Парацетамол та алкоголь – сумісність та наслідки

Чи можна пити препарат парацетамол та алкоголь разом та які це несе наслідки для організму. Коли після прийому парацетамолу можна пити спиртне

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Парацетамол та алкоголь – сумісність та наслідки

Смертельний Парацетамол – чи можна заважати з алкоголем?

Парацетамол - добре відомий препарат на ринку. Ліки дешеві, ефективні, включені до складу багатьох комбінованих препаратів. Що ж станеться, якщо вживати алкоголь і парацетамол разом? Чи можна пити ліки відразу після вживання спиртного, чи необхідна пауза?

Що таке парацетамол

Парацетамол - це препарат із групи НПЗЗ. Ліки мають виражений антипіретичний (жарознижувальний) ефект. Також Парацетамол чинить протизапальну та знеболювальну дії, проте ці терапевтичні ефекти менш виражені порівняно з іншими препаратами з групи НПЗЗ.

Парацетамол випускається у вигляді таблеток, капсул і супозиторіїв. Основним показанням до використання є лихоманка під час ГРВІ, з цим завданням медикамент відмінно справляється. Також ліки допоможуть позбутися легкого або помірного болю ( зубного, головного, м’язового).

Парацетамол входить до складу багатьох комбінованих препаратів від застуди, таких як Колдрекс, Терафлю, Комбігрип тощо.

Поради щодо прийому

Препарат дешевий і доступний, може використовуватися як один із компонентів комбінованих засобів. Про це в жодному разі не можна забувати, завжди уважно читайте склад ліків, особливо якщо приймаєте їх не за призначенням лікаря, а самостійно лікуєтеся вдома. У жодному разі не приймайте препарат із зазначеним компонентом частіше, ніж це дозволено інструкцією.

Советы по приему

Якщо приймаєте власне парацетамол у таблетках, то намагайтеся чергувати його з іншими препаратами з подібною дією: анальгін, ібупрофен тощо. Наприклад, якщо висока температура тримається кілька діб і доводиться вживати жарознижувальні кілька разів на день, то намагайтеся, щоб кожний окремий медикамент використовували не більше 2 разів на добу.

У разі хронічних проблем з алкоголем або одиничного зловживання напередодні, відмовтеся від прийому парацетамолу.

Сумісність з алкоголем

Для людей з освітою медика і досвідом роботи очевидно, що парацетамол і алкоголь сумісність мають сумнівну. Це поєднання не впливає на роботу мозку і нервову систему. Не беремо випадки, коли люди беруться за будь-які активні дії з високою температурою, та ще й після таблетки парацетамолу.

І далеко не завжди в інструкціях до препарату йдеться про те, чи можна парацетамол з алкоголем змішувати і який це дасть ефект. Але необхідно знати факт, що, якщо ви взялися за лікування цим препаратом, на поточний день краще відкласти будь-які заходи з вживанням спиртного.

Небезпека поєднання

Прийом жарознижувального засобу Парацетамол на тлі вживання алкоголю може призвести до таких несприятливих наслідків, як:

  • Токсичний гепатит - це захворювання характеризується виникненням запального процесу в печінці.
  • Цироз печінки - сприяє незворотному заміщенню паренхіматозної тканини органу фіброзною сполучною тканиною.
  • Панкреатит - являє собою запалення підшлункової залози.

Можливі наслідки вживання великих доз Парацетамолу з алкоголем можуть бути дуже небезпечними. До них лікарі та фармакологи відносять такі проблеми зі здоров’ям, як: печінкова кома; порушення роботи печінки; поліорганна недостатність.

Опасность совмещения

Якщо своєчасно не вживати ніяких терапевтичних дій при виникненні перерахованих вище відхилень після прийому надмірно високих доз Парацетамолу, існує високий ризик летального результату.

Смертельна доза анальгетика для дорослих становить 150 мг препарату на 1 кг ваги людини.

Між прийомами Парацетамолу та вживанням спиртних напоїв необхідно витримувати певний часовий проміжок. При порушенні цього правила існує висока ймовірність виникнення несприятливих наслідків для життя або здоров’я.

Симптоми отруєння

Симптомы отравления

Найчастіше парацетамол і алкоголь викликають симптоми отруєння вже в першу добу. Вони багато в чому схожі з ознаками інтоксикації, які викликають алкогольні напої:

  • нудота з блювотою;
  • слабкість;
  • запаморочення;
  • порушення координації рухів.

На ураження печінки вказує пожовтіння шкірних покривів і білків очей. Порушення дихання та печінкова кома свідчать про те, що пацієнтом була прийнята смертельна доза препарату.

Якщо вжили парацетамол після алкоголю, першу допомогу можна надати собі самостійно, добре промивши шлунок. Якщо ознаки отруєння наростають - без виклику медичної бригади не обійтися. У лікарні потерпілому вколють антидот і проведуть купірування симптомів інтоксикації.

Слід бути обережним, приймаючи популярні комплексні засоби для лікування застудних захворювань і знеболювальні. Парацетамол входить до складу понад 200 лікарських препаратів, серед яких Антигрипін, Колдрекс, Фервекс, Колд-флю, Темпалгін, Пенталгін, Панадол. Випивати під час прийому таких засобів категорично заборонено, а тим паче використовувати алкогольний напій, щоб запити таблетки.

Коли можна пити

Ситуація, яка знайома багатьом: напередодні була вечірка або просто вечір алкогольним розслабленням, а на ранок нагрянула застуда. Часто люди навіть не звертаються до лікаря, а заглушають неприємні симптоми прийомом засобів, що містять парацетамол.

Когда можно пить

А тим часом продукти розпаду етилового спирту все ще перебувають у крові. Щоб не наразити організм на небезпеку, необхідно:

  • приймати парацетамол після алкоголю не раніше ніж через 36 годин;
  • пити спиртне після курсу лікування парацетамолом хоча б через добу після прийому останньої таблетки.

Думка лікарів щодо питання

Токсикологи вбачають реальну загрозу в поєднанні прийому цього препарату зі спиртними напоями. Особливо зростає ризик важкого отруєння при одночасному прийомі підвищених доз парацетамолу з великою кількістю алкоголю. Навіть разове таке поєднання може порушити нормальну роботу печінки, спровокувавши загибель гепатоцитів з подальшим заміщенням їх сполучною тканиною.

Ще більше збільшується згубний вплив парацетамолу з алкоголем на організм під час комплексного лікування деяких захворювань, коли відбувається прийом одразу кількох лікарських препаратів.

З огляду на токсичність поєднання спиртних напоїв із цими ліками, варто остерігатися їх одночасного прийому. Якщо ж довелося випити таблетку парацетамолу перед запланованим застіллям, бажано максимально скоротити дозу спиртного, а краще - відмовитися від алкогольних напоїв повністю. Запам’ятайте - пошкоджені клітини печінки практично не здатні до відновлення.