Як алкоголь впливає на людину
Негативний вплив алкоголю на організм людини неможливий тільки в тому разі, якщо людина не вживає спиртні напої взагалі. Усі інші тією чи іншою мірою відчувають на собі наслідки вживання алкоголю. Практично жодна система людського організму не залишається “байдужою” навіть до найбільш нешкідливих, на перший погляд, доз спиртного. І реагує на це не найкращим чином.
Алкоголь і алкоголізм
Алкоголь - це безбарвна спиртовмісна рідина, що чинить заспокійливу і пригнічувальну дію на центральну нервову систему. Вживається всередину переважно у вигляді пива, вина або міцних напоїв.
Мало хто з людей замислюється, що алкоголізм - це дуже важке захворювання, що викликається систематичним вживанням спиртних напоїв.
Його симптомами є постійна потреба в алкоголі, психічні, соматичні та неврологічні порушення, зменшення фізичної активності, зниження розумової працездатності, деградація особистості. У людей, які страждають на алкоголізм, місця проживання не утримуються в належному порядку, як і зовнішній вигляд їхч самих.
У невеликих дозах алкоголь чинить дію стимулятора, який допомагає зняти напругу в м’язах і розслабитися. Але проблема в тому, що мало хто може втриматися на рівні малих доз споживання. Якщо доза алкоголю підвищується, то його дія стає прямо протилежною. Алкоголь у великих дозах чинить дію депресанту, який пригнічує психіку, послаблює волю людини, а також викликає втрату інтересу людини до свого життя.
Вплив алкоголю на організм
Новинні репортажі висвітлюють злочини, скоєні на ґрунті наркотичного сп’яніння, але ніхто не звертає уваги на злочини, скоєні на ґрунті вживання алкоголю. Це нагадує ситуацію з аваріями. Усім начхати на автомобільні пригоди, але варто лише кораблю сісти на мілину або зазнати аварії літаку, як усі ці події розлітаються інтернетом.
Сприймаючи алкоголь як даність, ми забуваємо про те, що язик, що заплітається, веселощі та похмілля - це ще не весь вплив спиртних напоїв на наш організм.
Вплив на тіло
Приблизно 20% випитого алкоголю поглинається шлунком. Решта 80% відправляються в тонку кишку. Як швидко засвоїться алкоголь - залежить від його концентрації в напої. Чим вона вища, тим швидше відбуватиметься сп’яніння. Горілка, наприклад, засвоїться набагато швидше, ніж пиво. Повний шлунок також уповільнює абсорбцію і появу п’янкого ефекту.
Після того як алкоголь надійшов у шлунок і тонку кишку, він вирушає кровотоком по всьому тілу. У цей час наше тіло намагається вивести його. Понад 10% алкоголю виводяться нирками і легенями через сечу і дихання. Саме тому алкотестери дають змогу визначити, пили ви чи ні. З рештою алкоголю справляється печінка, тому вона і є органом, якому завдається найбільша шкода. Є дві основні причини, через які алкоголь шкодить печінці:
- Окислювальний (оксидативний) стрес. У результаті хімічних реакцій, що супроводжують виведення алкоголю за допомогою печінки, можуть постраждати її клітини. Орган намагатиметься вилікувати сам себе, і через це може початися запалення або рубцювання.
- Токсини в кишкових бактеріях. Алкоголь може пошкодити кишечник, через що кишкові бактерії потрапляють у печінку та призводять до запалення.
Алкогольний ефект настає не відразу, а лише через кілька прийомів. Він виникає тоді, коли кількість алкоголю, що надходить, перевищує кількість, яка виводиться організмом.
Вплив на мозок
Руйнівний вплив на мозок - це один із найстрашніших наслідків впливу алкогольних напоїв на людину. Про важливість головного мозку для функціонування людського тіла відомо багато, проте деякі таємниці нашого організму ще не розгадано. Незважаючи на це, абсолютно зрозумілим є те, що мозок є одним із найважливіших центрів, які відіграють найпершу роль у правильній та адекватній роботі організму. Мозок контролює дихання, серцебиття, ковтання і багато інших більш-менш важливих життєвих функцій.
Алкоголь, що вживається на регулярній основі, стає причиною того, що в мозку виникають незворотні зміни, які заважають організму функціонувати належним чином. Варто зазначити, що чим більше і частіше пацієнт вживає алкоголь, тим страшнішими буду ті наслідки, які провокують вживанням міцного напою. Ті незворотні наслідки, які виникають у громадян, які постійно зловживають алкоголем, на даний момент є темою досліджень для багатьох учених. Варто окремо зазначити - зміни повністю залежать від того, наскільки часто та інтенсивно алкоголік п’є.
Серед чинників, які впливають на мозок питущої людини, фахівці перераховують такі:
- доза вживаного спиртного напою і частота його споживання;
- вік, у якому пацієнт почав вживати алкоголь;
- тривалість часового періоду, коли пацієнт інтенсивно вживає обраний напій;
- вік, стать пацієнта;
- рід діяльності пацієнта і поточна професія;
- наявність алкоголізму в сім’ї серед близької та далекої рідні;
- наявність алкоголізму в матері, що провокує вроджену алкогольну залежність;
- загальний поточний рівень здоров’я алкоголіка.
Відомо, що навіть невелика кількість алкоголю може призводити до таких наслідків:
- помутніння свідомості;
- прогалини в пам’яті;
- нездатність контролювати ситуацію.
Тривале зловживання спиртним небезпечне тим, що в результаті клітини мозку пацієнта неминуче руйнуються. Це веде до порушень і відхилень у роботі головного мозку. Відомо, що порушення в роботі мозку виникають як наслідок безпосередньо вживання спиртного, так і як результат тих наслідків, які провокує алкоголь.
Наслідки вживання алкоголю
Під час вживання спиртних напоїв негативний вплив алкоголю позначається не тільки на самопочутті, а й на загальному стані організму. Негативний вплив міцної випивки проявляється не тільки в каламутній свідомості та головних болях, а й у тому, що з часом змінюється робота основних органів, таких як серце або печінка.
Учені кажуть, що високі обсяги алкоголю часто стають причиною розвитку різних видів раку, а як наслідок і смерті. Рак може вразити стравохід, печінку або молочні залози людини. При цьому часте вживання спиртних напоїв завдає шкоди всім органам.
До числа основних ускладнень, супутніх алкоголізму, входять:
- порушення імунної системи: вживання алкоголю призводить до зниження вироблення лімфоцитів, сприяє розвитку алергічних реакцій, порушує процеси кровотворення;
- м’язова дистрофія, судоми, оніміння кінцівок і слабкість у них, паралічі окремих груп м’язів, шкірні захворювання (фурункули, виразки, пустули, алергічні висипання);
- хвороби серцево-судинної системи: ураження серцевого м’яза, збільшення об’єму серця; порушення серцевого ритму; артеріальна гіпертензія; ішемічна хвороба серця; інфаркти;
- захворювання органів дихання: туберкульоз, бронхіт, трахеобронхіт, енфізема легенів;
- хвороби органів шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки), печінки (жирова дистрофія, аліментарно-токсичний гепатит, цироз), підшлункової залози ( панкреатит, ЦД), нирок (порушення видільної функції нирок, зумовлені збоями в роботі гіпоталамо-гіпофізно-наднирково-наднирковозалозної системи і руйнуванням ниркового епітелію). Ці захворювання прирікають людей на постійний біль і страждання. Крім того, панкреатит дає загострення навіть за незначного порушення дієти;
- вплив на ЦНС: порушення зорової функції (диплопія, глаукома, атрофія зорових нервів), деградація кори ГМ (збої в роботі вестибулярного апарату, дегенерація нейронів, страждають центри, що відповідають за пам’ять та поведінку людини), епілепсія, психоз на фоні відміни алкоголю, деменція/слабоумство, енцефалопатія;
- у хворих на хронічний алкоголізм можуть бути діагностовані найрізноманітніші психічні відхилення - галюцинації, депресії, агресія
- збої в роботі репродуктивної системи: знижує як потенцію чоловіків, так і здатність до дітородіння у жінок. У чоловіків унаслідок алкогольної імпотенції розвиваються неврози та депресії, а в жінок припиняються менструації, що завдає непоправної шкоди репродуктивній системі, діти народжуються із затримкою психічного розвитку, мають різні хронічні захворювання.
Алкоголь - це наркотик
1975 року Всесвітня організація охорони здоров’я визнала алкоголь наркотичним засобом. Досить закликати людей пити помірно і сказати, що це нешкідливо, і вони охоче дотримуватимуться такої поради. Багато з них стануть у майбутньому алкоголіками.
Як врятуватися від такого сумного результату? Єдино вірним виходом стане повна відмова від вживання спиртного.
Подумай про те, що у тебе є діти, сім’я, батьки, заради яких варто вести тверезий і здоровий спосіб життя. Чи варто, знаючи вплив алкоголю на організм людини, вживати алкоголь заради хибного задоволення, водночас вбиваючи свій організм? Однозначно ні! Ми бажаємо тобі здоров’я! Поділися цією корисною інформацією зі своїми друзями в соцмережах.