Безалкогольне пиво за кермом - майже без градуса
Безалкогольне пиво багатьом видається чи не єдиною альтернативою “нормальній” випивці в разі, коли відразу після застілля потрібно сідати за кермо. Але, як ми з’ясували, не все так просто і безпечно в цьому питанні. Давайте з’ясуємо, чи можна пити безалкогольне пиво за кермом?
Безалкогольне пиво - що це
Як не крути, але в багатьох країнах світу, веселощі у людей міцно асоціюються з алкоголем. Складно собі уявити галасливу компанію людей, які радісно попивають морквяний сік. Зустрічаються й такі, не посперечаєшся: так саме морквяний сік є офіційним напоєм спільноти гравців у комп’ютерні ігри, які називають себе “Каченята”.
Але все ж в абсолютній більшості випадків святкування передбачає вживання алкоголю. І в цьому випадку людина за кермом зазвичай почувається некомфортно. Якщо всі навколо п’ють міцні напої, а ти глушиш одну чашку кави за іншою, волею-неволею, почуваєшся білою вороною. У цьому випадку значно приємніше пити бодай безалкогольне пиво, тим самим, не виділяючись і не викликаючи насмішок товаришів.
Якщо ви опинилися в подібній ситуації, то пляшечку такого напою цілком можна собі дозволити, а от випивати дві чи три порції такого напою вже краще остерігатися.
Особливості пива
Існує думка, що безалкогольне пиво являє собою “газовану воду”, яка завдяки смаковим добавкам набуває схожості зі справжнім пивом. Виходить, що спирт у такому напої відсутній і тому його можна сміливо вживати кожному водієві - пиволюбу.
Насправді така позиція - результат певної необізнаності, бо більшість сортів безалкогольного пива від самого початку виробляють за традиційною технологією, і єдина відмінність полягає в тому, що на завершальній стадії процесу з нього видаляють спирт у той чи інший спосіб. Однак жодні сучасні технології не дають змоги повністю позбутися алкогольної складової зі звичайного пива, тому навіть у безалкогольному пиві спирт деякою мірою присутній. Цю обставину обов’язково потрібно враховувати, розбираючись у питанні про те, чи можна пити безалкогольне пиво за кермом.
При цьому існує низка певних сортів безалкогольного пива, які виробляють відповідно до спеціальної рецептури, що виключає присутність етилового спирту в принципі. Вживання будь-яких обсягів подібного пива повністю виключає будь-яку можливу концентрацію алкоголю в організмі, пов’язану з ним.
Ефект плацебо
Але все не так однозначно, є й інші чинники, які необхідно враховувати. Смак у обох видів пива однаковий, та й сам процес розпивання нічим не відрізняється від вживання будь-якого спиртного напою. Усе це створює характерну атмосферу, що впливає на людей, які п’ють спиртне. Багато хто після вживання подібного напою, що умовно не містить алкоголю, відзначає стан легкого збудження.
Тому випити безалкогольного пива і сп’яніти неважко. Крім психологічного ефекту самонавіювання, у людини нерідко відмічаються і фізіологічні ознаки сп’яніння. З’являються при цьому такі симптоми: порушення ясності свідомості, сплутаність мови, прискорення серцебиття, розширення зіниць, втрата контролю над ситуацією, почервоніння шкірних покривів.
Автомобілістові, який сів за кермо в подібному стані, неважко потрапити в неприємну ситуацію, коли зовнішні симптоми сп’яніння, що включають характерний запах і наявність вмісту в крові алкоголю, очевидні. Тому буде досить важко навести докази своєї тверезості, а отже, відповідь на запитання, чи можна сп’яніти від безалкогольного пива, позитивна. До того ж у водія, який вжив напій, не виключені уповільнення реакції та втрата уважності, через що може статися аварія.
Встановлені норми
Співробітникам патрульної служби не важко буде відчути алкогольне амбре. Якщо виникають підозри, може бути задіяний спеціальний прилад - “Алкотестер”.
Допустима норма алкоголю за кермом
Переносний пристрій оснащується чутливими індикаторами, які безвідмовно працюють і можуть з високою точністю показати, скільки саме в крові шофера проміле етанолу.
За законом, у 2019 році рівень етанолу:
у крові - 0,35‰;
у видихуваному повітрі - 0,16‰.
Якщо після проведення тесту реальний показник перевищив допустиму норму, шоферу загрожує не тільки чималий штраф за водіння у п’яному вигляді, а й позбавлення водійських прав.
Безалкогольне пиво за кермом
Багато хто, випивши безалкогольний напій, одразу ж спокійно вирушає в дорогу. Така поведінка загрожує наслідками. Під час проведених вченими експериментів з’ясувалося, що відразу після вживання алкогольного напою показання алкотестера будуть позитивними, оскільки пари алкоголю в порожнині рота ще присутні. Але якщо вимірювання провести через кілька хвилин, то прилад зупиниться на нульовій позначці.
Скільки можна випити
Нині тестери дуже чутливі та “розумні”. Вони вміють визначати всі хитрощі людей, яких перевіряють. Тож краще не пробуйте вдихнути повітря або подути занадто слабо. Зреагувати прилад може навіть на незначну кількість алкоголю в організмі. Але, якщо значення не перевищить 0,16 проміле, нема про що турбуватися - адже для наявності спирту в крові зовсім не обов’язково вживати безалкогольне пиво або вино, а тим паче алкогольні напої.
Навіть у повністю тверезої людини в організмі може бути кілька міліграмів спирту. Це пояснюється діяльністю самого організму та його мікрофлори або вживанням таких продуктів, як кефір, квас, йогурт, шоколадні цукерки, цитрусові та навіть бутерброди з ковбасою і чорним хлібом.
Якщо вам все ж цікаво, скільки безалкогольного пива можна випити за кермом, щоб не боятися алкотестера, відповімо, виходячи з розрахунків алкогольності. Як ми вже знаємо, на літр продукту припадає близько 0,2 проміле, а це означає, що до досягнення дозволеної межі потрібно випити 0,8 літра пива. Звісно, це лише в теорії, на ділі в кожного організму різна схильність до алкоголю і засвоюється він по-різному. Тож відповідь МВС на це делікатне питання однозначна - не пити взагалі.
Час на вивітрювання
Британські вчені ставили експеримент зі студентами, які пили безалкогольне пиво і дихали в трубочку. Результати були такі, що навіть той незначний алкоголь, який міститься в одній банці безалкогольного пива, повністю вивітрюється через 15 хвилин.
Іншими словами, поки ви не поспішаючи п’єте другу банку пива, алкоголь від першої вже вивітрюється. Звісно, якщо випити одразу багато, то ефект від кожної наступної порції накладатиметься на ефект від попередньої, але в реальному житті, якщо немає мети напитися, людина п’є поступово впродовж 2-3 годин, і цього часу достатньо, щоб рівень алкоголю в крові та в повітрі, яке видихають, не піднімався вище за норму.
З усього цього випливає висновок, що реклама не бреше - пити безалкогольне пиво за кермом дійсно можна!
Як пити пиво і їздити за кермом
Якщо ви вирішили випити безалкогольне пиво перед тим, як сісти за кермо, враховуйте кілька моментів:
Керувати машиною можна тільки через 10 хвилин (краще - 30) після вживання останньої пляшки.
Що більше випито пива, то довший період очікування.
Перекусіть або пожуйте жуйку, щоб у інспектора МВС не виникло сумнівів у вашій тверезості.
Якщо після вживання пива ви відчули навіть легке сп’яніння, не сідайте за кермо!
Завдяки деяким експериментам вдалося з’ясувати, що навіть безалкогольне пиво призводить до легкого сп’яніння у багатьох людей. Пов’язано це з психологічним настроєм.
І ще один важливий момент - якщо вас зупинив інспектор і проситиме пройти огляд на предмет сп’яніння, не відмовляйтеся і не розповідайте про те, що нещодавно випили. За позитивного результату алкотестера наполягайте на медичному огляді. Так ви виграєте час, протягом якого залишки алкоголю повністю виведуться з організму.