Тест на алкоголізм - як зрозуміти, що ви залежні

Тест на алкоголізм – що таке алкоголізм і як зрозуміти, що ви залежні від спиртних напоїв. Підрахуйте бали за тест і зрозумійте, чи ви залежні

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Тест на алкоголізм - як зрозуміти, що ви залежні

Тест на алкоголізм – дізнайтеся, чи є у вас залежність

Алкоголізм - це проблема, яка не з’являється відразу. Насамперед, вона нагадує снігову кулю, яка з часом починає збільшуватись, призводячи до незворотних наслідків. Багатьом людям здається, що 1 чарка міцного напою навряд чи зможе вплинути на їхній стан, але на цьому мало хто зупиняється. Хронічне пияцтво приносить у сімейне життя постійні скандали і страждання, тому так важливо передбачити проблему, що насувається. З цим вам допоможе тест на алкоголізм, який ми пропонуємо.

Що таке алкоголізм?

Багато людей мають неправильне розуміння про те, що таке алкогольна залежність і як її можна відрізнити від простого зловживання алкоголем. Що таке алкоголізм? Це хронічне захворювання, яке характеризується фізичною та психологічною залежністю від алкоголю. У результаті, алкоголь вражає різні системи органів і викликає різноманітні симптоми. Насамперед, це нудота, втрата апетиту, провали в пам’яті, безсоння та ускладнення мовлення.

Крім фізичних проявів, алкоголізм може призводити до психологічних проблем. Як правило, особистість людини, яка страждає на алкогольну залежність, може деградувати. У результаті, це призводить до труднощів у спілкуванні та усамітнення. Також людина втрачає мотивацію і інтерес до своєї особистості та зовнішнього вигляду, виникає депресія і поганий настрій. Порушення на сексуальному рівні також є поширеним проявом алкогольної залежності.

Крім того, ознаками алкогольної залежності є сильний потяг до алкоголю, втрата контролю та фізична залежність. Однією зі складових алкогольної залежності є фаза утримання, яка може спричиняти психологічні та неврологічні симптоми, такі як галюцинації, сильне тремтіння в тілі та підвищена дратівливість.

Звертатися по професійну допомогу необхідно при алкогольній залежності, оскільки звичайна сила волі може виявитися недостатньою для подолання цієї проблеми. У результаті, алкогольна залежність може бути успішно вилікувана. Але, майте на увазі, що це вимагає ретельного планування і дисципліни з боку пацієнта. Лікування алкогольної залежності може включати в себе терапію, участь у групах підтримки та лікарську терапію.

Як зрозуміти, що ви залежні?

Ви коли-небудь ставили собі запитання: “Чи є я алкоголіком?”. Багато хто може відповісти на нього негативно, оскільки часто ми асоціюємо алкоголізм із безпритульними людьми. Ми зазвичай дивимось на таких людей як на негативний приклад і говоримо собі: “Ось дивись, що горілка з людьми робить”. Проте в наш час алкоголізм може проявлятися у будь-якої людини - від безпритульних до успішних бізнесменів. Алкоголізм змінив свою форму і став ще більш підступним. Не вірите? Тоді ви можете безкоштовно пройти онлайн-тест на алкогольну залежність, щоб переконатися.

Залежність проявляється у всіх по-різному. Хтось п’є від ранку, і аж до вечора, а хтось цивілізовано випиває кілька пляшок пива у вихідні. Обидва випадки потребують лікування. Подумайте, наскільки реальним ви уявляєте день народження без алкоголю або весілля без шампанського? Ми народилися без цієї шкідливої звички, яку виробники алкоголю прищепили нам рекламою та іншими засобами масової інформації. Ви можете думати, що п’єте цивілізовано, встигаєте по житті, заробляєте, маєте хорошу сім’ю. Однак, якщо ви не пройдете тест на алкогольну залежність вчасно, і не подивитеся на себе збоку, то справи у вашому житті можуть різко змінитися. Ніхто не стає алкоголіком за один день. Це процес, який поступово вбиває мозок і призводить до незворотних змін особистості. Зрештою, людина починає не уявляти себе без спиртного і доза алкоголю збільшується з роками.

Тест на алкоголізм

Основна проблема полягає в тому, що деяким людям досить легко регулярно випивати алкоголь. Вони люблять уявний заспокійливий ефект, який він дає.

Але з часом “вигоди” від алкоголю стає дедалі менше і людині необхідна більша кількість, щоб отримати той самий ефект.

Лікарі підготували тест на алкоголізм, який показує, що рівень вашого алкогольного вживання став тривожним.

Для проходження цього тесту потрібно підрахувати бали:

  1. Ви регулярно вживаєте алкоголь, щоб справлятися з гнівом, розладом, занепокоєнням або депресією. У результаті, відчуваєте, що вам це необхідно. (оцініть від 0 до 10)
  2. Ви регулярно вживаєте алкоголь, щоб почуватися впевнено.( оцініть від 0 до 10)
  3. Ваше вживання алкоголю впливає на ваші стосунки з іншими людьми. Вони можуть сказати вам, що, коли ви п’єте, ви стаєте похмурим або агресивним. Або люди навколо вас виглядають змученими, коли ви п’єте.(оцініть від 0 до 10)
  4. Ви перестаєте робити інші речі, щоб витрачати більше часу на випивку. Колишні заняття стають менш важливими для вас, ніж алкоголь.(оцініть від 0 до 10)
  5. Ви продовжуєте пити, навіть якщо бачите, що це заважає вашій роботі, сім’ї та стосункам.(оцініть від 0 до 10)
  6. Ви приховуєте суму, яку ви витрачаєте на алкоголь від друзів і сім’ї.(оцініть від 0 до 10)
  7. Вживання алкоголю змушує вас почуватися огидним або сердитим. Попри це ви продовжуєте пити.(оцініть від 0 до 10)
  8. Ви п’єте все більше і більше, щоб почуватися добре, як раніше.(оцініть від 0 до 10)
  9. Ви починаєте відчувати тремтіння і тривогу вранці після випивки.(оцініть від 0 до 10)
  10. У вас з`являються “прогалини в пам’яті”, ви не можете пригадати, що сталося протягом останніх кількох годин або навіть днів.(оцініть від 0 до 10)

Нижче в таблиці наведено бали, які варто виставити за відповідне запитання.

Питання

0 балів

1 бал

2 бали

3 бали

4 бали

1

Ніколи

Щомісячно або менше 

2-4 рази на місяць 

2-3 рази на тиждень 

4+рази на тиждень 

2

0-2

3-4

5-6

7-9

10

3

0-2

3-4

5-6

7-9 

10 

4

0-2

3-4

5-6

7-9 

10 

5

0-2

3-4

5-6

7-9 

10 

6

0-2

3-4

5-6

7-9 

10 

7

0-2

3-4

5-6

7-9 

10 

8

0-2

3-4

5-6

7-9 

10 

9

0-2

3-4

5-6

7-9 

10 

10

0-2

3-4

5-6

7-9 

10 

0-7: Ви перебуваєте в межах розумного діапазону вживання алкоголю і маєте низький ризик проблем, пов’язаних з алкоголем.

8-15: Середній рівень ризику. Вживання алкоголю на поточному рівні наражає вас на ризик розвитку проблем зі здоров’ям і життям загалом. Наприклад, може спричиняти неприємності на роботі та у стосунках.

16-19: Високий ризик ускладнень від алкоголю. Самостійно позбутися звички на цьому рівні вже може бути складно. Тому вам може знадобитися професійна допомога лікаря.

20 і більше: Можлива залежність. Вживання алкоголю вже викликає у вас проблеми, і ви цілком можете бути залежними. Ви повинні обов’язково подумати про поступове припинення або, принаймні, скоротити вживання алкоголю. Ви маєте звернутися по професійну допомогу, щоб з’ясувати рівень вашої залежності та найбезпечніший спосіб відмовитися від алкоголю.

Що робити, якщо ви залежні?

Насамперед, коли людина зрозуміла, що вона алкоголік, їй потрібно щось змінювати. Адже анозогнозія, тобто некритичність до свого стану, може призвести до погоджувальної політики, коли людина виправдовує своє пияцтво тим, що вона хвора. Вона навіть не усвідомлює, що є залежною від алкоголю. Для неї зміна способу життя може здатися таким же нездійсненним завданням, як зміна релігії.

Однак, тест на алкогольну залежність може допомогти усвідомити проблему і стати першим кроком до змін у своєму житті.

Якщо ви усвідомили, що страждаєте від алкогольної залежності, не відкладайте зміни у своєму житті на завтра. Почніть просто сьогодні! Самостійно кинути пити може виявитися неможливим, тому не варто боятися звернутися по професійну допомогу. Клініка “Пальмір Плюс” пропонує індивідуальний підхід до кожного пацієнта, ефективні методи лікування та психологічну підтримку.