Смертельна доза алкоголю – симптоми та стадії отруєння

Смертельна доза алкоголю – симптоми та стадії отруєння, підрахунок проміле. Скільки потрібно випити пива, або горілки для смерті

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Смертельна доза алкоголю – симптоми та стадії отруєння

Ігри зі смертю, або летальна доза алкоголю

Кожна людина знає, що в пляшці з алкоголем за будь-якою, навіть найкрасивішою етикеткою, ховається отрута. І що більша кількість випитого, то більше її надходить в організм. Коли її стає дуже багато, відбувається алкогольне отруєння. Воно протікає дуже важко, іноді з незворотними змінами у внутрішніх органах. Такі стани лікуються зазвичай у стаціонарі лікарень. Але іноді приймається смертельна доза алкоголю і навіть лікарі безсилі врятувати життя людини. Тоді настає смерть.

Смертельна доза алкоголю

При смертельному отруєнні алкоголем смерть настає в несвідомому стані від зупинки серця або зупинки дихання. Запідозрити смертельне передозування алкоголю можна в разі, якщо після вживання алкоголю несвідомий стан триває понад шість годин. Як правило, на таких термінах зробити вже нічого не можна.

Зверніть увагу, що випити смертельну дозу алкоголю практично неможливо без рясної закуски. Найчастіше до алкогольного передозування призводить занадто важка і рясна закуска за столом. Якщо людина закушує помірно і грамотно, і водночас п’є дуже багато - то до набору смертельної дози вона просто втрачає свідомість, і це рятує їй життя. Організм встигає зреагувати вчасно, коли ніщо не перешкоджає своєчасному засвоєнню і переробці алкоголю.

Рясна ж закуска накопичується в кишечнику разом із випитим алкоголем, алкоголь не встигає засвоюватися, і людині здається, що вона випила набагато менше, ніж насправді. Вона відчуває в собі сили пити ще. А коли випитий алкоголь нарешті засвоюється і надходить у кров, організм виявляється не в змозі впоратися з такою кількістю отруйних речовин.

Стадії сп’яніння

Існує кілька ступенів сп’яніння. Розраховуються вони залежно від статі, віку, ваги людини, а також кількості та міцності випитого алкоголю.

Стадии опьянения

Фахівці виділяють три стадії алкогольного сп’яніння:

  1. Легка. Складає 0,5 - 1,5 проміле алкоголю в крові. З’являється в перші кілька хвилин після вживання першої дози спиртного. За легкої стадії алкогольного сп’яніння з’являється відчуття тепла в усьому тілі, розслабленість м’язів. Настрій у людини піднесений, вона активна і весела. Комунікативні навички людини напідпитку підвищуються, вона спілкується легко, впевнено і з задоволенням. Іноді вона не контролює себе, проте загалом людині добре і комфортно.
  2. Середня. Характеризується наявністю 1,5 - 2,5 проміле в крові. Спостерігається ще більша активність. Спілкування відбувається вже не так приємно: мова одноманітна, невиразна і не відрізняється виразністю. Людині важко пересуватися через те, що координація рухів порушена. На зміну веселощам і радісному настрою приходять злість, агресія і пригніченість. Поведінка людини також вирізняється перезбудженістю, через що можуть статися навіть бійки. На цій стадії алкогольного сп’яніння можливі також провали в пам’яті.
  3. Важка. Вміст алкоголю в крові становить 2,5 - 3 проміле. Ця стадія характеризується відсутністю зв’язного мовлення, людина говорить незрозуміло і невиразно. Можлива також втрата свідомості. Важке алкогольне сп’яніння передбачає судоми, мимовільну дефекацію і багато іншого. Можлива повна втрата пам’яті.
  4. Смертельна. Вміст алкоголю в крові в кількості 5 і більше проміле веде до неминучої загибелі людини.

Підрахунок проміле

У 1930-х рр. шведський хімік Еріх Відмарк розробив таку формулу для визначення концентрації етанолу в крові. Вона досі вважається однією з найточніших.

С = A /m *r

A - маса випитого напою в грамах, m - маса тіла в кілограмах, а r - так званий коефіцієнт розподілу Відмарка. Для чоловіків він дорівнює 0,7, для жінок - 0,6. Візьмемо як приклад туристку, яка померла від 27 чарок горілки. Припустимо, об’єм однієї чарки - 50 мілілітрів.

Обсяг випитого алкоголю міцністю 40% - 1,350 мл. Вміст чистого етанолу - 1350 * 0,4 = 540 мл.

Подсчет промилле

Кількість етанолу в грамах - 540 * 0,79 г/см3 = 426,6 грамів (0,79 - щільність не розведеного етанолу).

Припустимо, що вага героїні - 65 кілограмів. Отже, від випитих 27 чарок концентрація етанолу становитиме: C = 426,6/65 * 0,6 = 10,9 проміле. Зазначимо, що це не кінцеве число - від нього потрібно відняти 10-30 відсотків, оскільки частина алкоголю не всмоктується в кров.

При середньому значенні всмоктуваності С = 10,9 -15% = 9,26.

Як бачите, це число істотно перевищує навіть смертельну норму. Нагадуємо, що це середньостатистичний розрахунок, і існують значні індивідуальні відмінності - для когось і половина “норми” може виявитися смертельною.

Симптоми отруєння

У багатьох ситуаціях при передозуванні алкоголем людину ще можна врятувати. Для того, щоб зробити це, потрібно знати ознаки отруєння спиртним.

Отже, алкогольна інтоксикація характеризується такими симптомами:

  • розширення зіниць;
  • почервоніння шкірних покривів;
  • погіршення координації рухів;
  • почастішання дихального ритму;
  • підвищення пульсу;
  • запаморочення;
  • нудота і блювотні позиви;
  • блідість шкіри;
  • втрата свідомості;
  • холодний піт;
  • мимовільне сечовипускання, дефекація, блювання (можуть відбуватися в стані непритомності);
  • сплутаність думок і неможливість висловити їх;
  • відсутність здатності втриматися на ногах.

Клінічна картина

Надлишок у крові алкоголю впливає на загальний стан організму. Під ударом опиняється печінка, на її долю випадає переробка близько 90% випитого спирту. У зоні ризику опиняється підшлункова залоза, серцево-судинна і центральна нервова системи. Варто відзначити і величезний психологічний стрес, який відчуває організм під час алкогольного сп’яніння. Надмірне захоплення спиртовмісними напоями тягне за собою проблеми зі шлунком, легенями та очима. У довгостроковій перспективі людина “саджатиме” собі органи, зводячи нанівець їхню продуктивність і функціональність.

Миттєва смерть від надмірного вживання алкоголю настає шляхом втрати свідомості з подальшою зупинкою серця або дихання. Передозування встановлюють, якщо людина перебуває без свідомості протягом 6-7 годин. На жаль, у цей момент будь-які спроби врятувати життя вважаються безнадійними.

Смертельна доза горілки

1 пляшка горілки об’ємом 0,5 л містить близько 200 мл, або 2,5 проміле етанолу. Смертельна доза алкоголю для людини в літрах дорівнює 1,5 л напою, випитого не більше ніж за 5 годин. Водночас якщо людина буде закушувати, збільшується ймовірність того, що в неї з’явиться нудота, яка дасть змогу вивести з організму зайвий алкоголь.

Смертельная доза водки

При сильному ступені сп’яніння людина втрачає свідомість. При рясній закусці цей механізм може спрацювати пізно. Але організм влаштований так, що смертельна доза горілки для людини не може бути засвоєна, тому що увімкнеться інший захисний процес: блювота.

Експерти вважають, що без негативних наслідків можна випивати 0,15 л горілки за місяць. Деякі зарубіжні фахівці відносять алкогольні напої до отрут і заявляють, що безпечного дозування спиртного не існує.

Смертельна доза пива

У слабоалкогольних напоях вміст етанолу набагато нижчий, ніж у горілці. Тому за короткий час людина не зможе випити таку кількість пива, яка призведе до смерті, через блювотний рефлекс.

Смертельна доза пива - 15-20 л напою за 2-3 години. Таку кількість рідини людина не зможе вжити за короткий час. Доза алкоголю, яка може призвести до смертельного результату, залежить від статі, маси тіла та міцності напою, що вживається.

Щоб уникнути хвороб, що призводять до смерті, чоловікам рекомендується вживати не більше 1,5 л пива на місяць. Для жінок дозволене дозування в 2 рази менше - 0,75 л слабоалкогольних напоїв за місяць.

Скільки можна пити без страху

Лікарі вважають: пити чи не пити - це некоректна постановка питання. Під час пошуку відповідей і прийняття рішень необхідно відштовхуватися від слова “скільки”. Норма вживання алкоголю згідно з рекомендаціями експертів становить 30-40 грамів етилового спирту на день. Причому два дні на тиждень вчені рекомендують дотримуватися повної тверезості.

У рамки допустимого обсягу вкладаються напої:

  • Пиво - 2 пляшки.
  • Горілка, коньяк, віскі - 1 чарка об’ємом 100 мл.
  • Натуральне, сухе вино - 3 келихи об’ємом 200 мл.

Науковці довели, люди, які вживають алкоголь у помірних дозах, рідше страждають від хронічних захворювань на відміну від алкоголіків і абсолютних непитущих. За даними Los Angeles Times, любителі випити келих вина після обіду живуть у середньому на 8 років довше, ніж люди, які повністю відмовилися від алкоголю. Головне завдання - не переступити межу, після якої залежність змушує постійно підвищувати обсяг випитого алкоголю, довівши його одного разу до смертельної дози.