Що робити якщо нудить після алкоголю – допомога та лікування

Що таке нудота і через що вона з'являється після спиртного. Що робити якщо нудить після алкоголю і яких заходів вжити

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Що робити якщо нудить після алкоголю – допомога та лікування

Нудить після алкоголю -так і має бути?

Якщо після вживання спиртовмісних напоїв присутня нудота, значить, в організмі накопичилася неабияка кількість токсинів. У цьому разі не варто звертатися по допомогу до засобів, що знімають напади нудоти, оскільки це завадить організму впоратися з інтоксикацією. Давайте розглянемо нижче, що робити, якщо нудить після алкоголю.

Нудота після алкоголю

Нудота після алкоголю

Що робити, якщо нудить після алкоголю і сильно рве? Таким або подібним питанням переймається більшість тих, хто напередодні, під час вживання спиртного “перевищив дозу”.

З похмілля під дією нерозщепленого етанолу відбувається спазм кровоносних судин. На похміллі спостерігається “ склеювання” червоних кров’яних тілець. Це провокує появу згустків-тромбів. Тромби закупорюють звужені судини, спричиняючи їх тромбоз. При цьому в мозку під впливом алкогольних токсинів відбувається загибель нейронів. Це дестабілізує роботу відповідального за збереження рівноваги вестибулярного апарату. Усі перелічені чинники спричиняють явище, відоме як нудота з похмілля.

Нудота з блювотою - наслідок інтоксикації організму продуктами розпаду алкоголю.

Це рефлекторна захисна реакція організму на видалення вмісту шлунка.

Така нудота з похмілля, як правило, не є небезпечною для здоров’я.

Навпаки, це природний спосіб очищення організму від токсинів.

Якщо з похмілля все ще нудить, коли шлунок уже порожній, це може бути ознакою серйозного ураження печінки та підшлункової залози. Тому в такому разі слід звернутися по медичну допомогу.

Причини нудоти

Різновиди нудоти

Симптом виникає через збій у роботі шлунково-кишкового тракту. Спиртні напої подразнюють внутрішню оболонку шлунка, перешкоджають виробленню шлункового соку, гальмують процес травлення їжі. Доведено, що всього 20% від загального об’єму алкоголю, що надійшов в організм, перетравлюється в шлунку. Решта маси надходить у тонкий кишечник. Спирт може “ пропалити” його стінки, через що патогенна флора почне атакувати печінку, спровокує розвиток запальних процесів.

Печінка не встигає виводити токсичні речовини (продукти розпаду етанолу) з організму. Розщеплення відбувається у дві стадії: перетворення етанолу на ацетальдегід, потім на ацетат. Під час споживання спиртного спостерігається надмірне навантаження на цей орган. Процес очищення сповільнюється. Звідси виникають такі неприємні симптоми, як запаморочення, слабкість, тремор кінцівок, пітливість, а також нудота. Сильно хочеться пити через те, що внаслідок інтоксикації спостерігається сильне зневоднення організму.

Різновиди

нудота жовчю

Організм, намагаючись позбутися токсинів, викликає блювоту після вживання алкоголю, яка може мати різні прояви:

  1. Блювота із залишками їжі та алкоголю наступного дня свідчить про спроби організму самостійно очиститися.
  2. Блювота в поєднанні з кашлем і блідістю шкіри обличчя може бути наслідком алергічної реакції на алкоголь або його компоненти.
  3. Блювота з кров’ю свідчить про критичне пошкодження стравоходу, яке потребує негайної медичної допомоги.
  4. Темна блювота вказує на наявність кровотечі в травній системі, що також потребує лікарського втручання.
  5. Існує думка, що правильна закуска перед застіллями здатна позбавити нудоти на ранок, однак це не завжди так. Організм однаково потребує очищення, і якщо вранці терзають блювотні позиви, значить, він виконує свою функцію.
  6. Якщо після блювоти виходять жовчні маси, це свідчить про зниження навантаження на печінку та підшлункову залозу, і загальний стан організму стає кращим.

Однак якщо блювота з жовчю супроводжується пощипуванням язика і важким станом, це може бути ознакою серйозних захворювань, які потребують негайної медичної допомоги. У таких випадках необхідно повністю відмовитися від вживання алкоголю.

Як позбутися нудоти?

Якщо ви перебрали, і тепер підкочують блювотні позиви, у жодному разі не можна їх придушувати. Організм намагається позбутися отрути - як мінімум, не треба йому заважати. А найкраще надати допомогу - випити близько літра звичайної теплої води і викликати блювоту. Цю процедуру варто повторювати до повного очищення шлунка. Саме так чинять у домашніх умовах у разі банального харчового отруєння.

Коли стане легше, прийміть пів пачки активованого вугілля і лягайте спати, адже не випадково кажуть, що сон - найкращі ліки. Якщо на ранок продовжує нудити, можна розвести в літрі теплої води пачку “Регідрону” - цей дезінтоксикаційний розчин треба випити маленькими ковтками протягом години.

Однак якщо нудота не минає, ба більше - блювота стає постійною, виснажливою, у роті відчувається присмак гіркоти, а серед блювотних мас з’явилася жовч, це свідчить про те, що ураження організму виявилося серйознішим.

У такій ситуації можливе настання дуже тяжких наслідків. Саме тому не варто приймати якихось специфічних ліків - негайно викликайте “швидку допомогу”! У деяких особливо небезпечних випадках може знадобитися навіть термінова госпіталізація.

Препарати

Якщо нудота ніяк не минає і лише посилюється, то варто все ж вдатися до допомоги аптечних засобів.

Найефективнішими препаратами в цьому разі є:

  • Атоксіл - протитоксичний засіб, цей порошок слід розводити в теплій воді;
  • Метоклопрамід (церукал) - один із найпоширеніших і найдоступніших засобів, випускається в таблетках, добова доза - 2-3 штуки;
  • Ондансетрон - це препарат, який часто використовують для профілактики і лікування нудоти і блювоти, пов’язаних із прийомом алкоголю і шкідливих речовин. Він блокує дію серотоніну, який є нейромедіатором, що спричиняє нудоту та блювання.
  • регідрон - порошок, який слід попередньо розчинити в одній склянці теплої води;
  • валідол - покласти під язик, зачекати, поки таблетка розчиниться.

Однак, перш ніж використовувати будь-який препарат, необхідно проконсультуватися з лікарем. Важливо пам’ятати, що найкращий спосіб запобігти алкогольній нудоті - це помірне вживання алкоголю та дотримання запобіжних заходів.

Виклик швидкої допомоги

Виклик швидкої допомоги

Іноді, знання того, що робити, якщо нудить після алкоголю - не є вирішенням проблеми. А саме - коли алкогольна інтоксикація дійшла до того рівня, що самому вже не впоратися. У такому разі необхідно викликати швидку допомогу.

Ось ознаки того, що інтоксикація серйозно загрожує здоров’ю, а можливо, і життю:

  • помутніння свідомості (людина перестає розуміти, де вона, не може зв’язно відповісти на запитання);
  • сильна блювота;
  • судоми;
  • рідкісне дихання - менше 8 вдихів на хвилину;
  • нерегулярне дихання - проміжок між вдихами більше 10 секунд;
  • бліда або з блакитним відтінком шкіра;
  • знижена (нижче 36,2 °С) температура тіла;
  • втрата свідомості або раптове засинання, причому потерпілого не виходить розбудити.

Останній пункт у поєднанні з іншими є найнебезпечнішим. Ніколи не думайте, що вийде “проспатися”: у такому стані різко підвищується ризик смерті. Тому негайно звертайтеся по медичну допомогу.