Коньяк – підвищує чи знижує тиск цей напій?

Коньяк – підвищує чи знижує тиск цей напій? Як вживання коньяку впливає організм людини. Чи несе коньяк користь, чи шкода

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Коньяк – підвищує чи знижує тиск цей напій?

Користь коньяку для нормалізації тиску

Купуючи до свята пляшку хорошого коньяку, люди часто думають про нього не тільки як про алкогольний напій, а й ще почасти як про лікарський засіб. У народі вважають, що коньяк розширює судини, тим самим знижуючи тиск. Чи справді така чудодійна сила коньяку? Чи це просто міф, своєрідний привід випити? Коньяк підвищує чи знижує тиск? Давайте розбиратися.

Вплив коньяку на організм

Коньяк - це алкогольний напій, який суттєво впливає на артеріальний тиск. Але багато хто задається питанням, коньяк підвищує чи знижує тиск? Однозначної відповіді немає, оскільки все залежить від дозування і чутливості організму до алкогольних напоїв.

Коньяк є французьким напоєм, який виготовляють із певних сортів винограду. Натуральність походження пояснює деякі лікувальні властивості напою за умови його помірного споживання. Унікальний смак спиртного напою зумовлений умовами його приготування та витримки.

Справжній коньяк вистоюють не менше трьох років у натуральних дубових бочках. Але щоб досягти лікувального ефекту, необхідно знати, як пити коньяк у разі підвищеного тиску або, навпаки, зниженого, за яких недуг і патологій застосування алкоголю протипоказано. У нашій сьогоднішній статті ми поговоримо про те, як коньяк впливає на тиск, робить його високим або ж знижує. Питання досить складне, яке потребує докладного розгляду.

Користь коньяку

Коньяк, приготований відповідно до усталених традицій, вирізняється наявністю дубильних компонентів, танінів та інших речовин, що перейшли в спирт із дубових бочок. До того ж важливо враховувати, що спирт виробляється з певних сортів винограду.

У разі вживання маленьких доз вплив алкоголю в цьому разі буде скоріше позитивний, ніж негативний. При цьому розширюються судини через розслаблення тонусу, тиск знижується, стихає легкий головний біль, людині легше заспокоїти нервову систему після емоційного робочого дня.

Замітка. Під час купівлі коньяку не варто спокушатися дешевою ціною. Справжні напої мають досить відчутний для гаманця цінник, і тільки в цьому випадку можна говорити про корисні властивості напою. Під час купівлі недорогих аналогів, наприклад, із супермаркету в напої міститимуться низькопробні сорти спирту, консерванти, ароматизатори та інші неприродні добавки для надання алкоголю певного смаку і збільшення терміну зберігання.

Якщо розглядати низку міцних алкогольних напоїв з погляду терапевтичного ефекту за помірного вживання (до 50 мг), то коньяк вигідно відрізняється від іншої продукції такими позитивними якостями:

  • короткочасне зниження тиску;
  • слабкий профілактичний ефект від атеросклерозу;
  • незначне зміцнення судин;
  • поліпшення настрою, боротьба зі стресом і заспокоєння нервової системи після перезбудження;
  • підвищення больового порогу.

Проте слід чітко розуміти, що межа між вживанням алкоголю з терапевтичною метою та алкогольною залежністю більш тонка, ніж здається. У разі зловживання спиртними напоями або частим розпиванням коньяку в дозах, що перевищують 50-100 мл організму, завдається шкода.

Етанол негативно впливає на травну систему, пригнічує роботу ЦНС, провокує розвиток серцево-судинних патологій. У разі тривалого прийому в людини розвивається патологічна залежність, причому як на фізичному, так і на патологічному рівні. У цьому разі позбуватися шкідливої звички досить складно і, найімовірніше, знадобиться допомога психолога.

Коньяк і тиск

Насамперед слід знати, який же нормальний тиск. Нормою вважаються показники від 120/85 до 139/89 мм рт. ст. Усе, що вище і нижче за цей поріг, буде підвищеним або зниженим, відповідно гіпертонією і гіпотонією.

Якщо детальніше розглянути дію напою, то безпечніше використовувати його під час лікування від гіпотонії. Однак за найсуворішого дотримання людиною допустимих норм споживання цілком можна отримати ефект зниження тиску.

Секретом подвійного впливу напою є вплив компонентів складу на органи і системи тіла. За рахунок наявності танінів і дубильних речовин алкоголь має знижувальний ефект. У чітко визначених кількостях користь коньяку не заперечується навіть лікарями-кардіологами і застосовується для профілактики серцево-судинних захворювань.

У чітко визначених кількостях користь коньяку не заперечується навіть лікарями-кардіологами і застосовується для профілактики серцево-судинних захворювань.
Утім, офіційно про це заявляє невелика кількість фахівців, щоб не викликати алкогольного ажіотажу. Якщо ж перевищити певну норму, то це спричиняє збільшення серцевого ритму, що призводить до виштовхування величезних об’ємів крові, а відтак - підвищення тиску.

Приймання коньяку в лікувальних цілях

У чистому вигляді алкоголь може нашкодити людині, яка має проблеми з артеріальним тиском, проте лікувальні настоянки на коньяку показані і гіпотонікам, і гіпертонікам. Деякі рецепти народної медицини перевірені роками і засновані на тому, як коньяк впливає на тиск.

Коньяк и давление

Для зниження тиску

Оскільки коньяк і тиск тісно взаємопов’язані, на основі цього алкогольного напою готують низку засобів, за допомогою яких можна підвищити знизити тиск.

  • Рецепт 1. Продукт готується на основі 200 грам коньяку, який змішується з 0,5 кг перетертої калини і 0,5 кг натурального меду. Приймають засіб натщесерце по 1 ст. ложці 3 рази на день протягом 1 місяця.
  • Рецепт 2. Готується з 200 літрів алкоголю і перетертих стебел селери. Приймають засіб 3 тижні щодня по 1 ст. ложці 3 рази на день.
  • Рецепт 3. Готують із 4 ст. ложок плодів шипшини, які настоюють 2 тижні на 0,5 літрах спиртного. Приймають 10 днів по 1 ст. ложці 2-3 рази на день за 15 хвилин на день.

Для підвищення тиску

Знаючи про те, що коньяк піднімає тиск, гіпотоніки зазвичай не бояться його пити, як втім і будь-який алкоголь. Насправді, за низького тиску взагалі не рекомендується вживати цей напій, оскільки самопочуття може різко погіршитися. Відразу після першої чарки коньяк знижує тиск, пульс частішає, серце ледве справляється з потоком крові. Людина може відчути, як швидко б’ється серце, а також оніміння кінцівок, сильний головний біль.

Існує думка, що витриманий коньяк, завдяки високому вмісту танінів і кислот, благотворно впливає на серцево-судинну систему. Можливо, це так, але мало знайдеться людей, які мають можливість купувати такий напій для лікування.

У народі давно відомі рецепти з коньяком, у складі яких цей інгредієнт дійсно нормалізує тиск, якщо його потрібно підвищити:

  • Настоянка кориці: напередодні ввечері змішати 1 ч. л. кориці та 2 ст. л. коньяку. Вранці розділити суміш на три частини, вживати за півгодини до їди. Тиск почне підвищуватися, крім того, ця суміш сприяє зниженню цукру в крові.
  • Настоянка календули: 2 ст. л. сухих квіток календули залити 1 склянкою коньяку, настоювати 10 днів, вживати по 1 ст. л. 2-3 рази на день перед їдою. Курс становить 2 тижні, перевищувати його не рекомендується.
  • Настоянка шипшини: 4 ст. л. плодів шипшини та 500 мл коньяку змішати й настоювати в темному прохолодному місці 2 тижні. Приймати по 1 ч. л. 3 рази на день перед їдою. Настоянка універсальна: крім нормалізації тиску, вона допомагає очистити судини й підвищує імунітет завдяки високому вмісту в шипшині вітаміну С, засвоювати який повною мірою допомагають дубильні речовини, що містяться в коньяку.

Що потрібно обов’язково враховувати

Ознайомившись зі статтею вище, ми дізналися, коньяк підвищує або знижує тиск, а також ознайомилися з правилами його правильного застосування в лікувальних цілях, а саме для нормалізації тиску.

Давайте резюмуємо основні моменти, на які слід звернути свою увагу під час вживання коньяку в терапевтичних цілях:

  • Ніколи не варто приймати коньяк і препарати, що коригують тиск, одночасно. Якщо з якихось причин прийнято рішення збивати або підвищувати тиск за допомогою коньяку, краще проконсультуватися з лікарем і довіритися думці фахівця;
  • Часто за коньяк видають підфарбований розведений водою спирт, який окрім шкоди і сп’яніння нічого не принесе. Купуючи коньяк, слід бути напоготові, не віддаючи переваги напоям за низькою ціною в сумнівних місцях продажу;
  • Навіть мала доза спиртного, яку п’ють щодня, непомітно може призвести до звикання. Людина, яка пристрастилася до 50-100 г коньяку, виправдовуватиме пияцтво лікуванням;