Спирт Альфа і Люкс – у чому відмінність і що вибрати

Спирт Альфа і Люкс – у чому відмінність цих двох видів, який з них вибрати і чому. Класифікація спирту, його різновиди і шкода, що завдається організму

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Спирт Альфа і Люкс – у чому відмінність і що вибрати

Сорти спирту 'Альфа' і 'Люкс'

Алкоголь - це не тільки елемент розваги та відпочинку, це і шкідливе проведення часу. Алкоголь у маленьких дозах навіть корисний для організму, проте перебір з його вживанням обіцяє важкі та болісні наслідки для організму. Саме тому варто пити в міру, а також потурбуватися про якість спиртного, адже саме від його якості і залежатимуть усі наслідки, що випливають. Що ж лежить в основі будь-якого алкогольного напою? Звичайно ж спирт, і саме про нього піде мова в цій статті. Необхідно грамотно розібратися в тому, що є спирт альфа і люкс, у чому відмінність цих сортів і що вони з себе представляють.

Різновиди спирту

Опитування споживачів горілки показало, що більшість із них не бачать різниці між горілкою різних цінових категорій. Споживачі горілки економ-сегмента купують цю горілку заради “результату” пиття і говорять про те, що горілка скрізь однакова, навіщо платити більше. Споживачі горілки середньо-цінової категорії відзначають різницю горілки в якості, але пояснити, в чому ж полягає ця якість, їм важко.

І лише деякі споживачі горілки преміум - і супер-преміум-сегмента зазначають, що якість горілки насамперед залежить від вихідної сировини (деякі з опитаних навіть згадали словосполучення “якість спирту”) і ступеня очищення горілки від домішок. Під час подальшого розпитування виявилося, що споживачі дорогої горілки справді розуміють, за що вони готові переплачувати кругленьку суму, і лише дехто купував горілку, виходячи лише з її популярності. Отже, давайте разом розберемося, яка ж існує класифікація горілчаних спиртів і як можна класифікувати горілку за видами горілчаного спирту.

Класифікація

Відмінності не суттєві, але це тільки на перший погляд. Придивіться уважніше і ви побачите, що вони різні як небо і земля.

Классификация

Розглянемо різновиди спирту за позицією їх використання в різної якості горілчаних напоях:

 • Альфа. Спирт на основі пшеничних або житніх зерен, іноді їхніх сумішей. Переваги Альфи й основні відмінності від решти етилової сировини в тому, що під час його виробництва не застосовується картопля. У картоплі міститься пектин, який надалі і переробляється в метанол. Саме такий спирт є основою горілок Супер і Преміум класу. Він проходить очищення в кілька етапів, вважається спиртом п’ятого покоління. Для сегмента Супер-Преміум передбачається очищення не тільки етилової частини вмісту, але також і води. Для такої горілки використовується вода унікальних джерел або очищення дорогоцінними металами.
 • Люкс. Виготовляється з пшеничного зерна з додаванням картоплі. Процентне співвідношення крохмалю не перевищує 35%, але воно є. Фільтрація цього спирту проводиться в кілька етапів. Люкс використовується для Преміум-сегмента і завжди підноситься як продукт, виготовлений за унікальною рецептурою. Не варто ставитися з недовірою до такого твердження виробників, адже завдяки ефективній технології очищення смак горілок з Люкс дійсно неповторний.
 • Екстра. Виготовляється із зерен пшениці та картоплі. Співвідношення у відсотковій частці набагато вище, ніж у Люкс і не повинно перевищувати позначки в 60%. Екстра - це спирт широкого вжитку. І хоча до преміуму він не дотягує за характеристиками вмісту, він не менш якісний і має індивідуальні ознаки. Залежно від виробника для її виготовлення використовують джерельну воду, різні природні фільтрувальні продукти, що надають їй характерного смаку.

Альфа, або Люкс: відмінності

Якість горілки визначають за такими чинниками:

 • сировина, з якої вироблено алкогольний напій;
 • метод обробки алкоголю в горілці під час виробництва;
 • якість очищення виробленого продукту, перевірена за ГОСТом.

Альфа, или Люкс

Держава створила спеціальні норми для виробництва алкогольних напоїв, за якими визначають якість і з нього виділяють такі сорти:

 • перший сорт;
 • спирт вищого очищення;
 • базис;
 • екстра;
 • люкс.

У категорії сорту альфа на вміст метилу за ГОСТом припадає всього 0,003%. Зі свого боку, сорт категорії люкс виробляють із сумішей зерен і картоплі, і вміст метилу в ньому становить 0,02%.

Нормы производства

Тож різниця між алкогольними напоями, виробленими з сорту категорії альфа, не сильно відрізняється від напоїв, вироблених на категорії сорту люкса. Але краще брати альфа, оскільки чим чистішим буде алкогольний напій, тим кращий смак у нього буде і до того ж він принесе набагато менше шкоди для організму людини. Горілка, вироблена з сортів Альфа або спирт люкс, належить до елітних напоїв. Тож ціна на неї буде вкрай великою.

На смак і колір

Що стосується смакових характеристик горілки з різного спирту, варто розуміти, що чим дешевший напій, тим менше в нього вкладено натуральних компонентів. Так Альфа і Люкс - це етиловий склад, який виробляється на основі солоду, при природному зброджуванні. Додамо джерельну воду, з якої їх замішують, кілька секретних інгредієнтів і отримаємо чудовий смак, відсутність похмілля і море позитиву.

З Екстрою справи йдуть інакше. Солод заміщається ферментами, не завжди органічними, та й вода, добре, якщо з Артезіанського джерела або місцевого джерела береться. З цієї етилової основи виходять напої, які дарують усю гаму переживань ранкового похмілля, часто мають різкий смак і аромат, та й естетикою пакування не вирізняються.

Выбор сорта

І основна відмінність спирту Альфа, Люкс і Екстра в тому, що цінник на них різниться. Перший і другий варіант представлений дорогими сортами горілки, з брендованою упаковкою, в оригінальній тарі. Третій варіант - це товар широкого вжитку і має помірну вартість, непоказну етикетку і просту пляшку, адже принцип економ-сегмента в тому, що переплачувати немає сенсу!

Загалом усі три види етилового спирту винайшли не дарма. Вони створюють баланс і задовольняють споживчий попит будь-якого бюджету. А нам, покупцям, залишається вирішувати, чи хочемо ми отримати максимум задоволення від шляхетного напою і не відчувати ранкового дискомфорту, чи плануємо забутися, а для цього підійде напій і простіший.

Наслідки для людини

Незважаючи на те, що спирт може бути суперякісним, все одно він шкідливий. Що ж таке похмілля, і як воно впливає на людину? Насамперед, похмілля - це момент, коли алкоголь перестав активно поширюватися організмом і починає повільно перероблятися. Цей процес супроводжується різким головним болем, рясною пітливістю, нудотою і запамороченнями.

Повертаючись до якісного спирту, розібравшись в тому, що таке спирт альфа і люкс, в чому відмінність цих продуктів, варто сказати про те, що похмілля від якісної горілки буде набагато слабкіше, ніж від горілки поганої якості. Саме тому, якщо вживання неминуче, то варто вживати якісний продукт, оскільки наслідки для організму будуть менш небезпечними.

Ще одним важливим аспектом у вживанні алкогольних напоїв є закуска. Закуска відіграє величезну роль у тому, як людина переноситиме алкогольне сп’яніння. Точних порад бути не може, оскільки кожен організм унікальний. Однак закуска має бути помірною, не дуже слабкою, але й не дуже рясною. Саме тоді вийде максимально безпечно подолати всі етапи сп’яніння і не підвищити холестерин.