За скільки вивітрюється алкоголь із організму?

За скільки вивітрюється алкоголь з організму – таблиця. Від чого залежить, за скільки вивітрюється алкоголь із організму

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
За скільки вивітрюється алкоголь із організму?

Як довго вивітрюється алкоголь із організму?

Вживання спиртних напоїв негативно впливає на роботу головного мозку, внутрішніх органів і нервової системи. Це знає кожен. Однак повна відмова від алкоголю - випробування не з легких. У свята буває складно відмовитися від келиха ігристого вина або чарки ароматного коньяку. А гучні вечірки з друзями просто немислимі без алкогольних коктейлів. Щоб уникнути неприємних ситуацій або для мінімізації шкоди своєму здоров’ю кожному необхідно знати, через скільки часу вивітрюється алкоголь. Інформація про норми споживання та період повного виведення алкоголю з організму буде корисною для водіїв, матерів-годувальниць, людей, чия робота вимагає концентрації уваги, і багатьох інших.

Вивітрювання алкоголю з крові

Як нам уже відомо, алкоголь в організмі вимірюється в проміле - це співвідношення вмісту спирту на об’єм крові. 1 проміле - приблизно 1 грам етилового спирту на 1 літр крові. Вимірюється значком “‰” схожий на відсотки, тільки внизу два нулі.

Довго не буду “розсусолювати”, зараз нам дозволяється приблизно такі показники (поправки від 2013 року):

Якщо міряти алкотестером - то у повітрі, що видихається, не повинно бути більше 0,16 ‰ (проміле). Якщо брати аналіз крові - то там має бути не більше 0,35 ‰.

Якщо ви перевищуєте ці показники - йде позбавлення прав на 1,5 року (і штраф 30 000 рублів) - перший раз, і позбавлення прав на 2 роки (і штраф 50 000 рублів)! Не мало, тож якщо випили багато, і відчуваєте, що не вивітрилося - не ризикуємо, краще викликати таксі.

Фактори вивітрювання

Період сп’яніння триває у всіх по-різному, алкоголь вивітрюється швидше або повільніше залежно від цілої низки факторів.

  • Повнота шлунка. У переповненому шлунку засвоєння алкоголю і його вивітрювання відбувається набагато повільніше. Якщо шлунок порожній, алкоголь у ньому довго не застоюється, він проходить у кишківник, потім всмоктується в кров і виводиться швидко з організму. Тобто людина швидко п’яніє, але й швидко тверезіє. Якщо шлунок повний, алкоголь буде присутній у ньому, поки їжа не перетравиться. Людина не п’яніє швидко, але хмільний стан триває при цьому довше.
  • Вік. Кількість ферментів, що виробляються печінкою і беруть активну участь у переробці алкоголю, з віком зменшується. Таким чином, процес виведення алкоголю відбувається повільніше.
  • Вага. У огрядних людей алкоголь виводиться з організму швидше, ніж у людей худорлявої статури.
  • Стать. У жінок швидкість переробки алкоголю становить 0.08-0.09 проміле на годину, тоді як у чоловіків - 0.1-0.15 проміле.
  • Індивідуальні особливості організму.
  • Фізичний стан (зокрема стан печінки).
  • Вид і кількість спожитого спиртного напою. Алкогольні газовані напої та напої міцністю 40 градусів і більше всмоктуються швидше.
  • Температура навколишнього середовища. Алкоголь переробляється в холоді швидше.
  • Наявність закуски (кількість і якість їжі);
  • Психоемоційний стан. У разі нервового напруження і стресу алкоголь непередбачувано впливає на людину.

Таблиця виведення алкоголю

Визначити, за скільки вивітрюється алкоголь із людського організму, допоможе таблиця з даними про виведення алкоголю. Розрахунки зроблені з урахуванням ваги людини та виду напою.

Найменування напою/вага, кгПонад 100908070до 60
Горілка 100 г3 год. 30 м.3 год. 50 м.4 год. 20 м.4 год. 55 м.5 год. 50 м.
Коньяк 100 г3 год. 40 м.4 год. 5 м.4 год. 35 м.5 годин6 годин
Джин 100 г4 год. 5 м.4 год. 30 м.5 год. 10 м.5 год. 50 м.6 год. 50 м.
Віскі 100 г3 год. 45 м.4 год. 10 м.4 год. 40 м.5 год. 21 м.6 год. 15 м.
Вермут 16% 100 г1 год. 25 м.1 год. 35 м.1 год. 45 м.2 години2 год. 21 м.
Лікер 100 г2 год. 35 м.2 год. 56 м.3 год. 16 м.3 год. 45 м.4 год. 30 м.
Шампанське 100 г1 година1 год. 5 м.1 год. 10 м.1 год. 20 хв.1 год. 35 м.
Настоянка 23% 100 г2 год. 5 м.2 год. 21 м.2 год. 35 мн.3 години3 год. 30 м.
Пиво 100 г15 хвилин20 хвилин25 хвилин30 хвилин36 хвилин
Вино столове 100 г1 година1 год. 5 хв.1 год. 10 м.1 год. 21 м.1 год. 35 м.
Пиво міцне 100 г21 хвилин25 хвилин25 хвилин40 хвилин50 хвилин

Однак слід зазначити, що, хоча дані таблиці ґрунтуються на результатах відповідних досліджень, у ній подано лише приблизні розрахунки виведення етанолу.

Крім того, сідати за кермо автомобіля доти, доки речовина повністю не вивітрилася з організму, лікарі настійно не рекомендують.

Водій повинен знати

Встановити рівень алкоголю в організмі людини можна за допомогою проб, узятих двома способами - аналіз крові та аналіз повітря, що видихається. Наявність даних одного з показників дає змогу розрахувати інший, проте визначення за кров’ю здійснюється медпрацівниками і дає точніші результати.

Одиницями вимірювання алкоголю в організмі є грам на літр, міліграм на літр, проміле і проміле BAC. У співробітників МВС, які використовують алкометри або алкотестери - дихальні аналізатори алкоголю, одиницею виміру є кількість парів алкоголю в одиниці об’єму повітря: Мг/л - міліграм на літр, Мкг/л - мікрограм на літр, Мкг/100мл - мікрограм алкоголю в 100 мілілітрах повітря, що видихається.

Водитель должен знать

Нагадаємо! Керування транспортним засобом за наявності абсолютного етилового спирту в організмі допускається, якщо його концентрація, як зазначається в примітці до статті 12.8, прописаної в Кодексі про адміністративні правопорушення, не перевищує: “можливу сумарну похибку вимірювань, а саме 0,16 міліграма на один літр повітря, що видихається”. При співвідношенні 1:2200, виходить, що 0,16 мг/л у видихуваному повітрі = 0,352 г/л у крові, що відомо в народі як “0,3 проміле”.

Водії повинні мати на увазі той факт, що прилад МВС досліджує не кров, а повітря, що видихається! Це не одне й те саме. Буває, що спирт виявляється в повітрі, але відсутній у крові. Так, наприклад, якщо потримати горілку в роті й виплюнути, алкоголь у повітрі, що видихається, буде присутній ще 20 хвилин. Під час вживання спиртовмісних ліків (валеріанки, корвалолу) алкотестер зафіксує наявність алкоголю в повітрі, що видихається, водночас у крові речовина буде відсутня, тому що спирт окислюється в шлунку і не потрапляє в кров.

І пам’ятайте! Допустимі 0,2-0,3 проміле передбачені законом не для того, щоб людина могла сідати за кермо напідпитку, а на випадок похибки приладу і помилок, пов’язаних із метаболізмом у людей з дуже високим рівнем ендогенного (природного) алкоголю. Крім того, існують продукти, що не містять спиртного, але при цьому змінюють кількість проміле в організмі в процесі розщеплення. “Класичні” приклади таких продуктів - кефір або квас.

Кожен водій, будучи обізнаним щодо того, через скільки часу вивітрюється алкоголь, зможе правильно спланувати своє дозвілля, щоб заходи з вживанням міцних напоїв (у прийнятних дозах) не завадило б йому взятися за керування автомобілем і робити це на законних підставах.

На замітку матерям-годувальницям

Після прийому алкоголю в грудне молоко потрапляє лише 10% спирту, які починають активно засвоюватися. Спиртне після ситної вечері потрапляє в молоко матері через 30 - 40 хвилин після вживання. Таким чином, протягом 20 хвилин молоко абсолютно нормальне, і можна сміливо годувати свого малюка.

На заметку кормящим матерям

Випивши алкогольний напій, не варто братися за зціджування молока. Концентрація алкоголю від цього в ньому не знизиться. Щоб вивести його з грудного молока, потрібно, перш за все, вивести етанол із крові. З цим завданням добре справляється активоване вугілля або будь-який інший народний засіб.

Скільки ж алкоголь тримається в молоці? Щойно дію спирту було нейтралізовано, концентрація його в молоці знижується. Як правило, цей процес триває протягом 2-х годин після всмоктування. Звідси випливає, що через 3 години після прийому алкоголю ви також можете без побоювань погодувати дитину. Такий варіант можливий лише в разі вживання 1 склянки неміцного пива або 150 мл вина.

  • Кожна мати повинна враховувати вік дитини. Малюки віком до 3-х місяців найбільш чутливі до всього, що надходить до материнського організму.
  • Врахуйте: вага має важливе значення: що меншу вагу має жінка, яка годує дитину, то повільніше переробляється і вивітрюється алкоголь із крові (зокрема й із грудного молока).
  • Пам’ятайте, від міцності напою залежить час виведення етанолу з організму: чим міцніший напій, тим довше виводиться етанол.
  • Годуйте дитину одразу після вживання алкоголю або вже через 3-5 годин.