Як перевірити алкоголь на справжність – зовнішній вигляд, запах та акциз

Все про те, як самостійно вибрати і як перевірити алкоголь на справжність – зовнішній вигляд продукту, вміст пляшки, запах та акциз

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Як перевірити алкоголь на справжність – зовнішній вигляд, запах та акциз

Життєва необхідність – як перевірити алкоголь на справжність

Найчастіше підробляють дорогий елітний алкоголь. Немає сенсу витрачатися на підробку бюджетного вина: на ньому не заробиш так, як на брендовому віскі або коньяку. Але перша за кількістю підробок - горілка. На що звернути увагу і як перевірити алкоголь на справжність, читайте нижче.

Як самостійно вибрати спиртне

Алкогольна продукція одна з найбільш підроблюваних у нашій країні. Тому, не зайвим буде ознайомитися, додати до вибраного, поділитися з друзями інструкцією як відрізнити якісну горілку від контрафакту. Навіть якщо ви не любитель випити, можливо саме ваші знання допоможуть відрізнити підробку і зупинити розпивання “паленки”:

 1. Огляньте кришку пляшки. Вона повинна мати захисні кільця. Краще обирати горлечко з дозиметром (наливатися через кульку).
 2. Етикетка на якісній горілці наклеєна рівно, зі зворотного боку видно рівні сліди смужок клею.
 3. Має бути присутня повна інформація про склад продукції, про місце виробництва і розливу.
 4. Якісна горілка не повинна містити будь-яких домішок у пляшці. Переверніть пляшку і подивіться, чи є осад або будь-які домішки.
 5. На всій алкогольній продукції, що продається, обов’язково присутня акцизна марка.

Пляшка

Фірмовий алкоголь розливають в особливі пляшки з незвичайною формою, гранями на шийці, рельєфними написами. Якщо ви хочете купити алкоголь конкретної відомої марки, постарайтеся знайти сайт виробника й оцінити, чим відрізняється пляшка від будь-якої іншої.

Зверніть увагу на:

 • Матеріал кришки. Із пластику, металу або корка, обгорнута кришка чи ні, рівна або з рельєфом, плоска або опукла. Кришка хорошого алкоголю не прокручується, не тече. На кришках горілчаних пляшок стоїть номер, за яким пляшку можна перевірити на справжність на сайті виробника.
 • Форму горлечка. Довге або коротке, з гранями або без. Пляшка з дозатором - ознака того, що її робили на заводі, а не в підпіллі.
 • Форму пляшки. Зверніть увагу на вигини, плечі пляшки, рельєф дна.
 • Рельєфні написи та зображення. На дорогому алкоголі часто зустрічаються написи з найменуванням напою, символами торгового дому, іншими позначеннями. На підробках ці написи або не повторюють зовсім, або відтворюють не всі, або плутають місце нанесення.

Вміст

Содержимое

Це може допомогти, якщо ви купуєте алкоголь у пляшці з прозорого скла і знаєте, який вигляд має потрібний напій:

 • Коньяк, якщо перевернути пляшку, залишає на склі маслянисті патьоки. Їх називають коньячними ніжками.
 • Так само поводиться хороше віскі. Треба пам’ятати, що віскі - прозорий напій, осаду і пластівців там бути не повинно.
 • Горілка - тільки прозора, без осаду.

Але за зовнішнім виглядом напою можна відрізнити хіба що зовсім кустарну підробку.

Тут ідеться тільки про підробки, а буває ще й просто неякісний алкоголь, наприклад, вино, зроблене із суміші спирту з барвниками та ароматизаторами. Тут допоможе тільки читання етикетки зі складом, вказівка на ГОСТи, за якими зроблено алкоголь. І ваші відчуття. Якщо ви відкрили пляшку і вам здається, що щось не так, не допивайте і не перевіряйте. Краще втратити гроші, ніж здоров’я.

Акциз

Про те, як перевірити алкоголь на справжність за допомогою лише своїх очей, ми розповіли, тепер давайте перейдемо до більш просунутого і надійного методу. Щоб розпізнати підроблену акцизу на спиртовмісних напоях, досить зробити її візуальний огляд.

Існують деякі ознаки, які мають насторожити покупця:

 • золотиста лінія, що проходить поперек наклейки, на дотик опукла, вона не повинна стиратися, за бажанням її можна витягти, потягнувши за один із кінців;
 • якщо потерти текст, надрукований збоку, то він залишиться в незмінному вигляді, а на контрафакті - легко стирається або розмазується пальцем;
 • голографічна частина наклейки при поворотах і нахилах переливається різними кольорами, а якщо просто блищить - це характерна особливість контрафакту;
 • у справжнього акцизу краї виключно рівні, а фарба не залишає слідів на руках.

Останнім часом розроблено спеціальні програми для мобільних пристроїв:

 • “Антиконтрафакт Алко” є додатком, що дає змогу перевірити спиртні напої за допомогою номера акцизу. “Алкоголь сканер” працює з QR кодом, який також є на акцизній марці. За допомогою камери мобільного пристрою знімок завантажується в програму і розпізнається нею.
 • Програма “ЄГАІС перевірка чеків” - теж працює за аналогією зі сканером і підключена до бази органу влади.

У магазинах, як правило, встановлюють спеціальні сканери. Ним можна скористатися самостійно або звернутися по допомогу до продавця.

Запах напою

Запах напитка

Якщо ви не маєте нюху і досвіду сомельє, то вам навряд чи вдасться відрізнити за запахом - французький це коньяк чи щось розлите на маленькому заводі.

Якщо вам все-таки пощастило мати гострий нюх, то дайте постояти напою в келиху кілька хвилин. Аромат випарувався, а запах спирту залишився - перед вами підробка, не ризикуйте.

Під час виробництва підробленого алкоголю замість етилового спирту часто використовують метиловий, який не відрізняється за запахом і смаком. Метиловий - це технічний спирт, який під час потрапляння в організм людини розкладається до небезпечних речовин - формальдегіду та мурашиної кислоти. 30 мл метилового спирту вб’ють здорового дорослого чоловіка.

Симптоми отруєння метиловим спиртом: нудота, блювота, утруднене дихання, порушення зору, біль у всьому тілі. Якщо ви відчуваєте, що це відбувається з вами - викликайте швидку, поки не пізно. Промивати шлунок і вливати етиловий спирт будуть медики.

Який алкоголь не підробляють

Какой алкоголь не подделывают

Оформляючи купівлю алкоголю, слід обирати фірмові пляшки та упаковку. Обумовлено це тим, що шахраї не витрачатимуться на подібну атрибутику, їм легше займатися підробкою простої продукції, яка не потребує додаткових вкладень. Купувати спиртне краще у великих торгових точках, або елітних магазинах. Подібні організації закуповують вироби тільки у перевірених постачальників. Однак і в цьому випадку не потрібно забувати про можливість самостійної перевірки алкогольної продукції. Про те, як перевірити алкоголь на справжність ви вже прочитали вище, тепер же резюмуємо найголовніше.

У нашій країні найчастіше підробляють таку спиртовмісну продукцію:

 • коньяк;
 • шампанське;
 • горілка;
 • лікери;
 • вино.

У століття технологій, що стрімко розвиваються, зайнятися виготовленням контрафактного алкоголю може практично кожна компанія. Тому експерти рекомендують уважно вивчати покупку до її оформлення, в т. ч. в магазинах з хорошою репутацією. Продавці можуть бути обмануті постачальниками, а ті, своєю чергою, виробниками.

Найскладніше підробити спиртне, яке розливається в красиві пляшки. Тому під час виготовлення фірми спеціально встановлюють на ємностях печатки та інші відмітні знаки для захисту продукції.

Як би там не було, яким би не був гарним алкоголь, якої б високої якості не був, яким би не славився б бренд і скільки б він не коштував, алкоголь - це завжди шкода для вашого організму. Зловживання спиртними напоями веде до незворотних наслідків як у фізичному стані людини, так і в її особистості.