Ацикловір та алкоголь – сумісність та наслідки

Чи можна пити препарат ацикловір та алкоголь разом та які це несе наслідки для організму. Коли після прийому ацикловіру можна пити спиртне

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Ацикловір та алкоголь – сумісність та наслідки

Ацикловір та алкоголь – що потрібно знати?

Ацикловір - перевірений і надійний препарат, який успішно допомагає пригнічувати прояви вірусу герпесу. Він вимагає курсового прийому, тому хворі часто цікавляться, чи сумісні ацикловір і алкоголь. У цій статті ви дізнаєтеся, чи можна поєднувати Ацикловір і алкоголь.

Ацикловір - опис

Ацикловір - це противірусний засіб, який особливо ефективний проти вірусу герпесу. Препарат успішно застосовується в лікуванні простого герпесу, оперізувального лишаю і навіть вітряної віспи. Ліки також активні щодо вірусу Епштейна-Барр і цитомегаловірусу. Ацикловір виявляє такі терапевтичні ефекти:

  • Попереджає появу нових висипань,
  • Прискорює загоєння висипу,
  • Знижує ймовірність появи ускладнень у вигляді ураження внутрішніх органів,
  • Зменшує біль при оперізувальному герпесі.

Ацикловір випускається в різних лікарських формах. Найпопулярніша форма випуску - мазь, призначена для місцевого лікування проявів герпесу. Для системного лікування герпетичної інфекції приймають Ацикловір у таблетках або у вигляді розчину для внутрішньовенних ін’єкцій.

Сумісність з алкоголем

Вживання алкоголю під час лікування Ацикловіром вкрай небажане і небезпечне. У найскладніших випадках можливі ураження печінки та отруєння різної тяжкості. Річ у тім, що під час одночасного вживання продукти і алкоголю, і ліків накопичуються в крові, бо печінка метаболізує їх за допомогою одних і тих самих ферментів.

Таблетки Ацикловіру та алкоголь не сумісні. Згідно з проведеними дослідженнями, під час спроби одночасного вживання ліків та алкоголю у пацієнтів виникає сонливість, млявість, загальмованість свідомості. Ці симптоми небезпечні для людей, чия повсякденна діяльність вимагає особливої концентрації та координації, а також для автомобілістів.

Оскільки вірус герпесу активізується і проявляється в періоди ослаблення імунітету (застудні захворювання, стреси тощо), одночасне вживання алкоголю значно погіршує ситуацію.

Знижуючи імунну реакцію, етанол збільшує загальну тривалість перебігу хвороби. Алкоголь послаблює організм, заважає Ацикловіру боротися з розмноженням вірусів герпесу.

Вплив

Чи можна “Ацикловір” з алкоголем змішувати. Для відповіді на питання потрібно розглянути, як діють на організм спиртні напої. Якщо “Ацикловір” допомагає справлятися з хворобами, то їх, навпаки, посилює алкоголь. Він убиває хвороботворні бактерії. Але одночасно так само діє і на позитивні мікроорганізми.

У результаті алкоголь сильно послаблює дію багатьох лікарських препаратів. Спиртне нерідко спричиняє перенапруження нервової системи. А це загрожує посиленням хвороби. Зокрема, за герпесу можуть посилитися висипання або початися більш негативні прояви. Тому алкоголь під час прийому “Ацикловіру” не тільки блокує вплив препарату, а й ще більше ускладнює хворобу.

Вплив

Кожен організм суто індивідуальний. Тому вплив на нього спиртних напоїв може спричинити різні наслідки. Згідно з даними клінічних випробувань, якщо вживаються одночасно “Ацикловір” і алкоголь, то нічого страшного не відбувається, і тому протипоказань немає. Але тим не менш медики та фармацевти радять утримуватися від спиртного під час лікування.

Правила вживання

Ацикловір не рекомендується приймати в стані алкогольного сп’яніння або в період похмільного синдрому. В іншому разі на хворого чекає сильна інтоксикація етиловим спиртом.

Лише із закінченням лікування можна дозволити собі алкоголь. Період напіввиведення лікарського засобу становить 3 години. Тому від спиртного краще утриматися мінімум добу після останнього прийому медикаменту.

Правила вживання

У тому разі, якщо хворому належить почати терапію після минулого бурхливого застілля, інтервал між Ацикловіром і спиртовмісним напоєм має становити 2-3 доби. Цього часу буде достатньо для виведення етанолу.

Навантаження на печінку

Одночасний прийом ліків і спиртного змушує печінку працювати в посиленому режимі, оскільки їй у такому разі потрібно переробити і етиловий спирт, і препарат. Особливо це стосується людей, які зловживають алкоголем тривалий час, адже їхня печінка ослаблена.

У разі хронічного алкоголізму лікар може віддати перевагу іншим лікам або знизити дозування Ацикловіру.

Виведення препарату з організму займає близько 3-4 годин. Це час, необхідний на розпад діючої речовини в печінці та її утилізацію із сечею. Тому вживати після Ацикловіру алкоголь щонайменше протягом цього часу також небажано.

Навантаження на печінку

Більшість хворих нормально переносить вживання невеликої кількості алкоголю в період лікування Ацикловіром. Але в окремих випадках таке поєднання, особливо якщо дозування ліків і спиртного високі, може спровокувати алергічну реакцію.

Вона проявляється набряком, утрудненим диханням, висипом, свербежем або набряком шкіри та слизових.

Нервова система

Якщо поєднувати алкоголь з Ацикловіром, то у людини нерідко розвивається сповільнена реакція і сонливість. Це пов’язано з переважанням процесів гальмування над збудженням у нервовій системі. Пацієнтам, чия діяльність потребує уваги або точної координації рухів, не варто вживати Ацикловір разом із пивом або іншими алкогольними напоями.

Розумний підхід

Незважаючи на відсутність заборон алкоголю в анотації до Ацикловіру, фармацевти рекомендують утримуватися від прийому спиртного на період лікування. Те ж саме стосується Валвіру та інших медикаментів, що містять імуномодулятор. Зрозуміло, не йдеться про тотальні запої. Якщо вжити келих вина або кухоль пива, то негативної реакції з боку організму, найімовірніше, не буде. Головне, не переборщити з дозою і частотою прийому.

Розумний підхід

Але, беручи до уваги вірусну природу герпесу та в поєднанні з хімічною складовою лікарського препарату, дією алкогольних напоїв можна погіршити симптоматику захворювання, збільшити побічну дію і знизити терапевтичний ефект від лікування.

Головною причиною відмови від алкоголю на період лікування є загострення герпесу на тлі ослаблення імунітету.

Не Ацикловір має протипоказання до прийому алкоголю, а хвороби, які ним лікують. А отже, перевіряти на сумісність Валвір (Ацикловір) зі спиртними напоями неприпустимо.