Тетурам – інструкція щодо застосування та опис препарату

Тетурам-інструкція із застосування, показання та протипоказання для препарату. Механізм впливу на організм та побічні ефекти від прийому

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Тетурам – інструкція щодо застосування та опис препарату

Тетурам – лікування алкоголізму

Медикаменти для лікування хронічного алкоголізму призначають тоді, коли інші методи або безсилі, або не дають ефекту. Тут і вступає в дію такий препарат, як тетурам.

Тетурам - опис препарату

Тетурам (Дисульфірам) - це лікарський засіб, який використовують для лікування алкогольної залежності. Він діє шляхом перешкоджання роботі ферменту, який розкладає алкоголь в організмі. Тому під час вживання алкоголю виникає неприємна реакція, яка може бути відчутна вже після кількох ковтків.

Тетурам виробляється у формі таблеток для прийому всередину. Дозування залежить від ваги пацієнта і ступеня алкогольної залежності. Зазвичай рекомендується починати прийом з низької дози і поступово збільшувати її, поки не буде досягнута ефективна доза.

Під час прийому Тетурама (Дисульфіраму) необхідно суворо дотримуватися заборони на вживання алкоголю. Навіть невелика кількість спиртних напоїв може викликати неприємні та небезпечні наслідки. Серед них сильні головні болі, нудота, блювота, серцебиття, зниження кров’яного тиску, судоми і навіть кома. Тому дуже важливо уникати вживання алкоголю під час прийому дисульфіраму, щоб уникнути негативних наслідків.

Механізм дії

Механізм дії тетураму

Коли алкоголь потрапляє в наш організм, то він:

 1. Спочатку перетворюється на отруйний ацетальдегід, багато в чому відповідальний за наше ранкове похмілля.
 2. Потім розпадається на більш нешкідливі речовини.

Дисульфірам гальмує процес переробки алкоголю на тому моменті, коли ацетальдегід уже утворився і почав отруювати організм. У нормі наші ферменти відразу ж почали б знешкоджувати отруту, але тетурам заблокував ці ферменти, і отруєння триває. Ось чому, якщо ви прийняли тетурам, похмілля буде у багато разів сильнішим, ніж звичайне.

Тетурам прописують тим людям, які й хотіли б зав’язати з випивкою, але не мають достатньої сили волі. Піддавшись бажанню випити, алкоголік отримує “покарання”: вкрай жорстке і затяжне похмілля. Повторити цей неприємний досвід навряд чи захочеться. І варто людині іншим разом подумати про випивку - як одразу ж згадається, що чекає потім. Як результат, потяг до алкоголю значно знижується.

Варіанти застосування

Показання до застосування

Тетурам пропонується до реалізації у 2 видах. Від типу медикаменту залежить методика використання:

Таблетки Тетурам

Прийом таблеток Тетурам від алкогольної залежності здійснюється перорально, і дозування має бути призначене лікарем. Самостійне лікування може призвести до серйозних наслідків, тому не слід приймати ці таблетки без консультації лікаря. Перед початком прийому слід звернутися в клініку, пройти обстеження і здати аналізи, а потім суворо дотримуватися вказівок лікаря.

Однак таблетована форма має свої недоліки: людина, яка страждає на залежність, може легко перестати приймати ліки. Навіть у клініці лікарі не завжди можуть контролювати процес прийняття медикаментів. Деякі пацієнти приховують таблетку під язиком або викликають блювоту, щоб видалити препарат з організму. Таблетки Тетурам підходять для тих, хто налаштований рішуче позбутися залежності і буде регулярно приймати ліки.

Таблетована форма дозволяє звести до мінімуму побічні ефекти. Навіть одноразовий прийом Тетурама зберігає свою дію протягом доби. Якщо пацієнт виявляє алергічну реакцію або погіршення самопочуття, він просто може припинити приймати таблетки.

Капсули Тетурам

Форми випуску тетурама

Крім таблетованої форми, існує ще один метод застосування Тетураму - вшивання капсули під шкіру. Цей метод ефективний для пацієнтів, яким важко приймати ліки щодня, позбавляючи себе радості алкогольного сп’яніння. Спеціальна капсула поміщається під шкіру і поступово розсмоктується, регулярно подаючи в організм необхідну дозу речовини. Однак варто зазначити, що витягти капсулу без допомоги хірурга майже неможливо, тому пацієнт не зможе розкодуватися самостійно.

Перед використанням капсули рекомендується спочатку спробувати таблетки, щоб переконатися в хорошій переносимості препарату організмом. Кодування капсулою дає стійкий ефект терміном до року. Але якщо бажання випити у залежного майже відсутнє, повторне вшивання не потрібне - можна знову перейти на таблетки, поступово знижуючи дозування під наглядом лікаря. Однак слід пам’ятати, що кодування Тетурамом має поєднуватися з психотерапією або сеансами гіпнозу, щоб забезпечити комплексний вплив на проблему залежності від алкоголю.

Кому приймати?

Для прийому всередину: профілактика рецидивів під час лікування хронічного алкоголізму.

Для імплантації: лікування хронічного алкоголізму, як дезінтоксикаційний засіб у разі хронічного отруєння нікелем.

Як довго діє Тетурам?

Тетурам (Дисульфірам) залишається в організмі до 14 днів після припинення прийому. Протягом цього часу людина повинна уникати вживання алкоголю.

Побічні ефекти

Тетурам - це препарат із досить агресивною дією, тому він має як протипоказання, так і побічні ефекти. До “побочки” належить низка неприємних симптомів:

 • алергічні реакції - від свербежу шкіри до набряку Квінке;
 • збої у функціонуванні печінки та серця;
 • загострення присутніх у залежного хронічних захворювань.
 • прояви психопатії аж до параної.

Протипоказання

Протипоказання

З урахуванням характеристик і можливих реакцій організму стає зрозуміло, що цей препарат у жодному разі не призначають людям похилого віку та вагітним. Також до списку протипоказань включено такі випадки:

 • пошкодження шлунково-кишкового тракту, печінки;
 • підвищений тиск;
 • порушення роботи органів ендокринної системи;
 • проблеми із серцем і судинами;
 • нещодавно перенесений інфаркт або інсульт;
 • схильність до епілептичних нападів, неврит або інші ускладнення в роботі нервової системи;
 • діабет;
 • легеневі хвороби - емфізема, астма, туберкульоз.

Саме тому перед початком прийому будь-яких ліків необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Тільки він може правильно оцінити стан здоров’я і призначити відповідне лікування.

Прийом Тетурама - інструкція

Тетурам обов’язково приймається під лікарським контролем. Тільки фахівець сформує план лікування, вибере безпечну дозу. За загальним положенням:

 • Перші дні приймають 0,25 - 0,5 грама;
 • Через 8-10 днів приймають максимум 0,75 г, у цей період одночасно п’ють спиртне по 20-30 мл, за відсутності відрази до алкоголю дозу збільшують на 10-15 мл.

Перші дві доби хворий проходить лікування в стаціонарі. Алкогольна проба після приїзду додому триває 4-6 діб. Під час використання Тетурама для підшивки кожен пацієнт проходить курс відмови від випивки.

Оскільки ефект від використання препарату не припиняється тривалий період, людина повинна знати, що на неї чекає при зловживанні спиртними напоями. У деяких випадках терапевтичні методи проти алкоголізму, досить поширеного на сьогодні захворювання, не дають потрібних результатів. Це стосується більшості заходів, включно з класичним кодуванням.

У таких ситуаціях допомогу в лікуванні може надати Тетурам.

Він має м’яку, але водночас досить сильну дію на пацієнта, який страждає на алкогольну залежність. Перед початком прийому важливо ретельно вивчити інструкцію і список можливих ускладнень.