Ознаки та стадій алкоголізму у чоловіків та жінок

Алкоголізм – це хвороба. Вона має чотири стадії. Як і інші хвороби на перших стадіях, алкоголізм піддається лікуванню простіше, ніж на останніх.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Ознаки та стадій алкоголізму у чоловіків та жінок

Як виявити ознаки алкоголізму?

Надмірне споживання “міцних” напоїв - найпоказовіша ознака алкоголізму. Однак існують і інші, менш помітні. І якщо визначити алкоголіка зі стажем досить легко, то з “початківцями” справи йдуть дещо інакше. Перші видимі ознаки алкоголізму проявляються в повсякденному житті дуже ненав’язливо, і часто оточуючі люди можуть пропустити “сигнали лиха” від близької людини.

Надія на те, що пристрасть до алкоголю тимчасова, вбиває дорогоцінний час. З найпершої стадії життєво необхідно допомогти людині відволіктися на більш гідні справи. Тому вивчити ознаки алкоголізму слід абсолютно всім, тому що ніхто не знає, що чекає на родичів, друзів або самого себе.

Початкові стадії хвороби

Алкоголізм - це хвороба. Вона має чотири стадії. Як і інші хвороби, на перших стадіях алкоголізм піддається лікуванню простіше, ніж на останніх. Але складності додає одна обставина. Це насамперед психологічне захворювання. І ймовірність одужання безпосередньо залежить не стільки від медикаментів, скільки від бажання пацієнта побороти себе. Визнання себе алкоголіком людина вважає абсурдним, особливо на самому початку, оскільки вона не бачить нічого нездорового у споживанні ста грамів “для апетиту”, “за компанію”, “для настрою”. Однак це перші ознаки алкоголізму в чоловіків. Вони набувають систематичного характеру.

Необхідно зазначити, що є різниця між чоловічим і жіночим алкоголізмом. Симптоми хвороби ідентичні, але перебіг різний.

Ознаки алкоголізму в жінок вимагають підвищеної уваги, оскільки вони розвиваються швидше, ніж чоловічі.

Ознаки жіночого алкоголізму ще більш тривожні, ніж його ознаки у чоловіків. Жіночий алкоголізм важко піддається лікуванню.

Залежність від алкоголю на першій стадії ще слабка. Вона тільки психологічна. Людина не страждає без алкоголю, може цілком обходитися без нього тривалий час. Але якщо ситуація або наявність коштів дозволяють, людина швидше зробить вибір на користь алкоголю, а не проти нього.

На цій стадії пляшечка вина чи пива, похід до бару чи на природу з випивкою є “розважальними” елементами, нешкідливими, тобто здатними лише трохи прикрасити вечір. Такі “заходи”, які починають повторюватися щотижня, практично неминуче ведуть до наступних стадій. Порятунком на цьому рівні є відволікання - робота, вибір на користь нешкідливого хобі, спорт, уникнення компаній, схильних до споживання спиртного.

На відміну від першої стадії, за якої людина допускає думку про алкоголь, тільки коли стикається з ним, на другій думка про випивку відвідує її частіше. Цілеспрямовані зустрічі з друзями заради веселого вечора з “пальним”, відвідування алкогольного відділу магазину після роботи - ознаки другої стадії. Тут людина вже розуміє, що алкоголь здатний внести в життя нові фарби. Відповідно, кількість споживань з приводу і без істотно зростає.

Важка стадія хвороби

На 3 і 4 стадіях алкогольна залежність проявляється вже і у фізичному плані. Ці ознаки алкоголізму в жінок і чоловіків проявляються в гострій потребі організму чергової дози спиртного.

За третьої стадії характерне для алкоголіків явище - похмілля (абстинентний синдром) запускає безперервний цикл споживання. Вранці стає необхідним випити трохи спиртного, щоб “прийти в норму”. Припинити споживання на цьому етапі самостійно вже неможливо. Характерною ознакою є ще й те, що звичної дози стає недостатньо, вона “не бере”, як раніше. Доводиться збільшувати кількість спиртного - доза виходить за рамки безпечної для людини. Звикання до алкоголю характеризується відсутністю блювотного рефлексу. Ознаки розвиненого алкоголізму в чоловіка включають відчуття своїх великих “можливостей”. Збільшення кількості спиртного і похмілля тягнуть за собою запої. У кілька днів і більш тривалі, вони стають звичним явищем.

На 3 стадії виникають перші порушення в роботі нервової системи та печінки. Починає розвиватися цироз. Показовим порушенням нервової системи є агресивна реакція алкоголіка на спробу усунути його від згубної звички.

Ознаки фізичної та моральної деградації особистості видно повною мірою при алкоголізмі четвертого ступеня. Людину не цікавить навколишній світ, сім’я і власний жалюгідний вигляд. Хоча людина може жаліти саму себе, але звинувачує вона обставини або найближчих людей. Часом алкоголік відволікається на скарги про нелегку долю, але головною метою його існування стає чарка. І не завжди в буквальному сенсі. Адже організм, залежний від спирту, прийме його практично в будь-якому вигляді. Неможливість придбати пляшку горілки (через справедливе падіння матеріального рівня), штовхає людину на вживання різних спиртовмісних рідин, наприклад, одеколону.

Фізичний стан вкрай страшний, як зовнішній, так і внутрішній. Велика ймовірність виникнення онкології - шлунка, печінки, ротової порожнини та інших органів. Тривале систематичне споживання негативно позначається абсолютно на всіх органах і системах. Імунітет падає, організм стає сприйнятливим до величезної кількості вірусів і хвороб.

Ознаки алкоголізму в чоловіка включають зниження потенції, що так само позначається на загостренні стосунків у сім’ї. Фактично, алкоголік на четвертій стадії вже не є повноцінною одиницею соціуму. Він не в змозі працювати і мінімально допомагати домочадцям. Він ноша для своїх близьких, джерело постійних скандалів і нервових зривів. Четверта стадія навряд чи може бути виліковна.

Зовнішні ознаки частого вживання алкоголю

Як правило, більшість зовнішніх ознак споживання спиртного проявляються на останніх стадіях. Перше, що може вказати на алкоголізм, це обличчя. У запеклого алкоголіка воно набрякле, округле. Також вказують на алкоголізм:

Зовнішні ознаки частого вживання алкоголю

  • постійне почервоніння очних білків;
  • сльозливість;
  • тремтіння в руках (іноді й у всьому тілі);
  • перегар;
  • небажання дотримуватися гігієни;
  • несвіжість на обличчі, мішки та набряки провокують візуальне старіння на 5-10 років.

Крайню стадію доповнюють такі ознаки невиліковного алкоголізму в чоловіків і жінок:

  • порушення роботи мовного апарату;
  • порушення координації рухів;
  • всихання м’язів.

Алкоголік зі стажем має дуже поганий вигляд, перебувати поруч із ним неприємно не тільки стороннім, а й рідним людям. Перші ознаки алкоголізму в чоловіка і жінки повинні послужити для їхніх близьких сигналом до того, що настав час діяти проти хвороби.