Ще раз про шкоду алкоголю
Алкоголь у надмірній кількості шкодить здоров’ю людини. Усі заклики медиків часто залишаються без належної уваги. А тим часом зловживання спиртними напоями веде до незворотних наслідків.
Одним із переконливих закликів відмовитися від алкоголю і почати здоровий спосіб життя слугує лекційний матеріал професора Жданова. Він просто і доступно пояснює, чому спиртні напої небезпечні для людства.
Перегляд кількох лекцій, що містять короткі документальні відеофільми, змушує серйозно замислитися про ставлення до алкоголю.
Вся правда про шкоду алкоголю
Фраза “Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю” звучить всюди. Однак дивлячись на кількість людей, які страждають і помирають від алкоголізму, вона не завжди переконлива. Люди по всьому світу продовжують ставати жертвами цього підступного захворювання.
Тим часом, факт залишається фактом. Зловживання алкоголем завдає непоправної шкоди здоров’ю людини. Це запускає незворотні руйнівні процеси в організмі, скорочує тривалість життя, веде до деградації особистості, хвороб і передчасного старіння.
У наші дні дуже актуальна проблема вживання алкоголю. Від цього страждає все суспільство, під загрозу підпадає підростаюче покоління, здоров’я майбутніх матерів. Шкода алкоголю очевидна. Алкоголь розноситься кров`ю до всіх органів і несприятливо на них діє, інколи аж до їхнього руйнування. У разі систематичного вживання алкоголю розвивається алкоголізм. А головна проблема полягає в тому, що велика частина алкогольної продукції, яка випускається недержавними підприємствами, містить велику кількість отруйних речовин. Вживання такої продукції призводить до отруєнь і навіть смертей.
Алкогольні напої містять два основні компоненти - це етиловий спирт (етанол) і воду. Етиловий спирт міститься в томатному й апельсиновому соках, використовується як розчинник у злаках, засобу для виведення плям, парфумах. Колір алкогольним напоям надають рослинні барвники, а аромат досягається за рахунок інших добавок. Міцність алкогольних напоїв вимірюється в градусах.
Внутрішні органи
Руйнується печінка. Саме печінці доводиться приймати на себе основне навантаження з переробки та нейтралізації шкідливих речовин, що містяться в спиртних напоях. Незважаючи на те, що цей внутрішній орган має унікальні здібності до саморегенерації, регулярне надмірне вживання алкоголю призводить до небезпечних наслідків. Клітини печінки заміщуються жировою тканиною, яка не здатна виконувати функції печінки. У певний момент цей процес може перейти в цироз, що становить серйозну загрозу для здоров’я і життя людини. Іншими словами, повернути здорову печінку назад стає неможливо.
Руйнуються клітини головного мозку. Жоден алкоголік не здатний до інтенсивної та продуктивної розумової діяльності. На початкових стадіях алкоголізму людині може здатися, що спиртні напої сприяють розкриттю її творчих та інтелектуальних здібностей. У стані сп’яніння виникають нестандартні ідеї, а впевненість у собі зростає. Однак, у міру розвитку алкогольної залежності, відбувається зворотне. Люди стають нездатними до творчої та продуктивної праці, розвиваються психічні та фізичні проблеми, а їхнє життя і кар’єра погіршуються. Алкоголік не здатний до швидкого сприйняття нової інформації, погано засвоює нові знання, має погану пам’ять.
Організм втрачає важливі вітаміни та мікроелементи. Більшість спиртних напоїв, особливо пиво, провокують посилену роботу нирок. Частішають позиви до сечовипускання - і разом із рідиною з організму виводиться маса цінних елементів і вітамінів, необхідних для його повноцінної роботи.
Погіршується стан серця і судин. Систематичне вживання алкоголю призводить до підвищення рівня холестерину - відповідно, алкоголіки часто страждають від гіпертонії, значно більше схильні до інсультів та інфарктів.
Страждає нервова система. Навіть разовий прийом спиртного чинить сильний вплив на людину. Він погіршує швидкість реакції та адекватність сприйняття. У людей може погіршуватися зір і слух, а також з’являтися агресія або необґрунтоване підвищення настрою. Дії людини напідпитку не можуть бути пояснені логічно. Хронічний алкоголізм посилює всі ці фактори. Нервові клітини руйнуються все більше, тому дестабілізується емоційний стан. Порушується координація рухів навіть у тверезому стані, і погіршується м’язова реакція.
Лекції Девіда Наттерса
Девід Наттерс - професор клінічної біохімії в Університеті Суонсі у Великій Британії. Він є одним із найвідоміших критиків алкогольної промисловості. Професор часто виступає з лекціями про шкоду алкоголю та наслідки його вживання. Ось деякі теми лекцій Девіда Наттерса:
- “Алкоголь - справжня небезпека для здоров’я” - лекція, в якій професор Наттерс наголошує на шкідливості алкоголю для організму, а також на його зв’язку з різними захворюваннями, включно з раком, цирозом печінки та серцево-судинними хворобами.
- “Алкоголь і мозок” - розповідає про те, як алкоголь впливає на мозок і сприяє розвитку різноманітних порушень пам’яті, мислення та координації рухів.
- “Алкоголь і спорт” - лекція, в якій обговорюється вплив алкоголю на спортивні результати та продуктивність, а також його вплив на організм спортсменів.
- “Алкоголь і діти” - розповідає про наслідки вживання алкоголю дітьми та підлітками. Також про те, як можна запобігти розвитку алкогольної залежності в ранньому віці.
- “Алкоголь і суспільство” - обговорює соціальні наслідки вживання алкоголю, включно з насильством, аваріями на дорогах і руйнуванням сімейних стосунків.
Це лише деякі з тем, які професор Наттерс обговорює у своїх лекціях про шкоду алкоголю. Він активно виступає проти алкогольної промисловості та бореться за більш здоровий спосіб життя.
10 міфів про користь алкоголю
Користь і шкода алкоголю - вічна тема для суперечки серед учених. Тим часом шкоду алкоголю на організм людини вчені доводили неодноразово. Проте існує безліч різних міфів про те, що спиртні напої не такі вже й шкідливі для здоров’я. Можливо, саме ці хибні уявлення, які нерідко сприймаються людьми за правду, і стають першим кроком на шляху до зловживання і до всіх наслідків, що звідси випливають.
З усіма наслідками, що випливають звідси:
- Міф № 1 - алкоголь допомагає зігрітися, тому шкода від алкоголю мінімальна для тих, хто вживає на морозі.
Подібний ефект мають лише перші 50 г коньяку або горілки. Тепло відчувається всім тілом, потім тепловіддача організму посилюється і людині стає холодніше, ніж до вживання спиртного. Особливо якщо людина тривалий час перебуває на холоді).
- Міф № 2 - алкоголь допомагає впоратися з відсутністю апетиту.
Щоб відчути цей ефект, необхідно випити 25-30 г міцного алкоголю за 30-60 хвилин до прийому їжі. Але регулярне споживання навіть такої кількості алкоголю незручне і неприйнятне для повсякденного життя, де є робота, водіння автомобіля та інші відповідальні заняття. Краще “нагуляти” апетит склянкою соку чи води з лимоном до їди або фізичними вправами.
- Міф № 3 - алкоголь корисний у разі стресу, оскільки допомагає розслабитися.
Для цього необхідно випити 20 г горілки або 40 г вина. Але такою кількістю рідко хто обмежується. А дози спиртного, більші за вищезазначені, лише посилюють стан пригніченості або ж надають ефект розслабленості на короткий час.
- Міф № 4 - алкоголь у невеликих кількостях підвищує продуктивність праці.
У 99 випадках зі 100 людина в стані алкогольного сп’яніння не відрізняється високою працездатністю, скоріше навпаки. Короткий сплеск позитивної енергії змінюється падінням концентрації уваги і швидкості мислення.
- Міф № 5 - алкоголь нормалізує артеріальний тиск.
За високого тиску 100 грамів хорошого червоного вина - не смертельні. Від цієї дози злегка розширяться судини, і знизиться тиск. Але варто випити трохи більшу кількість алкоголю, як серце тут же почне битися швидше, а тиск поповзе вгору.
- Міф № 6 - якісний алкоголь не несе шкоди організму.
Навіть найдорожчий напій у великих дозах впливає не найкращим чином на стан організму. Якісні міцні напої лише мінімізують ймовірність похмільного синдрому, але водночас вражають усі системи організму. Вино, здавалося б, менш шкідливий спиртний напій, але це не зовсім так.
Воно містить у собі оцтовий альдегід, який утворюється внаслідок розпаду етилового спирту, і є справжнім випробуванням для печінки.
- Міф № 7 - алкоголь допомагає лікувати застуду.
“Вогняна вода” ніяк не підвищує імунітет і не позбавляє шкідливих бактерій. Вона лише послаблює захисні функції організму і робить його ще більш вразливим до інфекцій.
- Міф № 8 - пиво - це практично не алкоголь.
Уся річ у тім, що пиво, хоч і не містить багато спирту, дуже швидко викликає звикання, тобто люди п`яніють саме вчерез велику кількість випитого пива.
- Міф № 9 - алкоголь допомагає підтримувати фігуру.
Цікавилися коли-небудь калорійністю напою на етикетці?
- Горілка - на 100 г продукту 235 ккал;
- Вино - на 100 г продукту 85 ккал;
- Вермут - на 100 г продукту 158 ккал;
- Лікер - на 100 г продукту 327 ккал;
- Пиво - на 100 г продукту 45 ккал;
- Шампанське - на 100 г продукту 88 ккал.
Скуштувавши якогось напою і пристойно закусивши, подумайте заздалегідь про додаткове півторагодинне тренування в спортзалі.
- Міф № 10 - міцний алкоголь менш шкідливий для організму, якщо його закушувати, а не запивати.
Не зовсім так. Тільки жирні та гарячі страви певною мірою (борщ, рагу, холодець, вареники з сиром тощо) допомагають залишатися в “здоровому глузді та світлій пам’яті”. А ось всілякі фруктові салатики та інші легкі закуски ніяк не захистять організм від шкідливого впливу алкоголю.
Істина вустами великих
Шкода алкоголю багато років хвилювала не тільки медиків, а й учених, філософів і культурних діячів, відомих у всьому світі. Ще Аристотель говорив: “Сп’яніння - добровільне божевілля”. Не дарма в народі існує непорушна приказка: “Річка з потічка починається, а пияцтво з чарочки” - початкові стадії алкоголізму завжди непомітні та частенько маскуються під “ помірне” вживання для настрою, на честь свята тощо. Однак шкода такої звички не викликала сумніву в усі часи. І якщо доводів розуму та медиків вам не достатньо, можливо, варто прислухатися до слів великих:
- “Немає такої причини, яка зумовила б стільки страждань і хвороб, скільки спричиняє їх зловживання спиртними напоями” (Ч. Дарвін).
- “Алкоголізм - це породження варварства - мертвою хваткою тримає людство з часів сивої і дикої давнини і збирає з нього жахливу данину, пожираючи молодість, підриваючи сили, пригнічуючи енергію, гублячи кращий цвіт роду людського” (Джек Лондон).
- “Алкоголь - найгірша біда людства.” - Олександр Олесь, український письменник.
- “Алкоголь - це не напій, а отрута, що нищить душу і здоров’я.” - Богдан Лепкий, український поет і письменник.
- “Від алкоголю нічого доброго не чекайте, тільки біль і страждання.” - Ліна Костенко, українська письменниця і поетеса.
- Алкоголь - це трава, яку вирощують дияволи.” - Мартін Лютер
Загалом, більшість цитат, пов’язаних з алкоголем, вказують на потенційні шкідливі наслідки його вживання. Вони застерігають від зловживання цією речовиною. Замисліться над цим і почніть змінювати своє життя!