Підготовка до кодування від алкоголізму

Отримайте допомогу, необхідну для подолання алкоголізму. Наша комплексна програма кодування охоплює всі аспекти залежності від біології до поведінки, щоб дати вам навички та знання, необхідні для успішного одужання.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Підготовка до кодування від алкоголізму

Підготовка до кодування від алкоголізму

Якщо методом лікування від алкогольної залежності є кодування тоді, щоб отримати бажаний результат, знадобиться спеціальна підготовка. Вона полягає не просто у відмові від спиртного на певний термін, а насамперед у мотивації та бажанні пацієнта визнати наявність проблеми та ліквідувати її. Також необхідно створити належні умови, які сприятимуть відновленню здоров’я та покращенню загального самопочуття хворого. Клініка “Пальміра Плюс” вважає ці аспекти основними в процесі підготовки до кодування.

Лікування виключно за добровільною згодою пацієнта

Процедура кодування проводиться лише у випадку, коли хворий дав згоду на неї письмово. Ця вимога є обов’язковою і не підлягає оскарженню. Примусове лікування проводять у випадках визначених законом. Якщо хворий не відчуває критики до свого стану, заперечує наявність залежності і не готовий проходити лікування, тоді слід звернутися за психологічною допомогою. Спеціаліст за допомогою певних методик зможе вплинути на рішення залежного.

Медикаментозна підготовка

Під час проведення кодування використовуються препарати з численними протипоказаннями. Величезна частина обмежень стосується осіб, які мають проблеми з печінкою, нирками, серцево-судинною системою, а також наявністю низки хронічних захворювань, особливо у стадії загострення.

Медикаменти, які використовуються для кодування:

  1. Препарати з ефектом хімічної блокади: після їх потрапляння в організм, печінкові ферменти перестають розщеплювати спиртне, що призводить до сильного отруєння при вживанні навіть мінімальних доз алкоголю.
  2. Препарати, що знижують потяг до алкоголю. Чинять блокуючу дію на відповідні нервові центри. Абсолютно не переносяться зі спиртним і у разі спільного вживання викликають серйозні наслідки.
  3. Вітаміни, ноотропні препарати, які відповідають за нормалізацію самопочуття та прискорення процесу відновлення.
  4. Заспокійливі препарати. Мають седативний ефект, нівелюють негативні прояви з боку психіки, центральної нервової системи після прийому спиртного, а також знижують потяг до алкоголю.

Перш ніж призначити вищезазначені препарати фахівець “Пальміра Плюс” повинен переконатися у їхній безпеці для пацієнта. Тому лікар збирає докладний анамнез, проводить обстеження (вимірювання артеріального тиску, ЕКГ, енцефалограму, лабораторні аналізи). Якщо необхідні додаткові обстеження, то лікар призначить їх після консультації.

Однак бувають випадки, коли пацієнт потребує додаткового лікування: зняття загострення, усунення абстиненції та нормалізації роботи органів і систем. Тому лікування вищезазначених станів входить у план підготовки до процедури кодування.

Навіщо потрібна крапельниця перед кодуванням?

Існує безліч способів, які допомагають підготуватися хворому до попередньої процедури і вибираються вони строго лікарем, що лікує. Найчастіше в процес кодування включено і комплекс лікувальних заходів, спрямованих на виведення із запою, адже в цей період людський організм слабкий. Крапельниці індивідуальні для кожної людини і складаються з вітамінних комплексів та інших складів, що тонізують і зміцнюють. Вони допомагають вирішити кілька питань відразу: прискорюють очищення продуктів розпаду спирту, усувають симптоми абстинентного синдрому, знижують вираженість неврологічних розладів. Правильно вибрані медикаменти — налагоджують роботу внутрішніх органів, які постраждали від алкогольної інтоксикації.

Фармакологічне та підтримуюче лікування підбирається виключно фахівцем і є своєрідною підмогою до наступної процедури кодування.

Психологічна підготовка

Людині, яка тривалий час страждає від алкогольної залежності, важко дається рішення про припинення прийому алкоголю навіть на короткий проміжок часу. Тому необхідна належна психологічна підготовка. Вона проводиться декількома способами:

  • Розмова з лікарем-наркологом.

Іноді в процесі розмови роз’яснювального характеру, в якій фахівець ознайомлює залежного з переліком існуючих проблем зі здоров’ям та подальшими перспективами у соціумі до пацієнта приходить усвідомлення. Завдання лікаря «Пальміра плюс» не у переконанні ведення тверезого способу життя, а у знаходженні контакту з хворими його мотивації до лікування від залежності.

  • Групова терапія

Подібний спосіб вважається дуже ефективним через те, що залежний перебуває в оточенні особистостей із такою ж проблемою. Таким чином, завдяки прикладам інших залежних він мотивується на процедуру до кодування. Завдання групової терапії в тому, що увага приділяється кожному присутньому, і проблеми опрацьовуються спільно з терапевтом та іншими учасниками. Це дає можливість правильно налаштуватися та прискорити лікування.

  • Індивідуальна терапія.

Пацієнт самостійно займається з психотерапевтом. Метою таких занять є формування мотивації на боротьбу з патологічною тягою до спиртного, усвідомлення наявності проблеми та вироблення плану щодо її подолання. На початковому етапі слід обмежити спілкування з компаніями, які приймають спиртне. Також важлива підтримка рідних та близьких, здорова атмосфера будинку та бажання з боку родичів допомогти у боротьбі з наявною залежністю. Повноцінна моральна підтримка сприяє ухваленню рішення щодо кодування та повної утримання від алкоголю.

Відмова від алкоголю

Ключова умова будь-якого кодування — добровільна відмова від вживання спиртного на пару днів.

Якщо кодування здійснюватиметься медикаментозним способом, то термін відмови повинен становити 3-5 днів. За цей період виводяться продукти розпаду етанолу. Якщо помірність не відбулася, то введення препаратів може негативно вплинути на здоров’я пацієнта. Печінка не розщеплює алкоголь, а його залишки у кровоносному руслі можуть спричинити інтоксикацію тяжкого ступеня.

У складних ситуаціях, коли пацієнт перебуває в тривалих запоях, мінімальний термін утримання становить від 5 до 10 днів.

Кодування за методикою Довженка вимагає психотерапевтичної підготовки та самостійної відмови від алкоголю. Гіпноз не принесе належного ефекту, якщо пацієнт спочатку не налаштується на лікування та не докладає належних зусиль. Відмова від спиртного виробляє потрібну мотивацію і переконує в тому, що жити без алкоголю цілком можливо як і послабити психологічну прихильність і нормалізувати загальне самопочуття.

Підготуватися до кодування залежний може як самостійно, так і за допомогою родичів. Останній варіант дієвіший, оскільки дає необхідну психологічну підтримку, а також служить додатковим мотиватором, який допоможе утриматися від зловживання.

Якщо процес подолання патологічної тяги складний, то фахівці “Пальміра Плюс” рекомендують пройти підготовку в клініці. Це полегшить процес реабілітації, проведення всіх досліджень та процедур, а також забезпечить повне утримання від вживання алкоголю на необхідний період.