду виникає підвищення концентрації ацетальдегіду (метаболіт етанолу), який є основною причиною негативних проявів прийому препарату - припливів до обличчя, нудоти та блювання, нездужань, тахікардії, гіпотензії.

Як наслідок, прийом напоїв, що містять наркотичні речовини, етиловий спирт (алкогольні напої) стає вкрай неприємним, що призводить до поступової від нього відмови.

Механізм дії

Як і багато інших засобів від алкоголізму, таблетки Лідевін містять основну діючу речовину дисульфірам. Він діє наступним чином: блокує певний фермент, необхідний для розщеплення ацетальдегіду (це найсильніший токсин, який утворюється в результаті розпаду етанолу). У нормі, вкрай токсичний ацетальдегід розпадається в організмі людини на оцтову кислоту і воду. Але якщо людина приймає Лідевін, ацетальдегід перестає розщеплюватися, швидко накопичується і спричиняє симптоми сильної інтоксикації - нудота та блювота, посилене серцебиття і зниження тиску, та інші. Таким чином, якщо залежна людина починає приймати лідевін, її організм більше не в змозі сприймати алкоголь.

Лідевін - опис

Лідевін і його аналоги (інші препарати на основі дисульфіраму) зазвичай відпускаються за рецептом лікаря, оскільки такі засоби від алкоголізму мають цілу низку серйозних протипоказань до застосування. Крім того, прийом такого препарату без контролю лікаря може бути дуже небезпечним.

Показання

Алкогольна залежність - сильний потяг до алкоголю, регулярне його вживання. Людина, яка страждає на алкогольну залежність, має непереборне, непідконтрольне бажання випити, яке стає важливішим практично за все інше в її житті. Саме це пристрасне бажання, труднощі обмежити кількість випитого алкоголю, а також абстинентний синдром, що виникає після припинення вживання спиртних напоїв, відрізняє алкогольну залежність від зловживань алкоголем (регулярне споживання в непомірних кількостях).

Показання

Протипоказання

Абсолютні: гіперчутливість, тяжкі захворювання серцево-судинної системи, органів слуху (неврит слухового нерва) та очей (глаукома, неврит зорового нерва), бронхіальна астма, емфізема та туберкульоз легень, тяжка печінкова недостатність, хвороби органів кровотворення, цукровий діабет, тиреотоксикоз, епілепсія і судомний синдром будь-якого ґенезу, психічні захворювання, загострення виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, хвороби нирок, злоякісні пухлини, поліневрит будь-якої етіології, вагітність.

Протипоказання

Відносні: серцево-судинні захворювання у стадії компенсації, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії ремісії, залишкові явища після порушення мозкового кровообігу, раніше перенесений дисульфірамний (антабусний) психоз, похилий вік (понад 60 років).

Особливі вказівки

 • Лідевін призначає лікар-фахівець тільки після всебічного медичного обстеження пацієнта. Хворий повинен бути поставлений до відома про властивості та особливості дії препарату. Починати лікування необхідно під наглядом лікаря-нарколога.
 • Препарат з обережністю призначають пацієнтам із гіпотиреозом або з порушеннями функції нирок (особливо при можливості одночасного вживання з алкоголем).
 • При появі скарг на парестезії у кінцівках та на обличчі слід негайно відмінити препарат.
  Необхідно попередити пацієнтів про можливі наслідки одночасного вживання алкоголю або прийому лікарських засобів, що містять етанол.
 • У разі вживання алкоголю в кількості, що перевищує 50-80 мл 40% етанолу, можливий розвиток тяжких порушень функцій серцево-судинної та дихальної систем, набряків, судом. При цьому терміново проводять дезінтоксикаційну терапію, вводять аналептики, за необхідності показана додаткова симптоматична терапія.
 • Одночасне застосування Лідевіну з ізоніазидом, препаратами з групи похідних нітро-5-імідазолу (метронідазол, орнідазол, секнідазол, тинідазол) та фенітоїном є небажаним. Якщо одночасне застосування необхідне, то слід проводити ретельний медичний нагляд та контроль концентрації активних речовин у плазмі.
 • Одночасне застосування Лідевіну та варфарину (або інших непрямих антикоагулянтів) потребує обережності: контроль концентрації варфарину у плазмі та корекція дози антикоагулянту протягом 8 днів після відміни дисульфіраму.
  При одночасному застосуванні Лідевіну з теофіліном необхідно скоригувати дозу останнього залежно від його концентрації у плазмі або клінічних симптомів.

Переваги

Переваги

Лідевін на відміну від інших, схожих за механізмами дії препаратів, має низку переваг, а саме:

 1. Лідевін є єдиним унікальним комбінованим препаратом для лікування алкоголізму та попередження “зривів”, що можуть призвести до відновлення вживання алкоголю.
 2. До складу Лідевіну входить дисульфірам, аденін і нікотинамід. Така комбінація лікарських речовин забезпечує виражений клінічний ефект на вживання навіть невеликих доз алкоголю, має мінімальні побічні ефекти, зменшує токсичність, забезпечує профілактику алкогольної полінейропатії та гіповітамінозів.
 3. Лідевін випускається у вигляді таблеток, які, на відміну від розчинів, забезпечують точне дозування препарату, таблетка не схильна до впливу факторів зовнішнього середовища, її ефективність не знижується під час вживання їжі та гарячих напоїв.
 4. Лідевін - сучасний комбінований французький препарат, який виробляється на заводах у Франції відповідно до європейських стандартів належної виробничої практики (GMP), що гарантує якість продукції і точність дозування компонентів, які входять до складу препарату.
 5. Термін придатності Лідевіну, на відміну від інших препаратів, становить 3 роки, що підтверджує його стабільність і якість.
 6. Лідевін починає діяти вже в першу добу після початку приймання препарату, що свідчить про його високу ефективність і водночас він є лідером з безпеки, рекомендований до застосування протягом 3 років, що не дозволено для інших препаратів.
 7. Лідевін забезпечує низьку ймовірність повторних “зривів”. Препарат чинить дію до 2-х тижнів після його відміни. Навіть одноразовий пропуск прийому препарату гарантує неможливість вживання алкоголю.
 8. Відсутність виражених побічних розладів з боку життєво важливих органів.
 9. Ефективність і безпека застосування Лідевіну для лікування хворих, які страждають на алкоголізм, перевірена часом і численними клінічними дослідженнями, як за кордоном, так і в провідних наркологічних клініках.

Застосування

Препарат призначають після ретельного обстеження хворого і попередження про наслідки та ускладнення терапії.

Дозу препарату встановлюють з розрахунку на дисульфірам і приймають всередину по 125-500 мг 2 рази/добу за індивідуальною схемою. Через 7-10 днів терапії проводять дисульфірамалкогольну пробу (20-30 мл 40% горілки після прийому 500 мг препарату), у разі слабкої реакції дозу алкоголю збільшують на 10-20 мл (максимальна доза становить 100-120 мл). Пробу повторюють через 1-2 дні в стаціонарі та через 3-5 днів амбулаторно, за необхідності - з корекцією доз алкоголю та/або препарату. Надалі можна застосовувати підтримуючу дозу 125-200 мг/добу протягом 1-3 років.

Плюси Лідевіну

Лідевін є єдиним і унікальним за складом препаратом, що містить дисульфірам, аденін і нікотинамід одночасно. Така комбінація лікарських речовин забезпечує виражений клінічний ефект на вживання навіть невеликих доз алкоголю, має мінімальні побічні ефекти, зменшує токсичність, забезпечує профілактику алкогольної полінейропатії та гіповітамінозів.

Крім того, Лідевін випускається у вигляді таблеток, які, на відміну від розчинів, забезпечують точне дозування препарату, таблетка не схильна до впливу факторів зовнішнього середовища, її ефективність не знижується під час вживання їжі та гарячих напоїв. Термін придатності Лідевіну становить 3 роки.