Препарат Селінкро - опис, показання та інструкція

Інструкція із застосування препарату від алкоголізму Селінкро. Показання, протипоказання, побічні дії та особливі вказівки

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Препарат Селінкро - опис, показання та інструкція

Селінкро - вбивця алкогольної залежності

Алкогольна залежність - це насамперед серйозна проблема національної охорони здоров’я. Вона має великі соматичні, психічні, а також соціальні наслідки. Ось чому нині в Європі спостерігається значна потреба в лікуванні алкоголізму - понад 90% із 14 мільйонів пацієнтів з алкогольною залежністю не отримують допомоги. За словами професора Юргена Рехма, який нещодавно відвідав Естонію, велику частку смертей, які спровокував алкоголь, можна було б уникнути загальнодоступним лікуванням.

Тому проблема лікування алкогольної залежності залишається актуальною в даний час. Насамперед це стосується більшості країн Європи та Америки. Причина цьому широке поширення алкогольної патології. Існуючі методи терапії мають низьку ефективність. Вони ґрунтуються на досягненні стабільної тверезості та повній відмові від спиртного. Сьогодні ми розглянемо новий препарат від алкогольної залежності - Селінкро.

Селінкро - опис

Опис селінкро

Селінкро препарат нового підходу в лікуванні. Цей метод заснований на наданні безперервної психосоціальної підтримки. Вона націлена на зменшення вживання алкоголю і продовження лікування. Селінкро приймають по 1 таблетці на день. Препарат ефективний насамперед у разі виникнення у пацієнта потенційної небезпеки зловживання алкоголю.

Механізм дії

Механізм дії

Селінкро містить активний інгредієнт налтрексон, який є антагоністом опіоїдних рецепторів. Механізм дії Селінкро - зв’язування налтрексону з опіоїдними рецепторами в мозку. Ці рецептори зазвичай активуються під час вживання алкоголю, але препарат Селінкро блокує їх. У результаті це призводить до зниження бажання вживати алкоголь.

Також препарат зменшує задоволення, що отримується шляхом вживання алкоголю. Крім того, Селінкро допомагає відновити нормальну роботу білкової системи в мозку, яка порушується при частому вживанні алкоголю. Як наслідок, це сприяє зменшенню бажання вживати алкоголь і допомагає пацієнтам впоратися з алкогольною залежністю.

Селінкро призначають у поєднанні з психологічною підтримкою та іншими способами лікування алкогольної залежності.

Показання

Селінкро зазвичай призначають пацієнтам, які успішно пройшли повний курс лікування від алкоголізму. Селінкро насамперед допомагає позбутися залежності. Тому препарат найбільш ефективний у вмотивованих пацієнтів. Люди, які хочуть запобігти рецидиву і кинути пити, в результаті, отримають найбільшу користь від Селінкро.

Також препарат можна призначати тим, хто страждає на побутовий алкоголізм, але давно не п’є. Схема лікування Селінкро виконується “на вимогу”. Таблетки приймаються тільки за необхідності знизити потяг до алкоголю в даний момент часу. Дослідження довели ефективність і безпеку препарату. У дослідженні взяли участь понад 2000 добровольців із 19 країн Європи.

Протипоказання

Протипоказання

Основними протипоказаннями до призначення Селінкро є:

  1. Гіперчутливість до компонентів.
  2. Одночасний прийом з опіоїдними анальгетиками.
  3. Залежність від опіатів
  4. Виражена абстиненція при опіоїдній наркоманії.
  5. Тяжка недостатність нирок.
  6. Тяжка недостатність печінки.
  7. Нещодавня гостра алкогольна абстиненція.

На даний момент немає даних про те, як впливає Селінкро на організм вагітної жінки. Під час досліджень на тваринах, вчені не виявили будь-яких ризиків для плода.

Побічні дії

Побічні дії

Найчастішими побічними реакціями є: нудота, запаморочення, безсоння і головний біль. На щастя, більшість реакцій були легкими або помірними. Як правило, реакції виникали на початковому етапі лікування. Також реакції були нетривалими.

Сплутаність свідомості та галюцинації, а також дисоціації - побічні реакції, зареєстровані в клінічних дослідженнях. Більшість із цих реакцій були легкими або помірними, пов’язаними з початком лікування та короткочасними (від кількох годин до кількох днів).

Як правило, побічні реакції минають при продовженні лікування і не повторюються при повторному застосуванні.

Крім того, спостерігалися алкогольні психози, синдром відміни алкоголю або супутні психічні захворювання, які, як правило, були короткотривалими.

Інструкція

Інструкція із застосування

Насамперед приймати ліки можна тільки після консультації з лікарем та отримання його рекомендацій. Зауважте, що дозування та тривалість лікування можуть відрізнятися залежно від індивідуальних особливостей пацієнта.

Приймайте Селінкро один раз на день, в один і той самий час щодня. Також слід приймати ліки всередину, за 1-2 години до очікуваного вживання алкоголю.

Крім того, таблетку Селінкро потрібно проковтнути цілою, запиваючи невеликою кількістю води. Майте на увазі, що таблетку не розламують і не розжовують. Не змінюйте дозування або розклад прийому без консультації з лікарем.

Майте на увазі, що приймати Селінкро ефективніше в поєднанні з психологічною терапією, а також з іншими методами комплексного лікування, які призначив лікар.

Якщо ви пропустили прийом Селінкро, прийміть наступну дозу наступного дня у звичайний час. Не приймайте подвійну дозу, щоб компенсувати пропущену.

Майте на увазі, що Селінкро не є “диво-ліками” і не знімає абстинентний синдром.

Насамперед препарат допомагає зменшити кількість прийнятого алкоголю.

Якщо у вас виникли будь-які побічні ефекти або питання щодо застосування, зверніться до лікаря.

Особливі вказівки Селінкро

Особливі вказівки Селінкро

Лікар має оцінити стан людини та ступінь залежності. За необхідності пацієнтам рекомендується вести щоденник протягом 2 тижнів. Якщо пацієнт вживає алкоголь на колишньому рівні, лікар може знову призначити Селінкро.

Також не рекомендується керувати транспортними засобами до з’ясування індивідуальних реакцій на Селінкро. Крім того, препарат не слід застосовувати у разі передозування наркотичними препаратами або алкоголем. У таких випадках необхідна медична допомога.