Відділення психосоціальної допомоги в Грузії
Відділення психосоціальної допомоги в Грузії – плід того, що «Пальміра Плюс» не стоїть на місці та постійно розширює свої горизонти. Воно стартувало свою роботу в чудовому місті Тбілісі. Це абсолютно новий крок у розвиток та вдосконалення процесу одужання від залежностей!
Проблема залежності в Грузії
Грузія – країна сонця та вина. Жодне застілля тут не обходиться без бокальчика цього напою, тому рівень алкоголізації цієї місцевості досить високий.
Вино тут скоріше традиція, тому, якщо вже говорити про роботу із залежністю, то просто медикаментозним способом в даному випадку не впоратися. Спокуса повсюди, тому необхідні інші методи, а саме – зміна поведінки та мислення, що й дає реабілітація залежних.
Якщо говорити про наркотизацію, то основна частина залежних вживає канабіноїдні та опійні речовини. До того ж, тут офіційно дозволене вживання марихуани. Таке положення речей, звісно, сприяє розвитку залежності у деяких людей.
Азартні ігри теж, на жаль, заполонили країну. Це питання йде поряд з алкоголізмом та наркоманією, адже у 90% людей з цими проблемами стоїть питання ігрової залежності. Хоча, не тільки вони нею страждають.
Психосоціальна допомога залежним в Грузії
Хай там що, а допомога залежним психосоціального типу – це найефективніший метод у боротьбі з залежністю. Впливаючи на всі сфери життя людини, вона повністю трансформує її та дозволяє почати нове життя.
Можливість одужувати в Грузії – це прекрасний шанс виїхати за кордон та закріпити не лише свої тверезі позиції, а й збудувати нове майбутнє.
Умови проживання
Якщо говорити про умови відділення психосоціальної допомоги, то це — фешенебельний, сучасний будинок з власним басейном, розташований у гірській курортній місцевості.
Гарні краєвиди та віддаленість від міського шуму дозволяють розслабити, очистити мозок від метушні та займатися собою. А соснові ліси, розташовані в даній місцевості, чудово впливають на загальне оздоровлення.
Допомога при абстиненції
Якщо людина потрапляє сюди з гострим абстинентним синдромом (ломкою), то завдяки співпраці з лікарями-наркологами, можливо надати їй ряд процедур для його полегшення.
Найоптимальніша та безпечніша – це детоксикація, або очищення організму від токсичних речовин. Вона – перший крок до початку тверезого життя. Адже саме абстинентний синдром змушує залежного щоразу повертатися до чергової дози.
Робота з психологічним станом
Робота з психологічним станом – це групова терапія, що містить у собі елементи всесвітньо відомої програми «12 кроків». Її принципи, а саме – чесність, неупередженість та готовність діяти, дозволяють трансформувати особистість та налаштувати життєві орієнтири на правильний лад.
Консультанти з питань хімічної залежності, волонтери, арт-терапевт, психолог, психотерапевт та інші керують процесом змін, перебуваючи цілодобово на реабілітаційному центрі та надаючи кожному окрему увагу.
Що ж допомагає найбільше?
Що ж допомагає найбільше? Кожне заняття відділення психосоціальної допомоги залежним приносить надзвичайну користь. Так, наприклад:
- Психотерапія допомагає навчитися розпізнавати свої почуття.
- Арт-терапія завдяки мистецтву та розслабленню дозволяє заглянути у глибини підсвідомості. Тут приховати щось важко, адже художні роботи можуть сказати більше, аніж слова.
- Написання та прочитання письмових робіт в терапевтичному колі допомагає чесно поглянути на свою минулу та теперішню поведінку, а також звільнитись від тягучих проблем та страху бути неприйнятим шляхом підтримки та розуміння, які тут присутні.
- Трудотерапія являє собою можливість повернути працездатність. Не потрібно забувати також, що труд дозволяє відволіктися та отримати емоційне розвантаження.
- Профілактика зриву використовується, як ефективний метод запобігання повторного вживання, чи іншої згубної поведінки.
Залучення священнослужителів до процесу одужання від залежності – ще одна чудова практика для розвитку духовної складової людини. Їй завдається сильна шкода за період залежності. Тому тут необхідно також докладати зусиль для її відновлення.
Покращення фізичного стану
Враховуючи те, що частіше за все фізіологічний стан може бути в тяжкому стані, проводиться ряд заходів, що покращують його:
- Регулярні прогулянки чудово впливають на самопочуття, а враховуючи гірський клімат, користь від них збільшується в рази.
- Якісне харчування приводить організм в здоровий стан.
- Заняття спортом у вигляді зарядки та тренажерів на свіжому повітрі – тонізують та зміцнюють.
- Повноцінний сон безумовно доповнює все, що написане вище.
Ресоціалізація
Разом з тим, завершивши період відновлення у відділенні психосоціальної допомоги залежним, обов’язковим етапом є ресоціалізація. А саме – поступове повернення людини до нормального життя.
За цей період вона має змогу:
- обрати нову діяльність;
- пройти навчальні програми, які організовує «Пальміра Плюс»;
- створити нове тверезе коло спілкування;
- налагодити відносини з близькими;
- навчитися тверезо відпочивати завдяки різноманітному дозвіллю та інше.
Допомога рідним залежного
Оскільки рідні та близькі теж потребують допомоги у вигляді позбавлення від співзалежності, їх чекають безкоштовні семінари та групи, котрі організовує «Пальміра Плюс».
Саме так, працюючи разом та відкриваючи нові кордони, можливо протидіяти залежності та почати нове, тверезе, щасливе життя!