Колме – препарат для лікування алкоголізму
Лікарський препарат для лікування алкоголізму. Викликає відразу до алкоголю на рівні рефлексів завдяки блокуванню дії ферменту, що відповідає за окислення алкоголю. Препарат починає діяти протягом години і зберігає ефект до 12 годин. Зазвичай пацієнти, які проходять курс лікування Колме і вживають алкоголь, одночасно починають задихатися, відчувають нудоту, почервоніння у верхній частині тіла, тахікардію.
Колме - опис препарату
Звичайнісінька здорова людина з якої-небудь причини поступово може сильно прив’язатися до спиртного. Нове захоплення так затягує, що подальшого життя без алкоголю вона вже й не бачить.
Алкогольна залежність - надзвичайно серйозне захворювання, головна складність у лікуванні якого - складність запобігання рецидивам, тобто повернення до зловживання спиртними напоями після завершення курсу терапії.
Новий ефективний профілактичний засіб “Колме” - це засіб, який вам допоможе. Застосовується як препарат для лікування алкоголізму.
Механізм дії
Основна активна речовина в складі препарату - ціанамід. Дія ціанаміду спрямована на збільшення концентрації токсичних продукти розпаду алкогольних речовин алкоголю в організмі людини. Стан людини погіршується і вживання навіть незначної дози алкоголю та спиртовмісної продукції після прийому Колме викликає таку неприємну симптоматику: приплив крові до обличчя, прискорене серцебиття, нудота, задишка. Ці симптоми є чинниками, що спонукають алкоголіка кинути згубну звичку. До смаку і запаху спиртовмісних напоїв формується почуття відрази на рівні умовного рефлексу.
Той, хто утримується від вживання алкоголю, під час вживання крапель Колме почувається цілком здоровою людиною і впродовж певного часу повністю позбавляється шкідливої звички. Ціанамід не чинить гіпотензивного ефекту, що вигідно відрізняє його від інших препаратів тієї ж дії.
Вплив активного компонента на спиртовмісні продукти проявляється через 45-60 хвилин і триває протягом 12 годин, після закінчення доби повністю виводиться з організму, і дія ліків припиняється.
Показання
Краплі можуть застосовуватися тільки після ретельного вивчення стану здоров’я пацієнта. При призначенні лікарського засобу хворого обов’язково попереджають про можливі наслідки його прийому.
Колме використовується для лікування вже наявної хронічної алкогольної залежності та для профілактики розвитку її рецидивів.
Протипоказання
Абсолютними протипоказаннями до призначення Колме є захворювання нирок, що супроводжуються порушенням їхньої видільної функції, тяжкі патології дихальної системи, дисфункція печінки, серцево-судинні захворювання в стадії декомпенсації, вагітність, лактація, непереносимість компонентів препарату.
Краплі Колме призначаються з великою обережністю хворим, які страждають на епілепсію, судомний синдром, цукровий діабет, гіпертиреоз, захворювання нирок і серцево-судинної системи.
Слід уникати спільного прийому інгібіторів альдегіддегідрогенази та Колме, оскільки це сприяє посиленню реакції на вживання алкоголю.
Побічні ефекти
Ліки непогано переносяться пацієнтами, які утримуються від вживання алкоголю в період терапії. Іноді відзначається невеликий шум у вухах, сонливість, втома, алергічні реакції у вигляді висипань.
Реагування на прийом алкоголю залежить від дози випитого - зазвичай це болі в грудині, падає зір, утруднення дихання, нудота, “стукіт” у голові.
Колме - інструкція із застосування
Препарат призначає лікар після проведення комплексної діагностики. Заздалегідь пацієнт має бути попереджений про можливі ускладнення під час одночасного прийому ліків і спиртного.
Краплі необхідно приймати два рази на добу в кількості від дванадцяти до двадцяти штук. Інтервал між прийомами має становити не менше дванадцяти годин. Кількість крапель лікар призначає в кожному конкретному випадку залежно від індивідуальних особливостей організму пацієнта.
Для того, щоб дозування було правильним, передбачено флакон із дозатором, у який переливають препарат після того, як буде розкрито ампулу. Краплі необхідно вживати з рідиною (вода, чай, сік), яка має бути не гарячою.
“Колме” рекомендується приймати безперервно тривалий час, курс лікування може становити кілька місяців. Також ліки можна вживати в разі термінової профілактики рецидиву, а також у разі патологічного потягу пацієнта до спиртних напоїв.
Більшість препаратів проти алкоголізму у своєму складі мають дисульфірам, який набагато токсичніший, ніж ціанамід, що входить до складу цих ліків.
“Колме”, до того ж, починає діяти в організмі набагато швидше, ніж його аналоги. У разі “зриву” пацієнта після закінчення лікування необхідно вже наступного дня прийняти ліки, у такий спосіб можна уникнути розвитку рецидиву.
Додаткові інструкції
Прийом препарату призначається тільки лікарем, який веде спостереження за хворим, і при отриманні згоди пацієнта, який попереджений про можливі наслідки.
Необхідно обережно приймати лікарські форми, які містять спирт, а також харчові продукти з його вмістом, оскільки можлива реакція організму на етанол.
Лікування препаратом Колме можна починати після 12 годин з моменту останнього прийому алкоголю.
Особливо обережно призначають цей препарат у випадках, коли одночасне застосування Колме і алкоголю може загрожувати життю пацієнта. До такої групи належать хворі з цукровим діабетом, епілепсією, важкою формою гіпертиреозу, захворюваннями нирок і серцево-судинної системи.
Тривалість прийому залежить від ступеня тяжкості захворювання. Однак при досить тривалому застосуванні рекомендується профілактичний огляд у ендокринолога, який проводиться кожні 6 місяців.