Кодування для лікування алкоголізму – що таке?
Алкогольна залежність розвивається швидко, але лікується довго. Це трудомісткий процес, котрому потрібно запасатися силами і терпінням як залежному, але й його оточенню.
Перший етап – це очищення організму. Необхідно вивести токсини, продукти розпаду спирту. Провести детоксикацію. Подолати абстинентний синдром. А вже після цього розпочинатиме сам процес лікування.
Ефективне лікування алкоголізму – комплексний підхід нарколога, психіатра-нарколога, психотерапевта. Способи лікування комбінуються. Потрібні фізичні навантаження, роботи групи підтримки.
Один із етапів комплексної терапії при лікуванні алкоголізму – це кодування.
Як працює кодування
Щоб залежний відмовився від алкоголю, достатньо виробити особливий рефлекс, огиду спиртного. Потрібні умови, коли людина сама добровільно відмовляється випивати.
Це і є кодування від алкоголізму. Пацієнт навіть від малої дози спиртного отримує неприємні відчуття як при отруєнні. Можна сказати, що людина знаходить алергію на речовини, що містять спирт.
Які види кодування від алкоголізму бувають?
Залежний у клініці спочатку проходить процедуру детоксикації. Потім із пацієнтом починає працювати лікар, підбираючи методики лікування. Зазвичай комбінуються два види кодування:
- медикаментозне
- психологічне
Також існує апаратне кодування, але воно менш ефективно і має недостатньо вивчену базу.
Медикаментозна кодування – це лікування спеціальними препаратами. Обов’язково лише після консультації з лікарем-наркологом. Самолікування у разі категорично неприпустимо, можна посилити ситуацію. Препарати бувають для:
- перорального застосування – таблетки;
- внутрішньовенних та внутрішньом’язових ін’єкцій – розчини;
- малоінвазивної операції (вшивання) – капсули.
Нарколог обирає препарат та дозування індивідуально. Рекомендацій обов’язково потрібно дотримуватись. Це прискорить одужання.
Медикаментозне кодування найкраще проводити у лікарні. Стаціонар коштує дешевше, ніж виклик додому. Пацієнт завжди перебуває під наглядом лікаря. Термін дії препаратів відрізняється.
У медикаментів різний спосіб дії. Одні блокують опіоїдні рецептори. Людина випиває алкоголь, а стан ейфорії не настає. Мета не досягнута, гроші та час на вітер. Нема рації пити.
Інші препарати після єдиної краплі спиртного викликають тяжкий стан, як при отруєнні. Біль, нудота, блювання, тахікардія, тремор, слабкість, напади паніки – весь цей чудовий набір найважчого затяжного похмілля. Виробляється стійка відраза до спиртного.
Кодуючий ефект різних препаратів триває від 1 місяця до 5 років.
Психологічне кодування також спрямоване на створення негативних асоціацій із вживанням алкоголю. Психіатр часто застосовує гіпнотерапію. Але тільки в тому випадку, якщо пацієнт піддається навіянню.
Показання та протипоказання для кодування від алкоголізму
Пацієнт насамперед розмовляє з лікарем. Або, якщо це потрібно, спочатку проходить курс детоксикації. Потім нарколог збирає дані та складає план лікування. Вибираючи кодування, медик зобов’язаний дати пацієнтові підпис згоду проведення процедури.
Перед кодуванням важливо щонайменше 5 діб утримуватись від вживання спиртного.
Протипоказання:
- вагітність на будь-якому терміні;
- психічні захворювання пацієнта;
- захворювання будь-якого органу на стадії декомпенсації.
У такому разі нарколог підбере інший спосіб лікування.
Насамкінець про клініку
Алкогольна залежність – не забаганка чи розвага. Це серйозне захворювання, яке потребує уваги лікаря. Медицина має у своєму розпорядженні спеціальні та ефективні препарати з широкою доказовою базою для лікування алкоголізму.
У клініці “Пальміра Плюс” працюють досвідчені наркологи та психіатри. Лікар може виїхати додому та забрати пацієнта до лікарні. Лікування відбувається анонімно. У клініці є групи психологічної підтримки.
Бережіть себе.