Метадоксил – інструкція із застосування та показання

Метадоксил – інструкція щодо застосування препарату та опис. Показання та протипоказання, побічні ефекти та ефективність

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Метадоксил – інструкція із застосування та показання

Метадоксил - порятунок від алкоголізму

З кожним роком зростає кількість людей, які потрапляють до медичних установ з набутими захворюваннями печінки, що виникли внаслідок негативного впливу етилового спирту. Саме цей орган насамперед потрапляє під руйнівну хвилю етанолу. Метою фахівців є складання ефективної інструкції на проведення лікування для відновлення і підтримки життєдіяльної функції організму. Терапія алкоголізму передбачає вживання гепатопротекторних і дезінтоксикаційних препаратів, таких, як Метадоксил.

Метадоксил - опис

Метадоксил - лікарський засіб, призначений для відновлення і збереження здоров’я печінки. Препарат допомагає запобігти безлічі захворювань і негативних наслідків, пов’язаних із регулярним вживанням алкогольної продукції. Метадоксил рекомендується як за гострого, так і за хронічного алкоголізму, що зумовлюється низкою його позитивних властивостей.

Механізм дії

Метадоксил належить до групи гепатопротекторів. Він стабілізує мембрани клітин печінки і регулює співвідношення вільних жирних кислот, що допомагає підвищити стійкість гепатоцитів до перекисного окислення ліпідів, яке виникає під впливом токсинів. Препарат має дезінтоксикаційний ефект, активуючи ферменти печінки, які беруть участь у процесах переробки етанолу. Це дає змогу прискорити процес виведення цієї речовини з організму, знижуючи її негативний токсичний вплив на організм.

Механизм действия

Метадоксил насамперед призначений для людей, які страждають від алкоголізму. Засіб нормалізує функції печінки, зміцнює її структуру, а також знижує ймовірність розвитку цирозу. Також препарат усуває похмільний синдром і знімає психічне напруження. Метадоксил здатний відрегулювати роботу центральної нервової системи, нормалізує роботу головного мозку, покращуючи процеси мислення і пам’яті, а також усуває рухове збудження, що виникає під дією етанолу. Також препарат має антидепресивну дію і частково усуває потяг до алкоголю.

Дозування

Лікарський засіб використовується строго за призначенням лікаря, який повинен провести обстеження хворого. Дозування, тривалість курсу лікування та доцільність використання препарату здійснюється з урахуванням вікових, фізіологічних та індивідуальних особливостей пацієнта.

Залежно від ступеня гострої алкогольної інтоксикації використовують 5-10 мл препарату внутрішньом’язово або 5-15 мл внутрішньовенно. Перед внутрішньовенним застосуванням ліків їх попередньо розводять розчином хлориду натрію або глюкозою. Препарат вводять внутрішньовенно протягом півтори години.

Для лікування захворювань печінки призначають по одній таблетці двічі на день перед прийомом їжі. Тривалість використання препарату становить не менше 90 днів.

При лікуванні алкогольного абстинентного синдрому лікарський засіб вводять внутрішньовенно один раз на день протягом семи днів. Тривалість курсу використання препарату залежить від стану пацієнта.

Препарат Метадоксил не використовують для лікування під час вагітності, оскільки активна речовина здатна долати плацентарний бар’єр і може чинити негативний вплив на розвиток плода.

Показання

Препарат призначається для лікування алкоголізму. Також є гепатопротектором, тому лікарі часто його призначають у вигляді терапії для хвороб печінки, викликаних алкоголізмом.

Здатність Матедоксину відновлювати функції печінки спричинена його здатністю відновлювати співвідношення вільних жирних кислот печінки різної якості. Підвищує стійкість клітин печінки до токсичного впливу. Після його прийому прискорюється виведення ацетальдегіду, а також етанолу з організму, знижуючи їхню отруйну дію на організм людини.

Також має здатність уповільнювати цироз печінки, який часто розвивається на тлі алкогольної залежності. Здатний покращувати пам’ять і мислення, загальмовує рухове збудження, спричинене етанолом, і зменшувати період блокування абстинентного синдрому.

Крім того, Метадоксин має важливу здатність загалом знижувати потяг до алкоголю.

Протипоказання

Використання препарату заборонено жінкам під час вагітності та в період грудного вигодовування.

Використання ліків заборонено, якщо у пацієнта діагностовано такі захворювання і патологічні стани:

  • підвищена чутливість до компонентів препарату;
  • хвороба Паркінсона, якщо для лікування використовується Леводоп, який може знизити ефективність використання Метадоксилу;

Побічна дія препарату може проявитися у вигляді алергічної реакції на компоненти лікарського засобу. До складу таблеток входить компонент, яких здатний викликати у пацієнта розвиток бронхоспазму і нападу бронхіальної астми. У деяких пацієнтів спостерігається поява кропив’янки, свербежу, набряклості та гіперемії шкірних покривів.

Побічні ефекти

Пацієнти, які мають індивідуальну непереносимість складових речовин засобу Метадоксил, можуть зіткнутися з проявом їхніх побічних дій. Найчастіше вони супроводжуються розвитком алергічної реакції з усіма наслідками, що з цього випливають: кропив’янкою, почервонінням, набряком верхніх дихальних шляхів і бронхоспазмами.

Побочные эффекты

У разі виявлення побічних ефектів рекомендується скасувати прийом препарату і призначити підтримуючу терапію.

Користь Метадоксилу

Метадоксил - засіб лікування від алкогольної залежності. Має також дезінтоксикаційну та гепатопротекторну дію. Як засіб від гострої алкогольної інтоксикації, а також від абстинентного синдрому застосовується розчин для ін’єкцій. Може вводитися внутрішньом’язово або через крапельницю. Як комплексну терапію захворювань печінки та хронічного алкоголізму Метадоксил застосовують у формі таблеток протягом трьох місяців.

Похмілля

Для миттєвого купірування абстинентного або похмільного синдрому таблетки не підходять. Тому самостійне вживання препарату небажане: укол або крапельницю повинен ставити лікар, а таблетки просто не дадуть потрібного ефекту.

Крім того, Метадоксил занадто часто викликає у пацієнтів бронхоспазм або інші прояви гострої алергії (через сірку, що входить до його складу, у вигляді сульфітів), тому застосовуватися повинен під наглядом лікаря.

Загалом, препарат дієвий, якщо застосовувати його правильно. Активна речовина метадоксин, що міститься в ньому, є активнішим похідним піридоксину (вітаміну B6). Препарат сприяє дезінтоксикації організму тим, що прискорює процес виведення з організму алкоголю і продуктів його розпаду. Метадоксил чинить антидепресивну дію і знижує фізичні прояви похмільного синдрому. При тривалому застосуванні препарат допомагає захистити печінку, оскільки підвищує стійкість клітин печінки до впливу токсичних речовин.

Є більш безпечні способи боротьби з ранковим нездужанням. Читайте докладну статтю про те, як позбутися похмілля в домашніх умовах.

Ефективність препарату

Про препарат Методоксил відгуки позитивні і вказують на виражений терапевтичний ефект препарату. У пацієнтів швидко зникають симптоми алкогольної інтоксикації, нормалізується самопочуття. Однак Метадоксил не є панацеєю від алкоголізму. Основна умова лікування від алкоголізму - це стійке бажання пацієнта позбутися цієї залежності. Для повного одужання необхідний комплексний підхід, що включає психотерапію, вітамінотерапію та інші лікувальні процедури (умовно-рефлекторні методи, сенсибілізуюча терапія, гіпноз).

Эффективность метадоксила

Якщо Вам або Вашим близьким необхідно впоратися з алкоголізмом, то Метадоксил неодмінно допоможе вирішити цю проблему. Використовуйте його для екстреної допомоги при гострому алкогольному сп’янінні або в комплексній терапії хронічного алкоголізму. Разом з препаратом Метадоксил можна домогтися повної відмови від алкоголю і повернутися до повноцінного і здорового життя без алкоголю.