Пивний живіт - причини появи та порятунок

Пивний живіт – причини появи та небезпеки, які він несе. Різні способи позбавлення пивного живота.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Пивний живіт - причини появи та порятунок

Пивний живіт - що в ньому насправді

У душі кожен справжній чоловік - Аполлон, але дзеркало іноді цю приємну картинку стирає з уяви начисто, демонструючи непривабливий на вигляд і нелегкий за вагою пивний живіт. Що це за напасть і як від неї вилікуватися?

Пивний живіт - визначення

Усі люди хочуть мати гарний вигляд, але не у всіх це виходить. Причин достатньо: погана екологія, порушений обмін речовин, проблеми зі здоров’ям, неправильне харчування. Якщо жінки практично ніколи не бувають задоволені своїм зовнішнім виглядом, то чоловіки ставляться до цього питання більш спокійно, однак і їм хочеться добре почуватися. Найпоширеніший недолік чоловіків, за їхнім же визнанням, - пивний живіт.

Представники сильної половини людства дуже люблять пиво, а тому не дивно, що з часом їхній накачаний прес перетворюється на маленький або не дуже живіт. Варто сказати, що дуже багато чоловіків мають пузико, але чи всі вони п’ють знаменитий напій? Чи справді він так сильно впливає на фігуру? І чому ж тоді живіт з’являється не тільки в чоловіків, а й у їхньої жіночої частини населення? Над цими та іншими питаннями ми подумаємо в цій статті.

Причини появи

Справа не стільки в пиві (або інших алкогольних напоях), скільки в надлишку калорій. Усі зайві калорії (з пива, солодкої газованої води чи подвійної порції котлеток із пюрешкою) можуть відкластися на животі. Однак є дані, які підтверджують, що алкоголь робить свій внесок: печінка займається розщепленням етанолу, а не ліпідним обміном, що перешкоджає спалюванню жиру.

З іншого боку, хоча калорійність алкоголю висока, ті, хто довгий час зловживає ним, зазвичай худі. Річ у нехтуванні харчуванням, супутніх захворюваннях, а також у тому, що алкогольні калорії - “порожні”. Хоча етанол може слугувати джерелом енергії, печінка здатна переробляти його тільки з певною швидкістю. Виходить, у разі споживання великої кількості за один раз усі калорії зі спирту засвоїтися не можуть і просто виводяться з організму (але це в жодному разі не індульгенція!).

Однак алкогольний напій - це не тільки етанол (якщо ми говоримо не про горілку). У пиві, вині, коктейлях містяться вуглеводи, які цілком можуть стати надлишком і відкластися в жир. Те, де саме він розташується на тілі, залежить від безлічі факторів: віку, статі, гормонального статусу, типу статури. У жінок підшкірного жиру більше, але відкладається він зазвичай рівномірно по всьому тілу - на плечах, стегнах, сідницях. У чоловіків же підшкірного жиру менше, і під час набору ваги зайве відкладається на животі - точніше, всередині нього.

Є дані, що концентрацію жиру саме на животі посилює куріння. Ще одна причина - це вік. Рідко, коли у зовсім молодих хлопців можна помітити пивне “черевце”, цей факт, скоріше, відноситься до чоловіків, які переступили тридцятирічний поріг. Це пов’язано з тим, що з часом обмін речовин та інші процеси, які активно відбуваються в організмі, починають сповільнюватися.

Це дає непоганий поштовх для того, щоб жирові відкладення змогли спокійно відкладатися на найбільш невідповідних місцях. Ще й до всього іншого, з часом знижується рівень тестостерону в чоловіків, який відповідає за процес відкладення жиру.

Небезпека живота

Наявність пивного живота не тільки неестетична, а й далеко не нешкідлива. Жирові відкладення, розташовані під м’язами преса, називаються вісцеральними - вони складаються з так званих бурих жирових клітин. У нормі їхня кількість має становити не більше 10% від усієї жирової маси. Якщо норма завищена, жир здавлює внутрішні органи, зокрема серце і легені. Це веде до посиленого серцебиття і задишки.

Опасность живота

У мозок надходить недостатня кількість кисню, що викликає млявість і апатію. Порушується весь жировий обмін, наприклад, виробляється підвищена кількість естрогену. У чоловіків це призводить до ослаблення потенції, а у жінок (пивні животи трапляються деколи й у них) - до раннього клімаксу. Також наслідками пивного живота є діабет, атеросклероз, варикозне розширення вен, яке може розвинутися в тромбофлебіт, інфаркт міокарда й онкологія.

Як позбутися пивного живота

Перш ніж ви зробите перший крок на шляху до зміни себе, пам’ятайте, що поступовість - запорука успіху в будь-якій справі! Те саме стосується боротьби із зайвими кілограмами. Ми виткані зі звичок, тому не забирайте їх у себе різко і в один день, інакше ваш організм повстане проти вас і рано чи пізно все повернеться на круги своя.

Ваша тактика в боротьбі з пивним животом має базуватися на ПОСТУПОВІЙ заміні старих звичок на нові здорові звички.

І ще, не ставте собі критичних цілей, таких як: “Схудну за місяць на 30 кг” тощо, якщо цього не вимагають медичні показання. По-перше, це дуже складно і така різка втрата ваги не найкращим чином позначиться на вашому здоров’ї. По-друге, такі цілі вимагають вжиття критичних заходів, а це порушує принцип поступовості, і збільшує ризик зійти зі шляху до мети.

Якщо ви зібралися ставити цілі (а це завжди потрібно робити), то вони мають бути РЕАЛЬНИМИ і КОНКРЕТНИМИ. Тобто замість установки “хочу прибрати живіт” потрібно поставити мету “знизити об’єм талії на 5 см за місяць” або “схуднути на 5 кг за місяць”. Ставте мету і йдіть до неї - більше вам нічого не треба знати!

Секс від пивного живота

Регулярна статева активність теж допоможе перемогти пивний живіт. Адже під час сексу чоловік спалює безліч калорій. А щоб бути сексуально привабливим, доведеться стежити за своїм зовнішнім виглядом.

Не варто відмовлятися від сексу через побоювання отримати гіпертонічний криз через задишку і зайву вагу. Навпаки, регулярні заняття сексом з коханою людиною допоможуть уникнути цих неприємностей.

Секс також допоможе налагодити кровообіг і підтягнути м’язи живота. Ви й не помітите, як перемога над пивним животом буде досягнута найприємнішим чином.

Корсет і дієта

Якщо пивний живіт уже величезний, перемогти його допоможе спеціальний бандаж, який підбирає лікар. Поступове затягування живота в тугий корсет, по-перше, допомагає знизити апетит, по-друге, змушує людину суворіше стежити за своєю дієтою.

Дробове харчування, по п’ять разів на добу невеликими порціями, допоможе знизити вагу. Проконсультуйтеся у лікаря-дієтолога. Все-таки відкачування жиру, інакше зване ліпосакцією, - це крайній метод боротьби з пивним животом. Можна обійтися без операції, якщо не лінуватися і зайнятися боротьбою з пивним животом вчасно.

Додаткові заходи

Дієта допоможе позбутися зайвої ваги, але для того, щоб прибрати пивний живіт, необхідно зміцнювати м’язи. Чоловікові необхідно регулярно відвідувати тренажерний зал і займатися під керівництвом досвідченого тренера. Для набуття потрібної форми достатньо 3 занять на тиждень по 1-1,5 години. В інші дні потрібно здійснювати пробіжки, їздити на велосипеді, плавати в басейні. Якщо це неможливо, потрібно якомога більше ходити пішки, намагаючись рухатися у швидкому темпі.

Спорт

Складаючи комплекс вправ, потрібно приділити основну увагу зоні преса. Зміцнити прямі й косі м’язи, створивши міцний внутрішній корсет, допоможуть скручування, підйоми ніг із положення сидячи або у висі на гімнастичній стінці. Розвинути широкий м’яз спини, що також впливає на стан преса, допоможуть нахили та присідання зі штангою або гантелями.

Дотримуючись дієти та займаючись у тренажерному залі, можна зменшити об’єм живота вже за місяць. Однак при значній зайвій вазі програма схуднення займе не менше півроку. Швидко зменшувати вагу не можна - обвисла після втрати жиру шкіра має підтягнутися природним чином.