Небезпечні поєднання ліків та алкоголю – важливо знати

Ліки та алкоголь – фахівці розповіли про основні групи таких ліків, пояснивши, що може бути, якщо поєднати ці препарати з алкоголем

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Небезпечні поєднання ліків та алкоголю – важливо знати

Найнебезпечніші поєднання ліків та алкоголю

Ми з вами дорослі люди і тому не будемо заперечувати, що іноді пропускаємо по парі порцій міцних напоїв у вихідні. Це не та кількість, яка може негативно вплинути на здоров’я, якщо враховувати один нюанс: деякі медикаменти, вступаючи в реакцію з алкоголем, можуть піднести неприємні сюрпризи.

Парацетамол і алкоголь

Гримуча суміш, яка точно б’є по печінці. Тому поєднувати з випивкою парацетамол дуже небезпечно. Намагатися лікувати похмільний синдром не можна категорично! Намагаючись вгамувати головний біль після застілля, багато хто за це розплатився своєю печінкою, тобто занапастив печінку, а дехто й зовсім пішов у засвіти, така була сила токсичного ураження печінки.

Бензодіазепіни та алкоголь

За період 2001-2004 рр. загальна кількість смертей, спричинених бензодіазепінами, збільшилася в 5 разів. Бензодіазепіни найчастіше використовують як антидепресанти, транквілізатори або снодійні засоби. Додавання алкоголю до цієї комбінації підвищує ризик розвитку побічних або непередбачуваних ефектів. Ця комбінація є причиною більш ніж п’ятої частини всіх звернень до лікарні щодо отруєння ліками або алкоголем, які, своєю чергою, найчастіше спричиняють дихальну недостатність.

Оскільки обидві речовини є депресантами, вони посилюють дію одна одної, послаблюють м’язовий тонус, що призводить до дихальної недостатності, коми і смерті. Крім цього, хронічне застосування такої комбінації може призвести до зниження імунітету і розвитку поліорганної недостатності.

Протизаплідні засоби та алкоголь

Згідно з даними Центрів з контролю і профілактики захворювань (Centers for Disease Control and Prevention), США, 62% американських жінок репродуктивного віку нині використовують засоби контрацепції, більшість з яких - протизаплідні таблетки. Приблизний час початку всмоктування препарату в кров починається через 3 год після прийому. Прийом протизаплідних препаратів уповільнює метаболізм етанолу. Тобто людина п’яніє швидше і довше залишається п’яною. Останнє, своєю чергою, посилює токсичний вплив алкоголю на організм, особливо на печінку.

Протизаплідні засоби та алкоголь

Ліки від імпотенції

Ліки від імпотенції також категорично не варто запивати спиртними напоями. Поєднання ліків від імпотенції з алкоголем дуже небезпечне. І алкоголь, і засоби від імпотенції розширюють судини. Це може спричинити різке зниження артеріального тиску. У результаті судини серця і головного мозку не отримують достатню кількість крові, а це може призвести до інфаркту або інсульту.

Антигістамінні (проти алергії)

Ліки цієї групи часто пригнічують ЦНС, і алкоголь цей ефект посилює. Крім того, всі антиалергенні ліки уповільнюють метаболізм ацетальдегіду (отруйний продукт розкладання спирту), що може вилитися в нудоту, блювоту і головний біль.

Опіати й алкоголь

Опіати, причому як аптечні рецептурні знеболювальні, так і героїн, у комбінації з алкоголем діють приблизно так само, як і бензодіазепіни, - пригнічують дихання. За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань, у 22% випадків смерті від рецептурних знеболювальних був залучений алкоголь.

Опіати й алкоголь

Стимулятори та алкоголь

Психостимулятори (метилфенідат, метамфетамін, кокаїн) значно підвищують артеріальний тиск і в поєднанні з алкоголем є дуже кардіотоксичними. Це зумовлює зношування серцевого м’яза і розвиток серцевої недостатності та смерті від серцево-судинних захворювань.

Статини

Оскільки в більшості випадків приймати статини необхідно протягом усього життя, пацієнти не вважають за необхідне змінювати щось іще. Наприклад, мало хто відмовляється від звичної порції алкоголю. А даремно. Адже одночасне вживання статинів і алкоголю збільшує ризик розвитку рабдоміолізу та запалень скелетних м’язів.

Інсулін

Через 4-5 годин після прийому алкоголю в крові різко падає рівень глюкози. Якщо людина страждає на діабет, то, зрозуміло, вона постійно приймає інсулін або препарати, що знижують рівень цукру. Алкоголь посилить цукрознижувальний ефект медикаментів і збільшить ризик гіпоглікемічного нападу.