Нурофен та алкоголь – сумісність та наслідки

Чи можна пити препарат нурофен та алкоголь разом та які це несе наслідки для організму. Коли після прийому нурофену можна пити спиртне

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Нурофен та алкоголь – сумісність та наслідки

Нурофен та алкоголь – невиправданий ризик

Коли сильний біль виникає раптово, неможливо думати ні про що інше. Він виходить на перше місце, часто викликаючи в людини відчуття тривоги та паніки. Саме тому ми шукаємо ефективний знеболювальний засіб, який допоможе швидко позбутися болю, але зазвичай нехтуємо інструкцією до препарату: в хід іде і нурофен, і алкоголь.

Нурофен - опис препарату

Нурофен - знеболювальний засіб, що допомагає в разі болю різного характеру. Він дуже популярний і ефективний, тому застосовується за найменших болів. Діяти препарат починає практично відразу, не залишаючи від больового синдрому й сліду. Так чому б увечері після цього не вжити деяку дозу спиртного в колі друзів? А ось чи можна приймати спільно Нурофен і алкоголь, ніхто не замислюється.

Показання

Якщо ви звернетеся до анотації, то дізнаєтеся, що ліки використовуються для симптоматичного лікування. Вони призначаються за таких станів:

  • головний біль, зокрема й мігрень;
  • зубний біль;
  • розтягнення м’язів, пошкодження суглобів;
  • невралгія;
  • підвищена температура тіла (різного походження).

Про те, як взаємодіють алкоголь і “Нурофен”, в інструкції не сказано. Доповнено тільки, що не слід використовувати медикамент у разі підвищеної чутливості, захворювань шлунково-кишкового тракту, серця, печінки та нирок, а також під час вагітності. Давайте розберемося, чи означає це, що виробник дозволяє одночасне вживання препарату та етанолу.

Сумісність з алкоголем

Важливо пам’ятати, що Нурофен з пивом або будь-яким іншим алкогольним напоєм разом приймати категорично забороняється. Це пояснюється тим, що спиртне впливає на швидкість розщеплення лікарського препарату в клітинах печінки. Вживання спиртного призводить до прискореного метаболізму. У результаті засіб вийде з організму, не подіявши на больове вогнище в тій мірі, в якій належить. У цьому разі біль може повернутися, що спричинить повторний прийом таблетки. При перевищенні дози хворий ризикує спровокувати у себе передозування ібупрофеном.

Важливо! Передозування сприяє руйнівному впливу на клітини печінки. Крім того, воно може спричинити порушення в роботі нервової системи та призвести до появи різних алергічних реакцій. Також препарат здатен спричинити внутрішню кровотечу, спровокувати виразкову або іншу хворобу ШКТ.

Якщо навіть під час спільного вживання Нурофену та алкоголю за один раз жодних змін в організмі не відбулося, слід пам’ятати, що повторювати це більше не варто. Регулярне застосування ібупрофену в поєднанні з етиловим спиртом сприяє швидкому розвитку цирозу або лікарського гепатиту. Після вживання спиртного слизова оболонка шлунка приймає перший удар на себе. Якщо слідом вжити Нурофен - ситуація загостриться. Разом дві речовини доведуть шлунок до кровотечі. Крім того, етиловий спирт може посилити вираженість серйозних побічних ефектів від ліків.

Наслідки

Вживання алкогольних напоїв саме по собі є руйнівним для організму, а якщо ще його поєднувати з таким лікарським засобом, як Нурофен, можливо отримати серйозні проблеми зі здоров’ям:

  • Вони можуть проявитися в порушеннях роботи центральної нервової системи у вигляді: запаморочень, головного болю, виникнення депресії, слухових і зорових галюцинацій, серцевої, ниркової та печінкової недостатності, аж до летального результату.
  • У тих, хто страждає на виразку, після прийому були відзначені різкі погіршення стану, загострення і рецидиви.
  • У роботі серця також можуть виникнути серйозні зміни у вигляді тахікардії, порушень частоти і ритму скорочень, якщо пити їх разом.

Последствия

  • Були помічені погіршення в роботі сечовидільної системи з виникненням порушення функції нирок, появою набряклості.
  • Часто при сумісності алкоголю і Нурофену можуть спостерігатися всілякі алергічні процеси у вигляді висипань, свербежу, кропив’янки та всім відомого ефекту - набряку дихальних шляхів, що загрожує практично миттєвим смертельним наслідком, який можна усунути тільки швидким наданням кваліфікованої медичної допомоги. Скільки таких випадків було зареєстровано - точно невідомо. Якщо поєднувати прийом Нурофену з алкоголем, то можуть з’явитися такі симптоми як запаморочення, головні болі, виникнення депресії тощо.

Крім того, багато хто з нас живуть і не здогадуються про наявність тих чи інших прихованих захворювань, не дивлячись на болі, які з’являються, тому таке поєднання Нурофену і алкоголю може стати надзвичайно небезпечним для організму!

Коли можна пити

Як і у випадку з багатьма лікарськими препаратами, нурофен і алкоголь слід неодмінно розділити в часі. Найправильніше після нурофену взагалі не вживати спиртне протягом 12 годин. Але якщо вже це сталося, то варто відтягнути вживання спиртних напоїв хоча б на 6 годин, доки не мине період напіввиведення ліків з організму.

Що ж стосується Нурофену після алкоголю, то для зняття болю після бурхливого застілля цей препарат теж навряд чи підійде. З цією метою краще скористатися іншими препаратами. Прийняти нурофен після п’янки можна буде лише після повного виведення спиртного з організму і заспокоєння слизової шлунка.

Висновки та поради експерта

Вченими всього світу давно спростовано міф, що алкоголь при температурі допомагає, а етиловий спирт здатний виліковувати хвороби. Його бактерицидна властивість дієва тільки при зовнішньому застосуванні. Цього ж ефекту, під час вживання спиртного безпосередньо всередину, теоретично можна досягти лише в тому випадку, якщо його концентрація в крові становитиме 60-80%. На практиці після такого лікування ніхто не виживе. Уже 1 проміле алкоголю в крові змушує нас почуватися п’яним, а 4-5 (або 0,4-0,5%) вважається смертельною дозою.

Дозою алкоголю, яка не завдасть суттєвої шкоди нашому з вами здоров’ю, є 20 мл для жінок, і 40 мл на день для сильної половини людства. Це твердження працює лише за умови, що спиртне в цей момент не поєднується з ліками, у людини немає сильного жару та інших патологій.

Чашечка ароматного глінтвейну або невелика порція легкого пива (пам’ятайте, що пиво знижує потенцію) не становитиме небезпеки під час застуди, якщо після випитого напою людина закутається в ковдру та трохи поспить. Але слід пам’ятати, що йдеться про помірні дози спиртного і в жодному разі не поєднаного з прийомом алкогольних напоїв. Нурофен і алкоголь: це заборонене поєднання!