Ібупрофен та алкоголь – сумісність та наслідки

Чи можна пити препарат ібупрофен та алкоголь разом та які це несе наслідки для організму. Коли після прийому ібупрофену можна пити спиртне

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Ібупрофен та алкоголь – сумісність та наслідки

Ібупрофен та алкоголь – краще потерпіти

Вживання лікарських препаратів з алкоголем - це завжди певний ризик. Ніхто не може гарантувати, що такий експеримент буде безпечним. Що робити, якщо вже випив, і, наприклад, сильно розболівся зуб, чи можна в такій ситуації випити ібупрофен та алкоголь і багато іншого, ми розглянемо в статті нижче.

Ібупрофен - опис

Згідно з міжнародною класифікацією, Ібупрофен є нестероїдним препаратом синтетичного походження, здатним чинити на людський організм знеболювальну, протизапальну, жарознижувальну дію.

Засіб діє на основі однойменної активної речовини, ефективної в цілеспрямованій атаці на болі запального характеру, на віруси, що сприяють підвищенню температури тіла, на склеювання тромбоцитів, на проблеми з мікроциркуляцією крові. Єдине, з чим цей препарат найширшого спектра дії не здатний впоратися, це з одночасним прийомом алкоголю.

Застосування

Ібупрофен - синтетичний препарат, що чинить знеболювальну, жарознижувальну та протизапальну дію.

Применение

Однойменна активна речовина у складі препарату діє ефективно і цілеспрямовано в разі:

  • болях запального характеру;
  • вірусів, що сприяють підвищенню температури;
  • проблеми з мікроциркуляцією крові.

Але з одночасним прийомом алкогольних напоїв препарат впоратися нездатний.

Через знеболювальний ефект ібупрофен призначають для лікування низки захворювань і хворобливих станів:

  • м’язовий, головний, зубний, вушний біль від малої до середньої інтенсивності;
  • болісні менструації у жінок;
  • запалення суглобової та кісткової тканин із больовими відчуттями;
  • запальний процес придатків, горла і пазух;
  • міалгія, артрит, радикуліт, мігрень;
  • хворобливі стани в разі онкологічних захворювань;
  • підвищена температура тіла, лихоманка різного походження.

Сумісність з алкоголем

Багато хто чув, що поєднання медпрепаратів і спиртних напоїв може бути шкідливим для здоров’я. Ібупрофен і алкоголь, прийняті разом, це вже не просто шкідливе, а небезпечне поєднання. Відповідь на запитання, чому лікарі нікому не радять перевіряти на сумісність названі речовини, давно дали біохіміки.

Совместимость с алкоголем

Ібупрофен і алкоголь містять у собі ксенобіотики. Користь цих речовин полягає в тому, що вони прискорюють деякі біохімічні реакції, що протікають у людському організмі. У тому числі прискорюють вплив лікарських препаратів. Але при цьому дуже важливо, щоб концентрація ксенобіотиків в організмі не перевищувала певні норми. Тільки в такому разі ліки зможуть, з одного боку, швидко подіяти, а з іншого - не виходити з організму завчасно.

Після одночасного вживання алкоголю та Ібупрофену в організмі різко підвищується концентрація ксенобіотиків. Через це в кілька разів прискорюються метаболічні процеси, а ефективність ліків знижується. У такому разі Ібупрофен не дає належного знеболювального ефекту (найбільш марний у разі зубного болю) і не знижує температуру тіла. Але це ще найбезпечніша побічна властивість, яка може виникнути, якщо змішувати таблетки Ібупрофену і міцні напої.

Наслідки

Але медична практика свідчить про те, що передбачити конкретні наслідки поєднання алкоголю і такого лікарського препарату, як ібупрофен, практично неможливо. Адже кожен організм має свої особливості і зреагувати, відповідно, також може по-різному.

Але все ж найчастіше така надзвичайно висока чутливість ібупрофену до процесів мікросомального окислення, як ще часто називають процес метаболізму ксенобіотиків, призводить до нейтралізації його дії. У підсумку або дозу необхідно збільшувати (що не завжди актуально і безпечно), або приймати препарат через добу. Але тоді, як правило, це може виявитися вже зовсім недоречним.

Последствия

Крім такого нешкідливого наслідку сумісності алкоголю та ібупрофену, як значне зниження його активності, це поєднання може дати і побічні ефекти на окремі системи та органи людини.

І це зовсім не рідкість, особливо тоді, коли організм людини вже пристосувався часто вживати алкоголь. Розглянемо ці побічні ефекти детальніше:

  1. Детоксикація печінки. Це найнебезпечніший наслідок. Детоксикація проявляється в тому, що печінка поступово починає втрачати свою природну здатність знезаражувати і виводити з організму продукти розпаду токсичних речовин. У підсумку вони виводяться не повністю, залишаючись у кишечнику та печінці й поступово отруюючи собою весь організм.
  2. Ураження виразкою чи ерозією стінок шлунка, товстого чи тонкого кишківника. Особливо це стосується людей, які мають звичку часто вживати і алкоголь, і знеболювальний засіб. Причому ризик розвитку виразки та ерозії в кілька разів підвищується, якщо людина вживає все це натщесерце.
  3. І ще одна група побічних ефектів, які не є особливо небезпечними, але все ж таки доволі неприємними для людини. Сюди можна віднести підвищену сонливість або збудливість, нудоту, блювоту, запаморочення. Часто це проявляється епізодично і швидко минає. Але все ж має місце проявлятися.

Отже, основні наслідки поєднання алкогольних напоїв з ібупрофеном розглянуті. Механізм впливу препарату на організм людини зрозумілий.

Коли можна пити

Отже, вживання алкоголю з ібупрофеном небажане. Якщо стан дозволяє потерпіти, то краще протверезіти і потім вже випити ібупрофен. На період виведення алкоголю з організму впливає багато чинників: міцність напою, кількість випитого, стать і вага тіла. Так, наприклад, випиті сто грамів горілки “вивітряться” з організму приблизно за п’ять-шість годин.

Когда можно пить

Бувають і протилежні ситуації. Людина випила ібупрофен, а потім пішла на якесь застілля. У такому разі потрібно пам’ятати, що період напіввиведення ібупрофену становить дві-три години. За цей проміжок концентрація ліків у крові зменшиться вдвічі. Концентрація медикаменту знижується до мінімальної через вісім-дев’ять годин. Тому між вживанням ібупрофену та спиртного має пройти щонайменше вісім годин. Повністю ібупрофен виводиться з організму за 24 години. Ідеальний варіант - дочекатися повного виведення медикаменту, і вже потім пити алкоголь.

Рекомендації щодо прийому

Етанол сам по собі токсичний для організму. Особливо це стосується випадків його передозування. Знеболювальне здатне збільшити токсичний вплив спиртного, якщо поєднати їх вживання.

Рекомендации по приему

Якщо виникає ситуація, коли не можна обійтися без Ібупрофену, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

  • почекати хоча б 6-8 годин після прийому алкоголю;
  • не розпивати спиртне на голодний шлунок;
  • пити більше рідини, щоб швидше вивести токсини з організму;
  • утриматися від виконання справ, які вимагають уваги та концентрації;
  • намагатися вживати алкоголь тільки в малих дозах.

Але якщо лікар призначив тривалий курс прийому Ібупрофену, в цей період краще зовсім утриматися від високоградусних напоїв. Ознайомитися з тим, як впливає алкоголь на організм, ви можете тут.

У разі гепатиту, виразки шлунка, ерозії стравоходу, патології нирок у хронічній стадії достатньо один раз поєднати ібупрофен і алкоголь, щоб завдати шкоди здоров’ю та погіршити перебіг хвороби.