Отруєння снодійними препаратами

Передозування виникає коли пацієнт приймає більше рекомендованої дози снодійного. Більшість людей при передозуванні снодійним відчувають лише легкі симптоми, такі як нудота та запаморочення. Однак у деяких випадках передозування може призвести до смерті.

Передозування снодійним може бути викликане такими причинами:

  1. Прийом надто великої кількості таблеток за один раз.

  2. Поєднання снодійного з іншими препаратами чи алкоголем.

  3. Недотримання дозування препарату призначені лікарем або зазначені в офіційній інструкції до препарату.

Важливо пам'ятати, що будь-яке снодійне, включаючи безрецептурні препарати, може бути небезпечним, якщо приймати його у великих дозах. Тому, приймаючи снодійне, важливо ретельно дотримуватися вказівок з дозування.

Чому пацієнт збільшує дозування снодійного?

Важливо пам'ятати, що снодійне призначене лише короткочасного застосування. Якщо приймати ці препарати більше кількох тижнів, організм набуває толерантності до їхньої дії. Це означає, що для отримання того ж таки ефекту необхідно приймати великі дози. Прийом більшої кількості препарату збільшує ризик передозування.

Як допомогти при передозуванні снодійними?

При підозрі на передозування снодійними препаратами слід негайно промити шлунок, особливо якщо у потерпілого спостерігаються судоми або порушення дихання.

Голову або все тіло потерпілого потрібно повернути набік, щоб запобігти попаданню блювотних мас у дихальні шляхи.

Необхідно промити кишечник, дати активоване вугілля, зігріти пацієнта та викликати лікаря. Лікар проводить подальші маніпуляції та визначає необхідність госпіталізації.

Постійне приймання снодійних препаратів протягом тривалого часу може призвести до залежності. Поведінка пацієнта стає асоціальною, спілкування з такими людьми стає скрутним, вони втрачають інтерес до навколишнього світу, а найчастіше і до власного життя.

Відмовитися від звички приймати снодійне, як і будь-якої іншої звички, непросто. Створюється порочне коло. Без прийому снодійного важко заснути, тому якщо пацієнт захоче заснути, необхідно буде збільшити дозу. Розвивається фізична залежність, а коли дія снодійного повністю закінчується, з'являються дискомфорт, нудота, блювання, тремтіння рук, біль у животі, безсоння, галюцинації, збудження, судоми, епілептичні напади.

У разі відміни прийому снодійного препарату, дозу зменшують поступово, лікар складає план зниження дозування і пацієнту важливо суворо дотримуватись приписів. Необхідна допомога та підтримка рідних та близьких.

FAQ:

Як зрозуміти, що сталося отруєння лікарськими препаратами?

До частих симптомів можна віднести:

  • запаморочення або сильний головний біль;
  • нудота, блювання та біль у животі;
  • загальна слабкість та сонливість;
  • блідість шкірних покривів;
  • синюшність губ;
  • неритмічність дихання;
  • судоми та втрата свідомості.

При отруєнні снодійними препаратами посилюється потовиділення, слабкість, може бути зупинка дихання. Дихання людини стає рідкісним, хриплячим і клекотливим.

Що робити при отруєнні лікарськими препаратами?

При отруєнні ліками необхідно викликати швидку допомогу. Особливо якщо потерпілий непритомний. Пацієнту проводять промивання шлунка, щоб видалити ліки, які ще не всмокталися. Активоване вугілля – ще один варіант лікування передозування. Його можна використовувати для зв'язування препарату, запобігаючи його всмоктування у кров. Обов'язково симптоматична терапія організму після будь-якого отруєння.

Автор:
Попандопуло Павло Миколайович
Лікар нарколог, психіатр
Оцініть статтю
5/5
5.0