Полісорб при алкогольному отруєнні-показання та дія

Полісорб при алкогольному отруєнні та похмілля - правила прийому, дозування. Механізм дії препарату полісорб на організм людини

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Полісорб при алкогольному отруєнні-показання та дія

Полісорб – швидка допомога при алкогольному отруєнні

Лікарський препарат Полісорб належить до групи найефективніших ентеросорбентів. Завдяки своїм властивостям зв’язувати всі токсичні речовини і виводити їх з організму людини сорбент використовують у разі різних видів отруєнь. Полісорб у разі алкогольного отруєння також застосовують у разі важкого похмілля для боротьби з алкогольною інтоксикацією і для полегшення поганого самопочуття. Сфера дії препарату досить широка, а дієвість його в рази перевищує такі аналоги, як, наприклад, активоване вугілля.

Полісорб - опис препарату

Одним із популярних сорбентів у сучасній вітчизняній медицині є Полісорб. Цей препарат нового покоління має практично всі перераховані вище властивості. Ці прості за складом і дуже ефективні ліки широко застосовують під час терапії різних патологій.

Препарат також зустрічається в медичних текстах під назвою Полісорб МП. Насправді, Полісорб і Полісорб МП - один і той самий препарат. Абревіатура “МП” позначає сферу застосування препарату - “медичний пероральний” Вона введена для того, щоб відрізняти препарат від його ветеринарного різновиду - Полісорб ВП.

Процес сорбції або поглинання за механізмом здійснення поділяється на два типи: адсорбція та абсорбція. До адсорбції відносять поглинання речовин шляхом хімічної взаємодії сорбенту з ними. А абсорбція - це поглинання, яке відбувається завдяки утворенню між сорбентом і речовиною, що поглинається, розчину в твердому або рідкому стані. Полісорб відносять до адсорбуючих речовин.

Загальні показання

Використання Полісорбу рекомендовано не тільки в разі інтоксикації, а й за наявності таких патологій:

 • отруєння, спричинені їжею (зокрема й грибами), ліками, алкоголем, солями важких металів;
 • розлад кишечника неінфекційної природи;
 • порушення мікрофлори ШКТ;
 • алергії різного типу (препарат виводить з організму алергени й усуває симптоми);
 • захворювання печінки і нирок, органів, які, як відомо, беруть участь у виведенні токсинів з організму.

При порушенні їхньої функції, процес очищення ускладнюється. Тоді на допомогу приходить Полісорб, який прекрасно справляється з цим завданням. Ліки з метою профілактики отруєнь можуть бути призначені людям, які виконують шкідливу роботу на виробництві.

Механізм дії

Основною діючою речовиною Полісорбу є діоксид кремнію, який, потрапляючи в організм з водою, притягує до себе і зв’язує всі токсичні речовини та алергени. Далі цей “вантаж” проходить через шлунково-кишковий тракт і виводиться назовні.

Важлива особливість препарату полягає в тому, що навіть після виконання своєї функції, він не зберігається в організмі, всмоктуючись у стінки органів або кров. Така перевага Полісорбу допускає його використання під час лікування будь-яких патологій у дітей.

Дія ліків не змушує себе довго чекати і починається вже через 5 хвилин після прийому. Помітне полегшення відзначається приблизно через 30 хвилин. Оскільки дія спрямована конкретно на причину поганого самопочуття, а не просто на усунення симптомів, ефект з’явиться в будь-якому разі. Головна умова - дотримання дозування, оскільки воно безпосередньо залежить від причини, через яку приймається Полісорб.

Протипоказання

За великої кількості позитивних сторін препарату певні протипоказання у Полісорбу все ж є. Використовувати полісорб у разі алкогольного отруєння не можна людям, у яких відзначається одне з явищ:

 • слабка перистальтика кишечника;
 • гостра форма виразки шлунка;
 • кровотеча з органів травної системи;
 • індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

Сорбент не варто поєднувати з прийомом інших препаратів, оскільки він нівелює їхню дію.

Безконтрольне застосування ліків може спричинити низку побічних реакцій, таких, як запор, порушення роботи системи травлення, алергія. Тривалий прийом, як зазначалося вище, може сприяти вимиванню деяких важливих мікроелементів з організму, тому під час терапії потрібно приймати вітамінні комплекси.

Згідно з відгуками людей, яким уже доводилося випробовувати препарат, у разі похмілля Полісорб діє значно ефективніше, ніж різноманітні розсоли та анітпохмельні коктейлі. Поліпшення настає досить швидко навіть за сильної алкогольної інтоксикації.

Полісорб у разі алкогольної інтоксикації

У разі алкогольного сп’яніння необхідно діяти так само, як і в разі харчового отруєння. Лікування полягає, головним чином, у виведенні отрут з організму (у нашому випадку - продуктів розпаду алкоголю). Впливаючи на всі органи, токсичні речовини ушкоджують їх, що може призвести до розвитку цирозу печінки, алкогольної енцефалопатії, до появи ниркової та серцевої недостатності. Гостра алкогольна токсемія може і зовсім призвести до смертельного результату. Що швидше буде вжито заходів, то менше буде неприємних наслідків.

Полисорб при алкогольной интоксикации

Щоб знизити ступінь прояву абстиненції при алкогольному отруєнні або алкоголізмі, препарат слід приймати протягом 5-10 днів. У цьому разі добове дозування становить близько 0,2 г на 1 кг маси тіла пацієнта. Полісорб при алкогольному отруєнні полегшує токсичну дію продуктів розщеплення етилену і бореться з ознаками абстинентного синдрому. Крім того, прийом Полісорбу в разі похмілля запобігає появі проносу і нейтралізує спирт у кишечнику.

У першу добу препарат рекомендується приймати по 1 добовій дозі протягом 5 годин через кожну годину. Протягом другої доби Полісорб приймають протягом 4 годин через теж кожні 60 хвилин. Потім приймання ліків припиняють, оскільки приймати їх можна не більше 2 діб.

За один прийом слід випивати не більше однієї дози ліків.

Для профілактики похмілля необхідно здійснити 3 прийоми препарату по 1 добовій дозі:

 • перший прийом - перед застіллям;
 • другий прийом - після вживання алкоголю, перед сном;
 • третій прийом - на ранок наступного дня.

Вивести з організму всі токсини всього за одну годину ліки не здатні, тому для повного усунення похмільного синдрому рекомендується проведення курсу лікування ентеросорбентом.

При алкогольном опьянении необходимо действовать так же, как и при пищевом отравлении

Для прискорення процесу відновлення в разі алкогольної інтоксикації протягом дня рекомендується пити більше рідини. Якщо виникне така необхідність, Полісорб можна доповнити сорбентами інших видів. Лікарі радять під час лікування Полісорбом приймати додатково вітамінні комплекси, оскільки, крім токсинів, з організму можуть бути виведені й корисні речовини. Своєчасне приймання ентеросорбенту полегшить роботу печінки та поліпшить стан інших органів шляхом активного видалення токсинів з організму.